Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-09, 12:38   #226
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Need for Speed: Shift

personalizarea in shift e jalnica, deasemenea si in undercover si in prostreet din ce in ce mai putine optiuni pt personalizare! Inima mea inca ramane la GranTurismo 4( pt console ) si TDU ( pentru PC ).

NFS-urile cele mai bune au fost: MW, underground1 si porsche unleashed.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 22:20   #227
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by skyZZo View Post
se vad pe grid(depinde si ce setari ai la grafica,daca le ai low iti scoate multe chestii-soferul,publicul etc.)
daca au vrut sa intreaca gridul(care a aparut in 2007) au esuat lamentabil
poate le explica cineva ca iarba si asfaltul nu sunt la fel daca iei un pic de iarba derapezi rau de tot(in viata eala si in simulatoarele adevarate),dar nu in shift
tot ce a mai ramas cool in shift e personalizarea masinii
care comparativ cu pro street ,zic ca e mai jos
asa ca -jalnic
mai speram inca un an,si inca un an,si inca....
Ba ce nemultumit !!! Jocu asta nu e un simulator care sa te enerveze ca pierzi controlu prea repede , dar nici un arcade de 2 bani ... io l-am jucat imi place mult mult , e distracit , are tuning , are tot ce vrei , si tu o ti tot pe a ta .... marei ograda Lui Dumnezeu ...

Dolb@ te com contrazici pe tine ... La MW si Porsche , personalizarea era aproape inexistenta , si zici ca Shift e nasol ca nu are personalizare ? Tie ti-a palcut MW ca era distractiv , alelalte nuj dc ... deci incearca sa te distrezi si la jocu asta si o sa iti placa ...

PS : Ce e cu adevarat enervant la Shift e ca nu poti tuna masinile alea tari ....
__________________
Niciodata Infrant, Niciodata Plangand, Mereu Optimist, Todeauna Stelist !!!
62 Ne Vrem Clubul Inapoi !!!

http://www.fcsteaua.ro/index/section...s/article/6640
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 22:27   #228
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Need for Speed: Shift

ok toate ca toate dar stie careva niste controller ajustments pt tastatura pt o manevrabilitate mai buna la drifturi ???....asta e cam singurul lucru care ma dispera in rest nota 10*
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 22:34   #229
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by Dannyromdan View Post
Ba ce nemultumit !!! Jocu asta nu e un simulator care sa te enerveze ca pierzi controlu prea repede , dar nici un arcade de 2 bani ... io l-am jucat imi place mult mult , e distracit , are tuning , are tot ce vrei , si tu o ti tot pe a ta .... marei ograda Lui Dumnezeu ...

Dolb@ te com contrazici pe tine ... La MW si Porsche , personalizarea era aproape inexistenta , si zici ca Shift e nasol ca nu are personalizare ? Tie ti-a palcut MW ca era distractiv , alelalte nuj dc ... deci incearca sa te distrezi si la jocu asta si o sa iti placa ...

PS : Ce e cu adevarat enervant la Shift e ca nu poti tuna masinile alea tari ....
la MW aveai 5 bodykituri, puteai sa vopsesti cam tot, cu jantele la fel..nu erau probleme, puteai sa iti pui ce eleron voiai. Pe cand la shift.. doar iti alegi un bodykit din maxim 3 ( la care se da unlock cam greu ) , sunt urate, eleroane pun de la ei..nu iti alegi tu, jante nema, culori nema, iar ca joc nu are nimic special ! Mw avea ceva special ( nu obisnuinta ).. era si politia, dar erau mult mai multe chestii interesante.

Porsche nu putea fi personalizat prea mult dar a avut un impact foarte mare! probabil tu nu ai prins vremurile alea cum le-am prins eu, esti mai mic, dar iti zic un singur lucru: nfs porsche inca ramane unul din cele mai bune jocuri de racing in multiplayer.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 14:07   #230
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by Dannyromdan View Post
Ba ce nemultumit !!! Jocu asta nu e un simulator care sa te enerveze ca pierzi controlu prea repede , dar nici un arcade de 2 bani ... io l-am jucat imi place mult mult , e distracit , are tuning , are tot ce vrei , si tu o ti tot pe a ta .... marei ograda Lui Dumnezeu ...

Dolb@ te com contrazici pe tine ... La MW si Porsche , personalizarea era aproape inexistenta , si zici ca Shift e nasol ca nu are personalizare ? Tie ti-a palcut MW ca era distractiv , alelalte nuj dc ... deci incearca sa te distrezi si la jocu asta si o sa iti placa ...

PS : Ce e cu adevarat enervant la Shift e ca nu poti tuna masinile alea tari ....
1 e dreptul meu sa nu imi placa
2 "nu e un simulator care sa te enerveze ca pierzi controlu prea repede" fiindca nu e un simulator deloc
e o ciorba,povestea e inexistenta(macar in pro street erai rayen cooper ala si te bateai cu 5 "regi"-ceea ce e groaznic,dar macar e ceva),tuningul e limitat(rau),masina se comporta groaznic,si daca stau sa il compar (cu atentie ) cu pro street(fiindca au aceiasi tema,e nedrept sa il compar cu mw,carbon...)constat ca imbunatatirile lipsesc
e dreptul tau sa iti placa
e dreptul meu sa il consider groaznic
poate vine si ziua in care nfs o sa rupa gura targului ca in trecut
momentan...
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 15:46   #231
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Need for Speed: Shift

BUN! Jocu e fain,merge cu volan super,joc pe detalii maxime,daaaaaaaaaaaaaaa sa pun camera de undeva de deasupra in spate sa o vad si eu pe traseu, cum fac? Ca sa conduc de la volan sau din fata nu pot

Si fara modul WINDOWED nu pot juca?Ca ma seaca! Doar asa il vad !
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !

Last edited by CRyS`; 28-09-09 at 15:52.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 15:48   #232
2fast4u_DK

Stage 5
 
2fast4u_DK's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 847
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Need for Speed: Shift

Apasa F ...vezi sa schimbi controalele ca sunt puse aiurea
2fast4u_DK is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 16:26   #233
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
BUN! Jocu e fain,merge cu volan super,joc pe detalii maxime,daaaaaaaaaaaaaaa sa pun camera de undeva de deasupra in spate sa o vad si eu pe traseu, cum fac? Ca sa conduc de la volan sau din fata nu pot

Si fara modul WINDOWED nu pot juca?Ca ma seaca! Doar asa il vad !
intri la optiuni , grafica, si ai a 2-a sau a 3-a optiune , mod windowed.. si selectezi NO ( toata lumea face greseala de a selecta yes, fara ca macar sa citeasca ce este )
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 16:39   #234
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Need for Speed: Shift

Frate, da chiar ca sunteti nemultumiti. Jocul este superb (inafara de tuning) daca sti 'cum sa te porti cu el' . . . grafica superba, realism, la fel, control super (daca tot nu reusiti sa setati nimic am sa va spun eu cum sta treaba, trebuie doar sa incerci), iar povestea eu cred ca nu este necesara . . .
Acu' fiecare cu pasarelele lui ))
__________________
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 16:44   #235
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Need for Speed: Shift

cat de bestiala e grafica .... cred ca trebe sa-mi cumpar un pc ca aia de la NASA ca nu cred ca imi merge mie pe 486-le asta al meu
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 16:46   #236
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Need for Speed: Shift

Si mie imi place jocul..dar doar ca m-am obisnuit cu dezamagirile de la EA.. de la nfs carbon incoa'

Grafica este frumoasa la detalii maxime si execrabila la LOW . La celelalte editii ( de la carbon in jos ) grafica la low .. tot ramanea destul de buna ...doar ca se pixelau mai rau imaginile si dispareau anumite reflexii. Dar jocul tot arata DECENT.

De la prostreet incoa' ( in termeni de grafica ).. oricum ai fi dat.. la LOW .. grafica nu mai era pixelata, era fina.. dar detalii chiar 0, asa ca nu putem discuta de grafica, atata timp cat doar cei cu placi video de la 300 ron in sus se pot bucura catusi de putin.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 17:19   #237
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Need for Speed: Shift

ce nu imi place la shift este numarul prea mare de masini, 16 masini intr-o cursa, ma inghesuie aia de ma arunca prin toate zidurile, cand ii intrec pe toti ii si ajung cu un tur, dar pana ajung pe primul loc.. e chin.
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 21:28   #238
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Need for Speed: Shift

Cam de ce sistem avem nevoie ca sa jucam la detalii maxime jocul...adica cat ram,ce placa video?
CT-82-PWR is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 21:48   #239
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Need for Speed: Shift

Jante sunt la Shift sau nu le-ati gasit voi,culori sunt. Sau am eu alta versiune si nu stiu ?
Inca au si paint joburi gata facute. Sponsori la fel,poti sa pui unde vrei tu,pe geam,pe unde vrea sufletul tau.
Mie imi place asa,si fata de Grid in care masina n-avea greutate la grid..sincer e reusit,asta e parerea mea.
Iar faza cu povestea,vrei poveste exista RPG,GTA...nu ai cum sa ceri poveste de la un joc cu tema masini,curse sau grid avea poveste ? ce poveste ? Ca ajungi de la un nimic la o echipa mare,si atat. Asa si aici ajungi la nefese uarld bla bla...
Uite aici pe you tube :https://www.youtube.com/watch?v=7V4-Uj3fDgE
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 21:49   #240
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Need for Speed: Shift

Quote:
Originally Posted by CT-82-PWR View Post
Cam de ce sistem avem nevoie ca sa jucam la detalii maxime jocul...adica cat ram,ce placa video?
o placa video pe la 5-6 milioane, un procesor dual core pe la 2 x 2,5 ghz, 2 giga ram si cam atat
Bryan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -