| Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete |
13-02-11, 15:34
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2009
Posts: 726
|
ont carpati
este modelul care se vinde si pe ebay,cel din poze este cel care il am eu de vanzare,daca este cineva interesat astept oferte.
|
|
|
13-02-11, 15:42
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2010
Posts: 413
|
Re: ont carpati
un pret?
|
|
|
13-02-11, 15:48
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2009
Posts: 726
|
Re: ont carpati
pai tu la ce pret te-ai gandit?
|
|
|
13-02-11, 15:51
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of: [Moderators] [Colectionar Machete]
|
Re: ont carpati
Pretul e obligatoriu!
|
|
|
13-02-11, 15:52
|
#5
|
|
CITROEN Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,172
Member of: [Freehand Design Usergroup] [Colectionar Machete] [4Rally] [CITROEN]
|
Re: ont carpati
50 ron ?
|
|
|
13-02-11, 16:04
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2009
Posts: 726
|
Re: ont carpati
|
|
|
13-02-11, 16:54
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,207
|
Re: ont carpati
Quote:
Originally Posted by dorupopa
|
de obicei nu comentez preturile,mai ales ca e specificat si in regulament,totusi...faza cu ebay...pe alt forum,se gaseste aceasta macheta sau jucarie veche(si in stare perfecta)la suma de 400 RON,sigur,fiecare cere cat doreste,bafta la vanzare...
|
|
|
13-02-11, 19:02
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 300
|
Re: ont carpati
Quote:
Originally Posted by dorupopa
|
Banuiesc ca glumesti nu?  "700 euro negociabil" 
Last edited by cristi_iasi; 13-02-11 at 19:28.
|
|
|
13-02-11, 19:08
|
#9
|
|
Banned
  Stage 5
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of: [Moderators] [4Tuning International] [Colectionar Machete] [Honda] [Hyundai] [Toyota] [PEUGEOT]
|
Re: ont carpati
Puneti fratilor emoticonul ala care se tavaleste pe jos de ras. Mai era pe ebay unul cu un pret din asta formidabil
Hai serios acum, jucaria face 100 eur, 150 daca ai ambalaj
Last edited by model collector; 13-02-11 at 19:10.
|
|
|
14-02-11, 07:46
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: May 2010
Posts: 424
|
Re: ont carpati
e cumva la scara 1:1 de e 700 euro?=))
|
|
|
14-02-11, 09:45
|
#11
|
|
CITROEN Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,172
Member of: [Freehand Design Usergroup] [Colectionar Machete] [4Rally] [CITROEN]
|
Re: ont carpati
Colegii suntem in off topic...hai sa nu "poluam" topicul si sa trecem discutia la "Alte discutii etc." Dar trebuie sa recunosc : pretul este exagerat , mai ales daca tinem cont de faptul ca jucaria are lipsuri - in special la roti iar starea nu se apropie de cea de pe ebay.....!
__________________
Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......
https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
|
|
|
14-02-11, 15:06
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2009
Posts: 726
|
Re: ont carpati
A fost produs aproape zece ani, pana prin 1976,piesa rara,au fost produse putine exemplare, face cinste oricarui colectionar de "tin toys" , si intamplator este si romanesc.Pretul de vanzare este facut in functie de cel care este pe ebay,nu sunt colectionar intamplator se face ca am acest model,dar presupun ca voi care ati scris aici stiti despre ce e vorba nu comentati un pret doar ca sa va aflati in treaba,jucaria va pleca la prima oferta serioasa si buna,asa ca m-ati facut curios vreau sa vad si eu anunturi de actualitate unde se vinde aceasta piesa cu 50-400 roni in stare perfecta si cu ambalaj.
|
|
|
14-02-11, 15:42
|
#13
|
|
CITROEN Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,172
Member of: [Freehand Design Usergroup] [Colectionar Machete] [4Rally] [CITROEN]
|
Re: ont carpati
Omule , tu iti dai seama cat inseamna 700 de euro ? Esti constient ca la banii aia iti poti cumpara o masina 1/1 ? Sau ne crezi nebuni pe toti sa comentam un pret aiurea . Nu imi spune de E-bay , pentru ca acolo se cere o suma si se da alta , este licitatie. In tara , cel putin , un autobuz ca asta in stare aproape perfecta se vinde cu maxim 400 ron si este impecabil . In alta ordine de idei , autobuzul tau nu va fi cumparat decat de cineva care este NOSTALGIC pur si simplu , nu pentru o "x" valoare comerciala sau alt motiv . Cu banii care ii ceri tu de pot cumpara , de catre cineva care ii are de "aruncat" pe machete , 3-4 CMC-uri care sunt reproducerea la scara intocmai a unei masini , respectand totul pana in cele mai mici detalii . Nu cred ca are sens sa mai continui , sper ca te-am lamurit cat de cat......In legatura cu oferta de 50 ron a fost facuta ca baza de plecare , intrucat tu nu pusesei un pret . Bafta !
|
|
|
15-02-11, 22:21
|
#14
|
Stage 3
Join Date: Jan 2008
Posts: 115
|
Re: ont carpati
Este unul pe Okazii cu 350 ron. Eu am dat in ultimii 3 ani, 5 bucati cu preturi intre 90 - 440 ron ( ultimul impecabil ). Piesa ta poate face 200 in cel mai fericit caz, adica daca se intalneste oferta cu cererea .
Evident doar daca nu vrei sa te distrezi cu un post, cu o socializare, etc...
|
|
|
15-02-11, 22:28
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2009
Posts: 726
|
Re: ont carpati
repet,pretul a fost pus in functie de cel de pe ebay,nu sunt colectionar ca sa am habar,in mare parte am prins ideea,nu fac posturi la misto nu am timp de asa ceva,oricum jucaria se da la prima oferta buna...
|
|
|
|
|