![]() |
Machete in lucru - chosty
15 Attachment(s)
salutare, as vrea mai jos sa prezint unele din machetele pe care le am in lucru sau care urmeaza sa intre in lucru
astept pareri de orice fel prima masina este BMW X5 asta este stage 1 acum o saptamana a intrat in stage 2 alte machete in lucru: renault clio 1:43 de la burago ford focus rs 1:43 bmw m3 1:43 nisan patrol - nu stiu scara cred ca 1:12 mini one 1:24 si altele, dar toate la timpul lor ultima poza este un tease...va urma |
Re: Machete in lucru - chosty
Bravo man, pana la urma te-am convins sa-ti faci topic. Surprinde-ma cu ceea ce faci, ca mai mult de-atat nu stiu nici eu. O sa urmaresc parcursul lucrarilor de aici (sper sa incarci poze la fiecare modificare pe care-o aduci) ai cand ne vedem sa o vad mai bine cu modificarile si nu doar pe asta, ci pe toate celelalte. Spor la treaba!
Edit: Baga si tu o poza, doua cu Patrol-ul. |
Re: Machete in lucru - chosty
6 Attachment(s)
inceputuri la o broscutza...
vw kafer deocamdata: -eliminat micile defecte -clean look -garda la sol micsorata -scaune tapitate urmeaza: -alte roti -vopsea, ma gandeam la ceva verde cosmote -interior mochetat daca are cineva vreun sfat, e binevenit |
Re: Machete in lucru - chosty
2 Attachment(s)
MI-ar placea ca al tau Kafer sa arate asa.
|
Re: Machete in lucru - chosty
2 Attachment(s)
inca nu m-am hotarat, dar eu ma gandeam la ceva in stilul celor din imagini sau "vw kafer drag car" oricum mai am tmp de gandire, acum lucrez la X5, vreau sa iasa ceva frumos, i-am dat toata vopseaua jos, si am inceput sa lucrez la podea si interior deocamdata (imbinarea dintre bare si caroserie si....desigur, alte scaune)
|
Re: Machete in lucru - chosty
nu e rau nici rat-look - ul :) da chiar bine pe broscuta
|
Re: Machete in lucru - chosty
asa e, ai dreptate ca ar da bine rat look pe brotacel...
saptamana asta sper sa ma apuc de lucru la "rugineala" |
Re: Machete in lucru - chosty
5 Attachment(s)
poze..
|
Re: Machete in lucru - chosty
M3-ul cred ca ii ajunge o schema in 2 culori, jeep-ul ce ganduri ai pentru el in privinta vopselei? Corvette-ul zic sa cauti ceva prin filmele gen Death Race, nu sa-i dai cu ciocanul s-o strambi insa sa-i faci tot o rugineala....ar da bine, sau cauta pe forum la sectiunea americane...parca pe acolo erau ceva corvette si unul daca nu ma insel modelul asta facut negru, nu retin sigur.
Clio.....da.....o idee minunata....daca ii faci un body-kit masiv, e bibelou, focusul la fel, iar o masina frumoasa si iese ceva cu gust daca o lucrezi atent. |
Re: Machete in lucru - chosty
Ti-am zis, dintre toate sper ca Clio-ul sa iasa cel mai bine, te ajut la bodykit si face impreuna o schime frumoasa de culori. Iti fac eu vectorialul si tu doar il tai la cutting. Stii doar ca e placerea mea sa fac vectoriale, am facut si pentru CUP, sunt o placere pentru mine.
|
Re: Machete in lucru - chosty
multumesc de sfaturi...
-la m3 asa cred ca o sa fac, mai trebuie sa aleg culorile -jeep-ul cred ca o sa fie ceva camuflaj, sau tot doua culori, oricum mai am mult de lucru la el...la un moment dat ma gandisem sa-l fac ca pe cel facut de Dr. ZoZo -la clio foarte posibil sa merg pe varianta CUP -la focus, ma gandeam ca sa ii fac un body gen DTM, sau invers focus-ul sa fie RS si clio-ul sa fie DTM maine pun pozele cu ce am mai lucrat la x5 |
Re: Machete in lucru - chosty
ar da bine pe focus o schema gen ken block ... dar e o mare problema ... ce te faci cand vei achizitiona o fiesta .. :)
|
Re: Machete in lucru - chosty
12 Attachment(s)
un calduros hello la toata lumea
astazi am mai lucrat la x5 si la m3 app...nu stiu cu ce rezolv resturile de vopsea de pe m3....cu diluant, sau cu antigel.. am dat insa de o problema, in stage 1 mi s-a rupt x5-ul la imbinarea de la usa din spate si aripa din spate...l-am lipi atunci cu poxi...astazi insa a plesnit din nou... ce parere aveti daca prin interior il alamesc sau il cositoresc...nu stiu exact, daca ma poate ajuta cineva, mi-ar fi de mare folos |
Re: Machete in lucru - chosty
O intrebare daca-mi permiti: de cand dizolva antigelu' ? :shock:
|
Re: Machete in lucru - chosty
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:10. |
- Copyright 2026 4Tuning