Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-09-11, 09:00   #46
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Mi-am cumpărat 3 bucăţi şi m-am şi abonat!

Există anumite avantaje, deloc de neglijat, dacă te abonezi. În plus, nu trebuie să plăteşti în avans abonamentul! Îl plăteşti ramburs, în funcţie de cum primeşti numerele, ele fiind grupate câte două!

Chiar au făcut o treabă nemaipomenită cei de la Deagostini!


Spor la colecţionat!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 09:12   #47
johny BOY

Stage 5
 
johny BOY's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 711
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

azi am luat si eu revista. aveti idee daca va fi si Dacia 1100? pe EA o astept...
johny BOY is offline  
Old 29-09-11, 09:18   #48
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by johny BOY View Post
azi am luat si eu revista. aveti idee daca va fi si Dacia 1100? pe EA o astept...
Din păcate nu va fi prezentă!

Singurele modele româneşti sunt Dacia 1300 şi Aro 240!

Celelalte maşini sunt din blocul sovietic!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 09:18   #49
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by johny BOY View Post
azi am luat si eu revista. aveti idee daca va fi si Dacia 1100? pe EA o astept...
Lucrez de la 8 la 17, apoi numai chef de cautat n-am. Zi-mi si mie, mai exact, unde ai gasit-o.
Gabi is offline  
Old 29-09-11, 09:21   #50
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Lucrez de la 8 la 17, apoi numai chef de cautat n-am. Zi-mi si mie, mai exact, unde ai gasit-o.
Gabi, teoretic, ele sunt prezente la orice chioşc!

Recomandarea mea ar fi să nu aştepţi până la 17:00, pentru că s-ar putea să ai o surpriză neplăcută!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 09:34   #51
Cristi.megane

Stage 5
 
Cristi.megane's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 581
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

doar ce m-am întors de la o tarabă cu ziare , a fost prima pe care am zărit-o , doamna aia avea ogrămadă . Mi-am luat şi eu 3 bucăti , şi din ce am citit pe ambalaj , alături de nr2 vom promi şi un biblioraft. Acesta va fi in pachet sau v-a trebui sa plătesti 10lei cum am citit ?
Cristi.megane is offline  
Old 29-09-11, 09:35   #52
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Şi în Ploieşti au apărut la toate chioşcurile de ziare, am luat şi eu 2.

Iată şi primele poze cu revista şi macheta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN0813.jpg
Views:	64
Size:	2.14 MB
ID:	2167921   Click image for larger version

Name:	DSCN0810.jpg
Views:	73
Size:	2.28 MB
ID:	2167922   Click image for larger version

Name:	DSCN0811.jpg
Views:	71
Size:	2.23 MB
ID:	2167923  

Gamo is offline  
Old 29-09-11, 09:41   #53
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Cristi.megane View Post
doar ce m-am întors de la o tarabă cu ziare , a fost prima pe care am zărit-o , doamna aia avea ogrămadă . Mi-am luat şi eu 3 bucăti , şi din ce am citit pe ambalaj , alături de nr2 vom promi şi un biblioraft. Acesta va fi in pachet sau v-a trebui sa plătesti 10lei cum am citit ?
Acesta va fi CADO!

Eu d-abia aştept brelocul Dacia 1300 şi de ce nu, chiar şi raftul pentru machete!

P.S. Acestea sunt oferite decât pentru cei care îşi fac abonament, deocamdată!

P.S.2 Şi eu mi-am cumpărat 3 bucăţi şi la o machetă lipseşte plăcuţa de înmatriculare de pe faţă!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 09:54   #54
Cristi.megane

Stage 5
 
Cristi.megane's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 581
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Şi în reclama de la TV (pe care am văzut-o de cel putin 20 ori in 4 ore) mai apare o dacie 1300 , nu sunt sigur dacă e dacie, dar verde. Ştie cineva ce model ar putea fi ? Dacă singurele modele româneşti sunt 1300 şi Aro ?
Cristi.megane is offline  
Old 29-09-11, 09:58   #55
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Cristi.megane View Post
Şi în reclama de la TV (pe care am văzut-o de cel putin 20 ori in 4 ore) mai apare o dacie 1300 , nu sunt sigur dacă e dacie, dar verde. Ştie cineva ce model ar putea fi ? Dacă singurele modele româneşti sunt 1300 şi Aro ?
Ăla este un Moskvich 408.

Dar vezi că ai broşura aia în pachet! Acolo vei regăsi toate modelele care vor fi scoase! În afară de Trabant şi maşinile româneşti (Dacia şi Aro), celelalte sunt de producţie rusească!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 10:01   #56
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Cristi.megane View Post
Şi în reclama de la TV (pe care am văzut-o de cel putin 20 ori in 4 ore) mai apare o dacie 1300 , nu sunt sigur dacă e dacie, dar verde. Ştie cineva ce model ar putea fi ? Dacă singurele modele româneşti sunt 1300 şi Aro ?
Mi-am luat si eu revista si singurele romanesti sunt Dacia si Aro, nu cred ca s-a gandit cineva la Olcit.
Or sa mai fie Trabi, Lada, Gaz si altele
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline  
Old 29-09-11, 10:08   #57
johny BOY

Stage 5
 
johny BOY's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 711
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Din păcate nu va fi prezentă!

Singurele modele româneşti sunt Dacia 1300 şi Aro 240!

Celelalte maşini sunt din blocul sovietic!
Am presupus ca vor fi mai multe modele, nu doar cele prezentate in pliantul venit in acest prim pachet. Presupunerea mea se baza pe faptul ca acolo fac lobby ptr abonare, oferind in pachetul 15 o vitrina ptr expunerea machetelor, lasand sa se inteleaga ca vor fi si alte vitrine... Sau am inteles eu gresit...

Nu inteleg de ce nu ar fi si 1100, caci (din cate stiu eu) a fost prima Dacie...
johny BOY is offline  
Old 29-09-11, 10:18   #58
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by johny BOY View Post
Am presupus ca vor fi mai multe modele, nu doar cele prezentate in pliantul venit in acest prim pachet. Presupunerea mea se baza pe faptul ca acolo fac lobby ptr abonare, oferind in pachetul 15 o vitrina ptr expunerea machetelor, lasand sa se inteleaga ca vor fi si alte vitrine... Sau am inteles eu gresit...

Nu inteleg de ce nu ar fi si 1100, caci (din cate stiu eu) a fost prima Dacie...
Ai dreptate în privinţa modelului 1100 dar dacă ei au hotărât astfel, nu cred că avem ce face!

În pliantele din pachet, sunt afişate 19 machete.

La colet sunt grupate câte două reviste, deci s-ar putea să ai dreptate. Pentru a ajunge la coletul 15 trebuie să avem până atunci, cel puţin 29 de modele!
Cred că vitrina, în care sunt prezente anumite modele, ne induce în eroare şi colecţia cred că va fi mai mare de 19 modele!
andi_cimpean is offline  
Old 29-09-11, 10:41   #59
s3rgyu

Stage 5
 
s3rgyu's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,191
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Acesta va fi CADO!

P.S.2 Şi eu mi-am cumpărat 3 bucăţi şi la o machetă lipseşte plăcuţa de înmatriculare de pe faţă!
Si eu mi-am luat doar ca la a mea lipsea un far,asa ca mi-a dat alta.
s3rgyu is offline  
Old 29-09-11, 10:57   #60
DonCorleone

Stage 5
 
DonCorleone's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 378
Thumbs up Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Am luat-o si eu azi de la Dristor. La intrarea de la metrou era un baiat care vindea ziare. Avea o gramada de exemplare "Masini de legenda"!
Acum am Dacia 1300 1/43 si Dacia 1310 1/43 de la IST Models. Amuzant(sau nu) e ca pe Dacia 1300 am dat 12 lei iar pe 1310, cea de la IST Models cam de 10 ori mai mult.
__________________


DonCorleone is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -