Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-15, 18:21   #631
mone1

Stage 5
 
mone1's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 392
Unhappy Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

---- Minus pt special_kage in anunt scrie asa

H12-VW Golf V-1/24- Lipsa oglinzi-Welly-

Ferrari F40-trei puncte de vopsea sarite-Bburago Italy




dar la mine a ajuns fara o roata ,, si ferrari f40 fara stergator am verificat cutia dar nu leam gasit acolo (((( in fine puteai macar sami zici ca are lipsa si roata ..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	golf.jpg
Views:	57
Size:	1.25 MB
ID:	3102346  

Last edited by mone1; 05-06-15 at 18:24.
mone1 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-15, 17:33   #632
special_kage

Stage 4
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 205
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by mone1 View Post
---- Minus pt special_kage in anunt scrie asa

H12-VW Golf V-1/24- Lipsa oglinzi-Welly-

Ferrari F40-trei puncte de vopsea sarite-Bburago Italy




dar la mine a ajuns fara o roata ,, si ferrari f40 fara stergator am verificat cutia dar nu leam gasit acolo (((( in fine puteai macar sami zici ca are lipsa si roata ..
salut, nu intentionat , am pus 7-8 colete in 2 zile plus multe anunturi, mai fac si eu greseli dar as fi apreciat totusi daca mi-ai fi scris mie inainte sa postezi.
1. ferrari, se vede in poze ca nu are stergator, de aia am si pus in anunt sa cereti mai multe poze pentru ca uit si eu anumite detalii sau cand le verific pe fiecare in parte si scriu ce probleme au, nu intentionat!..de obicei vorbesc la telefon cu cumparatorul si le spun fiecare problema in parte, insa mai scapa lucruri marunte. Am mai avut probleme cu stergtorul unui Ferrari 512bb care l-a cumparat Darius DMS, iar aproape la un an distanta cand am facut rost de alt 512bb in stare perfecta, la cutie, i-am trimis stergatorul fara probleme.
2. la golf am avut roata, chiar am vrut sa o repar, dar din lipsa de timp am pus-o asa, iar cand am trimis-o la tine m-am gandit ca in anunt scrie de problema cu roata! sa nu crezi te rog ca am vrut sa te insel! chiar nu intentionat. imi pare rau!
Am cautat roata si nu am gasit-o probabil am mai facut o gresala si am trims-o altcuiva ca fiind roata de la alta macheta. Deci ma mai astept la un minus, imi pare foarte rau, nu am vrut sa insel pe nimeni si nici sa creez probleme!
Mone1, inca o data, scuza-ma te rog frumos nu intentionat! si mi-as fi dorit sa ma suni sau macar mesaj privat inainte sa imi scrii aici si am fi rezolvat. Cel mai bine ar fi ca noi doi sa nu mai colaboram pe viitor. Inca o data imi pare rau, o sa fiu mult mai atent de acum in colo. Si sfatuiesc pe toata lumea care considera ca o sa ia teapa de la mine sa nu mai cumpere de la mine, ce s-a intamplat cu tine a fost graba si neatentie din parte mea. Inca o data mii de scuze, nu intentionat, nu insel pe nimeni cu o roata sau un stergator sau nimic altceva!
special_kage is offline   Reply With Quote
Old 07-06-15, 08:52   #633
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Concluzia...?
Cui nu-i convine, "da-te-n pana mea si nu mai cumpara". Doar ca el a zis-o mai frumos.
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 07-06-15, 11:03   #634
mone1

Stage 5
 
mone1's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 392
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by special_kage View Post
salut, nu intentionat , am pus 7-8 colete in 2 zile plus multe anunturi, mai fac si eu greseli dar as fi apreciat totusi daca mi-ai fi scris mie inainte sa postezi.
1. ferrari, se vede in poze ca nu are stergator, de aia am si pus in anunt sa cereti mai multe poze pentru ca uit si eu anumite detalii sau cand le verific pe fiecare in parte si scriu ce probleme au, nu intentionat!..de obicei vorbesc la telefon cu cumparatorul si le spun fiecare problema in parte, insa mai scapa lucruri marunte. Am mai avut probleme cu stergtorul unui Ferrari 512bb care l-a cumparat Darius DMS, iar aproape la un an distanta cand am facut rost de alt 512bb in stare perfecta, la cutie, i-am trimis stergatorul fara probleme.
2. la golf am avut roata, chiar am vrut sa o repar, dar din lipsa de timp am pus-o asa, iar cand am trimis-o la tine m-am gandit ca in anunt scrie de problema cu roata! sa nu crezi te rog ca am vrut sa te insel! chiar nu intentionat. imi pare rau!
Am cautat roata si nu am gasit-o probabil am mai facut o gresala si am trims-o altcuiva ca fiind roata de la alta macheta. Deci ma mai astept la un minus, imi pare foarte rau, nu am vrut sa insel pe nimeni si nici sa creez probleme!
Mone1, inca o data, scuza-ma te rog frumos nu intentionat! si mi-as fi dorit sa ma suni sau macar mesaj privat inainte sa imi scrii aici si am fi rezolvat. Cel mai bine ar fi ca noi doi sa nu mai colaboram pe viitor. Inca o data imi pare rau, o sa fiu mult mai atent de acum in colo. Si sfatuiesc pe toata lumea care considera ca o sa ia teapa de la mine sa nu mai cumpere de la mine, ce s-a intamplat cu tine a fost graba si neatentie din parte mea. Inca o data mii de scuze, nu intentionat, nu insel pe nimeni cu o roata sau un stergator sau nimic altceva!


Nam spus ca mai [inselat] , [tepuit] sau alte chesti dar daca in anunt scria ca are lipsa doar oglinzile asa trebuia sa ajunga fara oblinzi nu si fara 1 roata .. Da in fine sa nu facem caz din asta . Iam pus alt set de roti oricum . E treaba ta daca nu mai doresti sami vinzi machete io am platit coletele am fost serios .


Iar tu ekofresh vezi de treaba ta nu tea bagat nimeni in seama !!
mone1 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-15, 13:19   #635
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by mone1 View Post
Iar tu ekofresh vezi de treaba ta nu tea bagat nimeni in seama !!
Na, daca nu vroiai sa o dai in fapt ii dădeai omului telefon, așa ai bagat-o pe fata sa vedem toți, deci ai băgat in seama toți cititorii. Bafta!
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 15-10-15, 11:41   #636
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

VWfan01 --------------

Macheta vanduta ca buna, a ajuns cu lipsuri.
Este ultima data cand trec peste!
2010 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-15, 23:04   #637
edward4cars

Stage 5
 
edward4cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 482
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Mare MINUS pentru dumnul D Florin care dupa ce a postat o macheta la vanzare cu pretul de 100 de lei,dupa ce asteptam datele contului bancar primesc de la el raspunsul asta....

urat!!


Quote:
Originally Posted by edward4cars
Sa imi lasi datele contului sa iti pun maine banii
Salut.

Scuze intarzierea. Am primit o oferta de 130 si nu o pot refuza.

Multumesc de intelegere
edward4cars is offline   Reply With Quote
Old 03-12-15, 23:37   #638
D Florin

Stage 5
 
D Florin's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 585
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

[QUOTE=edward4cars;5827029]Mare MINUS pentru dumnul D Florin care dupa ce a postat o macheta la vanzare cu pretul de 100 de lei,dupa ce asteptam datele contului bancar primesc de la el raspunsul asta....

urat!!



Citeste l si tu mai bine. Te regasesti?

https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=663&a=168
__________________

Last edited by D Florin; 03-12-15 at 23:42.
D Florin is offline   Reply With Quote
Old 03-12-15, 23:57   #639
edward4cars

Stage 5
 
edward4cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 482
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Nu ma regasesc.La ce anume te referi? te simti cu musca pe caciula si acum incerci sa ma faci tot pe mine vinovat pentru ce?

Nu mi se pare a fi un site de licitatii..si in special licitatii parsive peste alti utilizatori ce isi manifesta interesul pentru o macheta.

Lamureste-ma cu ce am gresit eu( poate sunt mai greu de cap)
edward4cars is offline   Reply With Quote
Old 09-01-16, 11:36   #640
kyd_ursu

Stage 5
 
kyd_ursu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,686
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

AM SA ZIC PE SCURT:

AM AVUT O INTELEGERE CU Stefano4u . PE 22.12.2015 A AVUT SUMA DORITA IN CONT. SUNTEM IN DATA DE 9.01.2016 SI EU NU AM PRIMIT COLETUL CU MACHETA DORITA "VW GOLF 4 R32 + JANTELE ORIGINALE. AM TOATE DOVEZILE: MESAJE PE PM SI PLATA IN CONT
.

DL. EMILIAN STEFANESCU (Stefano4u) CHIAR NU ESTE BINE CUM A-TI PROCEDAT CU MINE.
__________________
BMW E30
Golf 4 GTI

kyd_ursu is offline   Reply With Quote
Old 09-01-16, 16:27   #641
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by kyd_ursu View Post
AM SA ZIC PE SCURT:

AM AVUT O INTELEGERE CU Stefano4u . PE 22.12.2015 A AVUT SUMA DORITA IN CONT. SUNTEM IN DATA DE 9.01.2016 SI EU NU AM PRIMIT COLETUL CU MACHETA DORITA "VW GOLF 4 R32 + JANTELE ORIGINALE. AM TOATE DOVEZILE: MESAJE PE PM SI PLATA IN CONT
.

DL. EMILIAN STEFANESCU (Stefano4u) CHIAR NU ESTE BINE CUM A-TI PROCEDAT CU MINE.
Aiurea. A fost scumpă ?
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-16, 21:57   #642
kyd_ursu

Stage 5
 
kyd_ursu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,686
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by steaua23 View Post
Aiurea. A fost scumpă ?
Nu...a costat 60 ron. Este vorba de cat de oameni suntem. Si 5 ron daca costa nu era important. Gestul in sine. Am ajuns sa ne ardem pt un r---t de bani. Daca imi zicea ca o trimite in martie nu comentam nimic. Imi asumam. Sper sa fiu ultimul care a luat aceasta teapa. Sa fie sanatos
kyd_ursu is offline   Reply With Quote
Old 13-01-16, 19:34   #643
s3rgyu

Stage 5
 
s3rgyu's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,191
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Nu pot sa zic ca e un adevarat feedback negativ, insa nu mi-a placut atitudinea lui.
Chiar sunt curios, daca ii puneam macheta, cum si daca mai avea timp sa ajunga la banca ?

Este vorba de mihaibv.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	12571008_665421603600848_33310346_n.jpg
Views:	85
Size:	70.0 KB
ID:	3138655  
s3rgyu is offline   Reply With Quote
Old 13-01-16, 19:43   #644
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Simplu... nu ajungea la banca
2010 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-16, 20:24   #645
18MAI

Stage 5
 
18MAI's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2,179
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Si la fel de simplu era TEAPA ,a intrebat omu daca ai pus-o sa stie daca se bucura sau nu de ,,cadou,, ...
18MAI is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -