Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-12, 13:30   #91
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Offfff,chyryCRY cred ca ilmita bunului simt u ai intrecuto primul.

Hai sa iti spun de ce iau eu foc asa pe lucrurile astea marunte cum le vezi u.

1.Si eu fac parte dintr-un grup de prietenii vechi cu care impart aceiasi pasiune,dar noi ne cunosteam cu mult timp inainte sa denumim acest grup sub forma de club,aveam 3-4 ani de mers impreuna la evenimente legale si pana nu am avut toti masini demne de a le prezenta pe un forum public am ales sa stam in linia a 2-3-4-a si sa ascultam sfaturile celor mari(Micutzu,Toba,Florica,Ion NSL,Hai'u si multi alti).Cand am simtit ca avem ce arata cat de cat acestui sport am decis si deschiderea unui topic pentru ca oameni sa vada ,sa invete...si mai ales sa dezvoltam fenomenul si sa atragem cat mai multi pasionati de acest fenomen si sa impartim idei intre noi.

Un ex ti-am dat mai sus cand te-am intrebat daca sti cu ce AFR mergi la masina,si la 1 zi imi raspunzi in privat ca te iau la misto)))).Asa cum am pus eu intrebarea asta,asa o poate adresa multi alti fara a sti ca u te simti jignit prin aceasta intrebare total corecta.

Tot la tine in asa zisul "CLUB" fac parte oameni care acum cateva luni au deschis un alt club.Si-au dat seama ca nu au realizat nimic si ce au zis?Si-au schimbat user name'ul si gata,alti oameni,alte personalitati,alte performante)).

Cum am mentionat putin mai sus,sunt cluburi care au aparut de curand si cu masinii nu tocmai preparate,dar pasiunea si cunostiintele lor arata ca sunt cu adevarat pasionati si chiar incearca sa faca treaba cu toate ca poate uni nu isi permit o masina performanta...dar repet,cand i-am intrebat de AFR'ul unei masini,7 din 10 membri mi-au raspuns ce e aia nu ca tine sa imi trimita mesaj privat sa imi spuna ca ii iau la misto si ca e topicul lor si fac ce vor.

Tot aici la sectiunea voastra,intra un membru al clubului vostru sa imi raspunda mie arogant RACERULE si ca nu are loc de mine,cand el are masina de 3 ani si nu are nici macar o evacuare de inox da sa mai vb deparametri unui motor.

Sti vb aia cand t'io spun parinti dute mama la scoala,nu face prostii etc ca,cand vei fi mai mare o sa te doara si u nu nu nu nu BATMAN BATMAN?O sa iti dai seama de toate chestiile astea cand te vei maturiza si toate capacele care le vei lua vor atinge scopul.Suntem satui de calareti dastia fara cap credema!

Vb lui Kimi,ia pune tu un c20let pe Corsa aia si iesi pe strada dupa care,o sa iti dai seama de multe chesti
In regula,am cerut politicos inchiderea topicului . p.s. nu era nevoie sa postezi faptul ca ti-am dat p.m ! Multumesc de sfaturi bafta !
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 21:49   #92
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Avind in vedere ca topicul nu sa inchis inca,cu toate ca am insistat,rog politicos mutarea topicului ... sectiunea intilniri locale,eu stiu ... !? ?
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 01-07-12, 01:31   #93
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Wrecked Society

am citit fiecare post...stiu ca probabil o sa fiu offtopic, dar in mai multe posturi s-a regasit expresia " nu mai sunt vremurile de alta data"...din pacate din TOATE punctele de vedere asa este( chiar daca am doar 20 de ani ) trebuie sa va ganditi ca poate nu toti ne permitem sa dam 20 de mil ( nu este o suma foarte mare...in 2 luni maxim eu zic ca se strange) dar poate unii nu pot strange banii astia ca sa isi puna motor...iar ca sa faci o masina low bundget ca sa iesi cu ea pe strada nu e chiar asa de low budget pt vremurile ce sunt acum. in conditiile in care un salariu pe luna pt un pustan de varsta noastra nu depaseste 10 mil. iar ca sa pui un motor...cu tot cu prietenii care te mai ajuta mai ai nevoie de un electrician...mai ai nevoie de nu stiu ce rahat de diagnoza care nu poti sa o faci singur...frane suspensii cacaturi care daca stai sa le pui pe hartie te costa mult mai mult. ieftin si bun ??..nici o data( asta din propria experienta am bubuit un motor asta din prostia ca m-am bucurat ca a fost ieftin) in doi ani de zile de cand am masina sunt la al 4-lea motor.... deci nu toti isi permit sa faca modificari la masina ca sa se duca la show sau sa se dea cu ea , nici eu nu sunt de acord cu cluburile astea nelegalizate!!..mi se par pierderi de timp cand intr-un "club" 15-20 de oameni...dar asa pe bisericute . si pana la urma cine isi face o masina o face pentru el , pentru placerea lui, pt sentimentul ala cand iti arata lumea "ok" pe strada in sensul de apreciere, si asta o spun din propria experienta! sper sa nu va suparati pe mine nu am nimic cu voi...dar mai bine o faceti asa pe burta treaba asta cu intalnirile.
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 22:51   #94
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Wrecked Society

De plictiseala am citit si eu topicul asta... Din pacate tot n-am aflat cu ce AFR merge Corsa
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 00:17   #95
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
De plictiseala am citit si eu topicul asta... Din pacate tot n-am aflat cu ce AFR merge Corsa
haha asta a fost comica ... ) google search !
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -