| Tuning pe machete Tutoriale, Proiecte, Realizari |
18-02-12, 17:01
|
#1
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Machete in lucru - chosty
salutare, as vrea mai jos sa prezint unele din machetele pe care le am in lucru sau care urmeaza sa intre in lucru
astept pareri de orice fel
prima masina este BMW X5
asta este stage 1
acum o saptamana a intrat in stage 2
alte machete in lucru:
renault clio 1:43 de la burago
ford focus rs 1:43
bmw m3 1:43
nisan patrol - nu stiu scara cred ca 1:12
mini one 1:24
si altele, dar toate la timpul lor
ultima poza este un tease...va urma
|
|
|
18-02-12, 17:09
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of: [DACIA]
|
Re: Machete in lucru - chosty
Bravo man, pana la urma te-am convins sa-ti faci topic. Surprinde-ma cu ceea ce faci, ca mai mult de-atat nu stiu nici eu. O sa urmaresc parcursul lucrarilor de aici (sper sa incarci poze la fiecare modificare pe care-o aduci) ai cand ne vedem sa o vad mai bine cu modificarile si nu doar pe asta, ci pe toate celelalte. Spor la treaba!
Edit: Baga si tu o poza, doua cu Patrol-ul.
Last edited by aditza579; 18-02-12 at 17:19.
|
|
|
18-02-12, 21:48
|
#3
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
inceputuri la o broscutza...
vw kafer
deocamdata:
-eliminat micile defecte
-clean look
-garda la sol micsorata
-scaune tapitate
urmeaza:
-alte roti
-vopsea, ma gandeam la ceva verde cosmote
-interior mochetat
daca are cineva vreun sfat, e binevenit
|
|
|
18-02-12, 21:55
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of: [DACIA]
|
Re: Machete in lucru - chosty
MI-ar placea ca al tau Kafer sa arate asa.
Last edited by aditza579; 18-02-12 at 22:12.
|
|
|
18-02-12, 22:11
|
#5
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
inca nu m-am hotarat, dar eu ma gandeam la ceva in stilul celor din imagini sau "vw kafer drag car" oricum mai am tmp de gandire, acum lucrez la X5, vreau sa iasa ceva frumos, i-am dat toata vopseaua jos, si am inceput sa lucrez la podea si interior deocamdata (imbinarea dintre bare si caroserie si....desigur, alte scaune)
|
|
|
18-02-12, 22:17
|
#6
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of: [Oltcit]
|
Re: Machete in lucru - chosty
nu e rau nici rat-look - ul  da chiar bine pe broscuta
|
|
|
20-02-12, 16:58
|
#7
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
asa e, ai dreptate ca ar da bine rat look pe brotacel...
saptamana asta sper sa ma apuc de lucru la "rugineala"
|
|
|
20-02-12, 18:18
|
#8
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
poze..
Last edited by 2010; 28-02-12 at 13:36.
|
|
|
20-02-12, 19:56
|
#9
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2010
Posts: 588
Member of: [Oltcit]
|
Re: Machete in lucru - chosty
M3-ul cred ca ii ajunge o schema in 2 culori, jeep-ul ce ganduri ai pentru el in privinta vopselei? Corvette-ul zic sa cauti ceva prin filmele gen Death Race, nu sa-i dai cu ciocanul s-o strambi insa sa-i faci tot o rugineala....ar da bine, sau cauta pe forum la sectiunea americane...parca pe acolo erau ceva corvette si unul daca nu ma insel modelul asta facut negru, nu retin sigur.
Clio.....da.....o idee minunata....daca ii faci un body-kit masiv, e bibelou, focusul la fel, iar o masina frumoasa si iese ceva cu gust daca o lucrezi atent.
|
|
|
20-02-12, 21:29
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of: [DACIA]
|
Re: Machete in lucru - chosty
Ti-am zis, dintre toate sper ca Clio-ul sa iasa cel mai bine, te ajut la bodykit si face impreuna o schime frumoasa de culori. Iti fac eu vectorialul si tu doar il tai la cutting. Stii doar ca e placerea mea sa fac vectoriale, am facut si pentru CUP, sunt o placere pentru mine.
|
|
|
20-02-12, 21:38
|
#11
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
multumesc de sfaturi...
-la m3 asa cred ca o sa fac, mai trebuie sa aleg culorile
-jeep-ul cred ca o sa fie ceva camuflaj, sau tot doua culori, oricum mai am mult de lucru la el...la un moment dat ma gandisem sa-l fac ca pe cel facut de Dr. ZoZo
-la clio foarte posibil sa merg pe varianta CUP
-la focus, ma gandeam ca sa ii fac un body gen DTM, sau invers focus-ul sa fie RS si clio-ul sa fie DTM
maine pun pozele cu ce am mai lucrat la x5
|
|
|
20-02-12, 21:43
|
#12
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of: [Oltcit]
|
Re: Machete in lucru - chosty
ar da bine pe focus o schema gen ken block ... dar e o mare problema ... ce te faci cand vei achizitiona o fiesta ..
|
|
|
21-02-12, 17:59
|
#13
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
un calduros hello la toata lumea
astazi am mai lucrat la x5 si la m3
app...nu stiu cu ce rezolv resturile de vopsea de pe m3....cu diluant, sau cu antigel..
am dat insa de o problema, in stage 1 mi s-a rupt x5-ul la imbinarea de la usa din spate si aripa din spate...l-am lipi atunci cu poxi...astazi insa a plesnit din nou...
ce parere aveti daca prin interior il alamesc sau il cositoresc...nu stiu exact, daca ma poate ajuta cineva, mi-ar fi de mare folos
|
|
|
21-02-12, 18:24
|
#14
|
|
Old School Cars
 Stage 5
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of: [Colectionar Machete] [Old School Cars] [FORD]
|
Re: Machete in lucru - chosty
O intrebare daca-mi permiti: de cand dizolva antigelu' ?
|
|
|
21-02-12, 18:47
|
#15
|
Stage 2
Join Date: Oct 2010
Posts: 29
|
Re: Machete in lucru - chosty
Quote:
Originally Posted by FED express
O intrebare daca-mi permiti: de cand dizolva antigelu' ? 
|
sorry.....am gresit, vroiam sa spun lichid de frana, dar ma gandeam la antigel pt ca trebuie sa completez putin la masina :P sorry inca o data:P
|
|
|
|
|