Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-12, 16:40   #76
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Post Re: Wrecked Society

Da tocmai din acest motiv am evitat mereu sa ma bag in cluburi... daca niste prieteni sau niste pasionati se intalnesc nu inseamna automat ca sunt un club... niciodata nu am inteles acest fenomen... am organizat cateva intalniri in targoviste... deja au aparut stickere cu Dacia club Targoviste si culmea la unii care nici macar nu au venit la intalniri. In schimb au sticker pe masina cu DCT
__________________
EX Dacia 1310 L '98
Dacia 1310 MLS '86
Suzuki DR750sBIG '90

"Dacia mea 1310MLS '86 AKA The Smurf 1710 "
"EX Dacia mea 1310L '98 AKA TEI 1610 "
"My DR 750s BIG"
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 08:44   #77
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by chyryCRY View Post
bai ce tare esti tu ma ai un os ! meriti un premiu nobel
Quote:
Originally Posted by Devu View Post
Degeaba va duce capul la masini, daca nu aveti bun simt si cei 7 ani de acasa. Ati dat dovada de imaturitate. D'asta s-a dus dracului tara (1)si comunitatea...Topicul se poate inchide, asa pot dormi linistiti, colegii de forum.
Nu stiu care dintre ei e lipsit de bun simt, din moment ce un pusti de 19 ani il ia la misto pe unu de 25. Cred ca daca s-ar intalni intre 4 ochi ar sta altfel situatia, dar deh, suntem pe forum.

Ziceai mai sus ca din cauza imaturitatii s-a dus dracu comunitatea.. A cui imaturitate?? Care comunitate ?? Cea de tuning ?? Pai ce stii tu de cum era inainte ??

Aroganta si ironia voastra nu duce la nimic bun.

PS: (1)Maturati semintele din parcarile Mallurilor cand plecati acasa, ca daia se duce tara dracului cum spuneai tu mai sus, din cauza nesimtirii oamenilor.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 11:42   #78
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Nu stiu care dintre ei e lipsit de bun simt, din moment ce un pusti de 19 ani il ia la misto pe unu de 25. Cred ca daca s-ar intalni intre 4 ochi ar sta altfel situatia, dar deh, suntem pe forum.

Ziceai mai sus ca din cauza imaturitatii s-a dus dracu comunitatea.. A cui imaturitate?? Care comunitate ?? Cea de tuning ?? Pai ce stii tu de cum era inainte ??

Aroganta si ironia voastra nu duce la nimic bun.

PS: (1)Maturati semintele din parcarile Mallurilor cand plecati acasa, ca daia se duce tara dracului cum spuneai tu mai sus, din cauza nesimtirii oamenilor.
Scuza'ma ! nu ma mai cataloga drept un pusti de 19 ani ... o spui de parca as fi un putoi,nu ma cunosti bine !? imaturitate !? pe bune ... nu vezi ca nu avem loc de RACERI ADEVARATI care sunteti ! doriti sa va ridicam in slavi !? am 7 ani de acasa si am si bun simt dar nu inteleg de ce trebuie sa suport sa fiu luat peste picior de x persoane ... !? Topicul se inchide la insistentele voastre ! P.S. aveti o varsta,dar nu v-ati nascut invatati ! Bafta
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 12:53   #79
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by chyryCRY View Post
Scuza'ma ! nu ma mai cataloga drept un pusti de 19 ani ... 1)o spui de parca as fi un putoi,nu ma cunosti bine !? imaturitate !? pe bune ... 2)nu vezi ca nu avem loc de RACERI ADEVARATI care sunteti ! 3)doriti sa va ridicam in slavi !? am 7 ani de acasa si am si bun simt dar nu inteleg de ce trebuie sa suport sa fiu luat peste picior de x persoane ... !? 4)Topicul se inchide la insistentele voastre ! P.S. aveti o varsta,dar nu v-ati nascut invatati ! Bafta
1) Nici nu vreau sa te cunosc si nu te-am facut putzoi, ti-am zis pusti..E vorba de interpretare..

2) Iar esti ironic prost..si daca vine vorba de curse crede-ma ca nu ai zile de viata cate curse au unii de pe acest forum..

3) Noi stim ce putem nu avem nevoie de laude si de "felatzii"..Consideri ca daca Kenzo te-a intrebat cu ce AFR merge masina ta, te-a luat peste picior ??

4) Ne bucuram ca ne asculta cineva si pe noi
kimi is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 12:59   #80
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
1) Nici nu vreau sa te cunosc si nu te-am facut putzoi, ti-am zis pusti..E vorba de interpretare..

2) Iar esti ironic prost..si daca vine vorba de curse crede-ma ca nu ai zile de viata cate curse au unii de pe acest forum..

3) Noi stim ce putem nu avem nevoie de laude si de "felatzii"..Consideri ca daca Kenzo te-a intrebat cu ce AFR merge masina ta, te-a luat peste picior ??

4) Ne bucuram ca ne asculta cineva si pe noi
E mult mai usor sa arunci vorbe,sa jignesti,sa judeci, in definitiv sa faci rau decat sa faci bine ! ar fi fost mult mai oke sa ajutati avind in vedere ca sunteti mai mari si aveti cunostinte mult mai vaste! dar in schimb : "inchide ba topicul" "o sa ajungeti fantome" "nu aveti ce cauta aici" "o sa dispareti ca magarul in ceata" "nu aveti habar pe ce lume traiti" etc ) hai frate ... multam de ajutor !
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 13:04   #81
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Wrecked Society

Ia ambitioneaza-te, pune un LET pe Corsa aia, fai un soft si iesi pe strada..
Si sa vezi atunci cum o sa fi privit si cum o sa te simti..Asta daca esti pasionat cu adevarat..

Hai ca nu am mai postat asa mult pe forum de ceva vreme si mi-e ca ma ia cu ameteala..

Numai bine.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 13:37   #82
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by chyryCRY View Post
bai ce tare esti tu ma ai un os ! meriti un premiu nobel ! Rog un moderator sa inchida acest topic !
Are dreptate Kenzo sa stii! Nu ti-o zic in nume de rau si nu am nimic impotriva voastra dar pune-te tu in locul unuia nou pe forum si in lumea curselor care vrea sa invete ceva si vine la intalnirile voastre si evident, pune intrebari. Ce o sa ii aratati? Ce o sa ii raspundeti? Fiecare ar trebui sa luam ce e bun de la fiecare din oamenii langa care stam si aici nu vorbesc de caracter, educatie, intelepciune, bun-simt etc., vorbesc de tuning si cum sa se promoveze pozitiv imaginea.

Nici eu nu stiu foarte multe si nu mi-e rusine sa o recunosc dar cand nu stii mai bine intrebi si chiar daca esti luat la misto pe moment, macar inveti ceva decat sa taci din orgoliu si sa ramai la fel!

Poate ce vor Kenzo si altii sa zica e ca poate mai bine va strangeati astia care sunteti, va modificati masinile pentru ce sectiune vreti voi si cand ajungeati la un nivel decent pentru Romania, atunci va prezentati ca si club. In acel moment comentariile acide nu mai erau atatea si nici scepticismul nu mai era la acelasi nivel.

Mi-am dat doar cu parerea, n-am vrut sa deranjez pe nimeni.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 13:40   #83
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by FXA- View Post
Are dreptate Kenzo sa stii! Nu ti-o zic in nume de rau si nu am nimic impotriva voastra dar pune-te tu in locul unuia nou pe forum si in lumea curselor care vrea sa invete ceva si vine la intalnirile voastre si evident, pune intrebari. Ce o sa ii aratati? Ce o sa ii raspundeti? Fiecare ar trebui sa luam ce e bun de la fiecare din oamenii langa care stam si aici nu vorbesc de caracter, educatie, intelepciune, bun-simt etc., vorbesc de tuning si cum sa se promoveze pozitiv imaginea.

Nici eu nu stiu foarte multe si nu mi-e rusine sa o recunosc dar cand nu stii mai bine intrebi si chiar daca esti luat la misto pe moment, macar inveti ceva decat sa taci din orgoliu si sa ramai la fel!

Poate ce vor Kenzo si altii sa zica e ca poate mai bine va strangeati astia care sunteti, va modificati masinile pentru ce sectiune vreti voi si cand ajungeati la un nivel decent pentru Romania, atunci va prezentati ca si club. In acel moment comentariile acide nu mai erau atatea si nici scepticismul nu mai era la acelasi nivel.

Mi-am dat doar cu parerea, n-am vrut sa deranjez pe nimeni.
Nu am /avem orgoliu ... ideea e ca am fost judecati mult prea aspru cei drept au dreptate nu trebuia sa ne prezentam la sectiunea cluburi,in fine oricum faptul e consumat,imi cer scuze celor pe care i-am deranjat!
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 15:33   #84
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Talking Re: Wrecked Society

da, aici a fost prima greseala... trebuia postat la intalniri locale nu la cluburi si daca moderatorii si-ar fi facut treaba ar fi sters sau ar fi mutat topicul in schimb l-au lasat pt ca au vazut ca iese scandal ca doar asta ii place romanului scandal
a doua greseala a fost ca ati incercat sa va identificati pritr-un nume si un logo
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 15:46   #85
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Wrecked Society

Da, e vina moderatorilor, ca v-au dat mai mult decat libertatea de exprimare si nu ai fost MULT mai drastici cu voi. Ai dracu' ei de CanCan-isti.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 15:50   #86
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Wrecked Society

Quote:
Originally Posted by Old_boy View Post
da, aici a fost prima greseala... trebuia postat la intalniri locale nu la cluburi si daca moderatorii si-ar fi facut treaba ar fi sters sau ar fi mutat topicul in schimb l-au lasat pt ca au vazut ca iese scandal ca doar asta ii place romanului scandal
a doua greseala a fost ca ati incercat sa va identificati pritr-un nume si un logo
Daca moderatorii ar fi facut aceste trieri de care vorbesti atunci unii ar fi considerat ca si-au facut treaba si altii i-ar fi acuzat de discriminare si altele.
In felul asta nu se termina niciodata. Vina nu e a moderatorilor si nici "tirania" nu e solutia. Daca fiecare ar avea bun simt si si-ar vedea lungul nasului si ar da dovada de realism, daca oamenii ar intelege corect democratia atunci n-ar mai fi nevoie de toate astea! E adevarat ca nu sunt bani si ca e greu dar daca nu poti, decat sa faci o sorcova doar ca sa ai ceva, mai bine nu ai deloc. Ai un nume in buletin si-o personalitate, n-ai nevoie de un sticker ca sa ti-o intareasca si nici ca sa poti sa fii pe strada!

Last edited by FXA-; 15-02-12 at 15:58.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 16:22   #87
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Wrecked Society

Rog politicos inchiderea topicului ! Multumesc Anticipat
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 16:38   #88
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Wrecked Society

@Gabi normal... trebuie sa aiba grija ca regulile de pe forum sa fie respectate si topicurile sa fie la locul lor... ori asta ar fi trebuit sa fie la intalniri locale... acum ar tre sa fie la certuri generale

@FXA- asta este niciodata nu o sa poti sa ii multumesti pe toti... iar aici nu e democratie e un forum dedicat tuningului asa incep si eu sa vb de desene animate la zona tehnica

PS: bun simt... sa fim seriosi traim unde traim...
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 16:54   #89
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Wrecked Society

PS: bun simt... sa fim seriosi traim unde traim...[/QUOTE]

Lumea e asa cum alegi sa o faci, asa cum liberul arbitru iti permite sa te inconjori doar de oamenii de care doresti. Nu te poti inchide intr-un glob de cristal sa nu-ti puta la nas ce nu-ti place dar nu te obliga nimeni sa dai lucrurilor care te deranjeaza o importanta mai mare decat o au de fapt.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 02:02   #90
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Wrecked Society

Offfff,chyryCRY cred ca ilmita bunului simt u ai intrecuto primul.

Hai sa iti spun de ce iau eu foc asa pe lucrurile astea marunte cum le vezi u.

1.Si eu fac parte dintr-un grup de prietenii vechi cu care impart aceiasi pasiune,dar noi ne cunosteam cu mult timp inainte sa denumim acest grup sub forma de club,aveam 3-4 ani de mers impreuna la evenimente legale si pana nu am avut toti masini demne de a le prezenta pe un forum public am ales sa stam in linia a 2-3-4-a si sa ascultam sfaturile celor mari(Micutzu,Toba,Florica,Ion NSL,Hai'u si multi alti).Cand am simtit ca avem ce arata cat de cat acestui sport am decis si deschiderea unui topic pentru ca oameni sa vada ,sa invete...si mai ales sa dezvoltam fenomenul si sa atragem cat mai multi pasionati de acest fenomen si sa impartim idei intre noi.

Un ex ti-am dat mai sus cand te-am intrebat daca sti cu ce AFR mergi la masina,si la 1 zi imi raspunzi in privat ca te iau la misto)))).Asa cum am pus eu intrebarea asta,asa o poate adresa multi alti fara a sti ca u te simti jignit prin aceasta intrebare total corecta.

Tot la tine in asa zisul "CLUB" fac parte oameni care acum cateva luni au deschis un alt club.Si-au dat seama ca nu au realizat nimic si ce au zis?Si-au schimbat user name'ul si gata,alti oameni,alte personalitati,alte performante)).

Cum am mentionat putin mai sus,sunt cluburi care au aparut de curand si cu masinii nu tocmai preparate,dar pasiunea si cunostiintele lor arata ca sunt cu adevarat pasionati si chiar incearca sa faca treaba cu toate ca poate uni nu isi permit o masina performanta...dar repet,cand i-am intrebat de AFR'ul unei masini,7 din 10 membri mi-au raspuns ce e aia nu ca tine sa imi trimita mesaj privat sa imi spuna ca ii iau la misto si ca e topicul lor si fac ce vor.

Tot aici la sectiunea voastra,intra un membru al clubului vostru sa imi raspunda mie arogant RACERULE si ca nu are loc de mine,cand el are masina de 3 ani si nu are nici macar o evacuare de inox da sa mai vb deparametri unui motor.

Sti vb aia cand t'io spun parinti dute mama la scoala,nu face prostii etc ca,cand vei fi mai mare o sa te doara si u nu nu nu nu BATMAN BATMAN?O sa iti dai seama de toate chestiile astea cand te vei maturiza si toate capacele care le vei lua vor atinge scopul.Suntem satui de calareti dastia fara cap credema!

Vb lui Kimi,ia pune tu un c20let pe Corsa aia si iesi pe strada dupa care,o sa iti dai seama de multe chesti
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -