Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-09, 11:23   #256
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

eu nu ti-am trimis-o miercuri ci marti

Iar cu alea de la posta, stati linistiti ca si eu am intrebat de zeci de ori la posta daca mi-a ajuns colet si ele nu si nu si nu, ma duc acasa si peste o ora ma trezesc cu aviz sa ridic coletul
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 14:15   #257
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

e de inteles ca au mult de cautat, dar nu accept ca eu sa stau ca boul la ghiseu sa astept o ora sa imi vina randul, o intreb pe femeie si ea doar rasfoieste un carnete ( fara sa se uite atent ) si imi zice nu ca n-a venit, iar dupa o ora ma trezesc acasa cu aviz!

La fancurier totul e computerizat, intra in excel si cauta imediat si usor!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 15:21   #258
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

un +10 lui bmwh548

Recomand cu caldura.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 21:18   #259
b52sac

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 29
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by DannyKid View Post
Nu stiu daca e adevarat sau nu ce spui, dar eu am avut niste certuri cu mama si sa dus si le-a zis tipelor de la Posta(sunt prietene bune) ca atunci cand intreb de colete sa nu mi se zica nimic si sa nu vina nici o hartie din aia acasa care te anunta. SI mie mi sa pus o macheta miercuri, am fost la posta vineri, sambata si luni(azi) si mi sa spus ca nu este nici un colet si ca daca era imi aducea ea hartia aia(asa a zis doamna cu care am vorbit la telefon ultima oara).
Dar totusi...daca macheta a fost pusa miercuri, a sosit vineri, eu am intrebat mereu de ea, au si expediat-o inapoi? ciudat ~!
Deci? Ori eu cu Alexu suntem nebuni si coletele se trimit inapoi ori la mine si-a bagat mama coada

L.E. Oricum ideea cu despagubitul e destul de buna, adica sa mai puna vanzatorul peste pretul machetei si banii cheltuiti de coletul retur.

De ce nu iei legatura cu el ? Plateste-i machetele si inchiriaza o cutie postala / post restant hi iti ridici singur colete si corespondenta cand si cum vrei .
Poti chiar face reclamatie la Posta Romana fiindca nu ai fost avizat.

Last edited by coman razvan; 20-10-09 at 21:22.
b52sac is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 08:06   #260
b52sac

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 29
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Sunt probleme mari la Posta Romana, de acord cu asta !
Quote:
Originally Posted by alexu_bad_boy View Post
eu i-am zis baiatului ca ii platesc transportul dublu adica pe laga 75 de lei platesc inca 20 de lei cat a dat el........nu e vina mea dar nu am ce sa fac si sa inteleaga si BMW548 ca am fost si nu era nimic.......si apropo sa sti ca am si cutie postala......si va multumesc celor care ma sprijiniti ca asa patim toti la mine e prima oara dar ma asteptam.....ultima data am gasit macheta stramba si era impachetata foarte bine........stim cu totii ca mai sunt probleme la posta acuma nu inseamna ca e de vina neaparat destinatarul
b52sac is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 10:44   #261
miko

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 44
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

fara nici o adresa si fara suparare... eu am o idee care sper sa impace si capra si varza si lupul...
IN CAZUL IN CARE SE INTAMPLA ASA CEVA SAU APAR EVENIMENTE NEDORITE, E NORMAL CA CEL NEMULTUMIT SA FIE CEL CARE EXPEDIAZA SI MAI TREBUIE SA PLATEASCA SI RETURUL... EU AS RECOMANDA CA DESTINATARUL SA IA LEGATURA CU EXPEDITORUL SI SA II TRIMITA PRIN MANDAT ELECTRONIC SAU ON-LINE CONTRAVALOAREA TAXELOR PLATITE DE EXPEDITOR LA TRIMITERE SI LA RETUR ASTFEL CA ACESTA SA FIE CLAR CONVINS SI SA RETRIMITA PACHETUL CARE DIN MOTIVE DE NEATENTIE ( A LUCRATORILOR POSTEI ) SAU DIN CAUZE NATURALE CLIMATICE ( VANT, PLOAIE ) NU A AJUNS CU BINE LA DESTINATAR.
DE CE SPUN ASTA, CA SE STIE FOARTE BINE CA UNII SPUN CA NU A FOST VINA LOR CI A POSTEI, AIA NU II SCUTESTE DE A FI SI EI INTELEGATORI SI DE A RELUA TRATATIVELE, ORI SE STIE CEL MAI BINE SI MAI CORECT AR FI SA JUDECI DIN PIELEA CELUILALT, ASTFEL JUDECATA NU ITI VA FI UMBRITA SI TOTODATA VEZI SI TU DACA TI-AR PLACE SA FI IN POSTURA RESPECTIVA ?
nu stiu daca am spus bine... cantariti si vedeti de partea cu trage...
miko is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 13:40   #262
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by b52sac View Post
inchiriaza o cutie postala / post restant hi iti ridici singur colete si corespondenta cand si cum vrei .
Daca Danny face treaba asta , ii trimit macheta cu cea mai mare placere!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 14:00   #263
X1190

Stage 5
 
X1190's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 715
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

radu_bv,tot respectul,am luat de la el un Q7,foarte bine impachetat,si a venit fara nici o problema...nota 10 pt. radu...si mersi mult man..
X1190 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 17:17   #264
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

probleme am si eu cu posta...dar trebuie sa ai nervi de otel...ultimele 3 machete primite au venit cu defecte...ultimul colet...cel cu mercedesul daca stiti topicul meu...am primit cutia cu ditamai gaura in ea...noroc ca macheta avea defectele care le stiam...ma duc maine sa mai ridic un colet ca azi nu ajung ...si va anunt...daca nu eu zic sa facem niste reclamatii?...ar fi posibile?
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 18:27   #265
radu_bv
Colectionar Machete

Stage 5
 
radu_bv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,231
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by X1190 View Post
radu_bv,tot respectul,am luat de la el un Q7,foarte bine impachetat,si a venit fara nici o problema...nota 10 pt. radu...si mersi mult man..
sa cresti mare
Quote:
Originally Posted by L4uR View Post
probleme am si eu cu posta...dar trebuie sa ai nervi de otel...ultimele 3 machete primite au venit cu defecte...ultimul colet...cel cu mercedesul daca stiti topicul meu...am primit cutia cu ditamai gaura in ea...noroc ca macheta avea defectele care le stiam...ma duc maine sa mai ridic un colet ca azi nu ajung ...si va anunt...daca nu eu zic sa facem niste reclamatii?...ar fi posibile?
sa inteleg ca maine mergi dupa coletul de la mine? a ajuns deja? ca lui Rares(X1190) i-a ajuns
radu_bv is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 18:43   #266
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

da azi a ajuns...si cuc peste pupaza am numai probleme de rezolvat ...dami un buzz pe mess....
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 22:07   #267
b52sac

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 29
Default

Am stat eu de vorba cu el shi a fost de acord sa despagubeasca expeditorul.
Quote:
Originally Posted by miko View Post
fara nici o adresa si fara suparare... eu am o idee care sper sa impace si capra si varza si lupul...
IN CAZUL IN CARE SE INTAMPLA ASA CEVA SAU APAR EVENIMENTE NEDORITE, E NORMAL CA CEL NEMULTUMIT SA FIE CEL CARE EXPEDIAZA SI MAI TREBUIE SA PLATEASCA SI RETURUL... EU AS RECOMANDA CA DESTINATARUL SA IA LEGATURA CU EXPEDITORUL SI SA II TRIMITA PRIN MANDAT ELECTRONIC SAU ON-LINE CONTRAVALOAREA TAXELOR PLATITE DE EXPEDITOR LA TRIMITERE SI LA RETUR ASTFEL CA ACESTA SA FIE CLAR CONVINS SI SA RETRIMITA PACHETUL CARE DIN MOTIVE DE NEATENTIE ( A LUCRATORILOR POSTEI ) SAU DIN CAUZE NATURALE CLIMATICE ( VANT, PLOAIE ) NU A AJUNS CU BINE LA DESTINATAR.
DE CE SPUN ASTA, CA SE STIE FOARTE BINE CA UNII SPUN CA NU A FOST VINA LOR CI A POSTEI, AIA NU II SCUTESTE DE A FI SI EI INTELEGATORI SI DE A RELUA TRATATIVELE, ORI SE STIE CEL MAI BINE SI MAI CORECT AR FI SA JUDECI DIN PIELEA CELUILALT, ASTFEL JUDECATA NU ITI VA FI UMBRITA SI TOTODATA VEZI SI TU DACA TI-AR PLACE SA FI IN POSTURA RESPECTIVA ?
nu stiu daca am spus bine... cantariti si vedeti de partea cu trage...
Quote:
Originally Posted by L4uR View Post
probleme am si eu cu posta...dar trebuie sa ai nervi de otel...ultimele 3 machete primite au venit cu defecte...ultimul colet...cel cu mercedesul daca stiti topicul meu...am primit cutia cu ditamai gaura in ea...noroc ca macheta avea defectele care le stiam...ma duc maine sa mai ridic un colet ca azi nu ajung ...si va anunt...daca nu eu zic sa facem niste reclamatii?...ar fi posibile?
Chiar trebuiesc facute fara nicio ezitare

Last edited by manu_96xls; 21-10-09 at 22:33.
b52sac is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 00:47   #268
miko

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 44
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

eu personal am primit un pachet expediat prin posta romana... foarte bine si atent ambalat de expeditor, chiar exagerat de bine si cand am desfacut cutia asemeni unui copil care desface cadourile de sub bradul de Craciun, am avut placuta surpriza de a constata ca la o macheta ce era prinsa de postamentul negru al cutiei vitrina plexi, avea spatele sarit de la locul ei...
va dati seama ca nu am incercat sa o trantesc sa vad daca iese chiar asa de usor dupa ce am reasamblat-o... si nici nu am pomenit nimic expeditorului fiindca era prea bine ambalata sa se fi intamplat asa ceva cu ea...
alte necazuri am avut tot din partea unei persoane care nu prea gandeste cand ambaleaza desi ii atrag atentia de fiecare data... trebuie ”scolarizat” ... in sensul bun al cuvantului.
aceste mici incidente ar fi putut fi evitate, dar cum stim ca manevrarea coletelor se face cu grija maxima, adica nu se da cu piciorul si nu se joaca fotbal, trebuie sa recunoastem ca riscurile sunt asumate in asemenea situatii.
am vazut si la case mai mari cum se inclina stiva de cutii si cea de sus capata o viteza mare spre sol, iar cea de jos se turteste pe un colt... si totusi lumea apeleaza la ei ca de ? azi dai maine ai !
bla-bla-bla, noi sa fim sanatosi si sa stergem lacrima din coltul obrazului si sa avem grija de machetele noastre asa cum stim mai bine.
miko is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 00:53   #269
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

eu prefer sa imi gasesc machete in bucuresti/ploiesti pt ca am drumuri destul de dese pe acolo si le rezerv si ma intalnesc cu omu personal, insa sunt unele care nu le gasesc nicaieri decat la vreunu din arad sau iasi si trebuie sa le primesc postal, asta este, nu risti nu castigi.

Si eu am primit o macheta ( prima de altfel prin posta ) si am avut surpriza sa descopar o oglinda RUPTA pur si simplu ( evident nu era vina omului ) ci a postei ro.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 13:21   #270
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

10+ si de la mine pentru dolb, recomand.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -