Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Machetele mele

Machetele mele Colectii personale de machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-04-10, 23:31   #766
e30_eVG3n

Stage 5
 
e30_eVG3n's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,712
Default Re: Machetele mele - VENOX

Hehe, doua pe 2008! Frumoase foc, mai ales TH-ul!
e30_eVG3n is offline  
Old 06-04-10, 23:37   #767
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Fireste ca sunt in blister de as pune eu mana pe ele . Bravo arata super TH, MM sincer nu sunt fan desi il am si eu
Creative256 is offline  
Old 07-04-10, 07:29   #768
CALIN 79
Colectionar Machete

Stage 5
 
CALIN 79's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 4,038
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Frumoase, frumoase, merita sa le tii in blister.
CALIN 79 is offline  
Old 07-04-10, 10:06   #769
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Quote:
Originally Posted by e30_eVG3n View Post
Hehe, doua pe 2008! Frumoase foc, mai ales TH-ul!
Quote:
Originally Posted by Creative256 View Post
Fireste ca sunt in blister de as pune eu mana pe ele . Bravo arata super TH, MM sincer nu sunt fan desi il am si eu
Quote:
Originally Posted by CALIN 79 View Post
Frumoase, frumoase, merita sa le tii in blister.
Merci merci! Tot ce e pe 2008 voi tine in blister pentru ca imi place logo-ul aniversar, iar TH-ul oricum nu avea nici o sansa sa vada lumina zilei
__________________
[O/=\=/=\O] | PATROL
(Oo==oO) | E-Klasse
VENOX is offline  
Old 07-04-10, 10:11   #770
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Foarteee faineee !!!!!
THUNDER77 is offline  
Old 07-04-10, 10:47   #771
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Merci merci! Tot ce e pe 2008 voi tine in blister pentru ca imi place logo-ul aniversar, iar TH-ul oricum nu avea nici o sansa sa vada lumina zilei
Sa nu te bucuri tu de ele . Si eu am unu din 2008 (am mai multe dar unu gasit recent) si am decupat ca imi place logo ala aniversar, dar tot am scos sa "studiez"
__________________
--->Citroen C3
Creative256 is offline  
Old 07-04-10, 12:24   #772
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Naspa la astea TH reg. ca daca nu le tii in blister sau impreuna cu altele uitii ca sunt TH dupa o vreme... adica nu au nimic deosebit (sunt multe machete din premiere care au stopurile si farurile vopsite deci nu e ceva fantasmagoric...).
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy

Last edited by Dark Side; 07-04-10 at 12:32.
Dark Side is offline  
Old 07-04-10, 12:29   #773
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Foarteee faineee !!!!!
Multam fain!
Quote:
Originally Posted by Creative256 View Post
Sa nu te bucuri tu de ele . Si eu am unu din 2008 (am mai multe dar unu gasit recent) si am decupat ca imi place logo ala aniversar, dar tot am scos sa "studiez"
Nu ti-a fost deajuns ca ai scos macheta afara, ai mai si taiat cartonul
Quote:
Originally Posted by Dark Side View Post
Naspa la astea TH reg. ca daca nu le tii in blister sau impreuna cu altele uitii ca sunt TH dupa o vreme... adica nu au nimic deosebit (sunt multe macete din premiere care au stopurile si farurile vopsite deci nu e ceva fantasmagoric...).
Da sa stii ca asa e, inca la STH mai ai o roata cauciucata ceva...
VENOX is offline  
Old 07-04-10, 12:53   #774
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Daca scoateti din cutie sa "studiati", o sa ajungeti la concluzia ca multe modele TH simple sunt mai speciale decat cele din alte serii. Adica, pe langa acel PJ unicat seriei TH au mici logo-uti TH fie in numarul de inmatriculare, fie pe caroserie undva in PJ. E adevarat ca unele pot trece in anonimat (cum e la mine cu Vipera) pentru ca nu le au dar cum am spus PJ e special, iar rotile de pe $TH se gasesc pe mai multe serii, evident in State... se numesc RR de la Real Riders . Parerea mea e ca daca nu ai o mega colectie de sute de ele toate in blister indiferent de serie, nu se merita sa le ti asa, mai bine te bucuri de ele (cel putin eu sunt ca un copil de 5 ani cand o desfac ) si le pui in ceva display case fain(aici imi fac mea culpa ca nu il mai am pe perete nici pe cel cu 65 locuri). Oricum le tineti, eu ma bucur de un lucru, nu sunt singurul care are peste 20 ani si apreciaza astea micute la fel de mult ca un model mult mai scump si mult mai detaliat la o scara mai mare. Spor la colectii si Venox, abea astept sa vad ce alte HW ai mai gasit.
Creative256 is offline  
Old 07-04-10, 13:06   #775
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Ce e "PJ" ?
Unele au acel TH mic pe caroserie dar Viper-ul (dupa cum ai dat si tu exemplu) nu are...
App: Cele STH nu au numai roti realriders (au si alte tipuri... nu stau sa caut acum) si mai au si vopsea Spectraflame (de exemplu la acel pick-up Chevy din 69' vopsea d'aia are) si alte vopseluri speciale pentru seriile de mai de sus.
Adica TH e cea mai "de jos" serie din cele mai tari de la HW. Apoi urmeaza (nustiu care e ordinea) HW Classics, diverse colectii de Pasti, Craciun, St. Patrick, Valentaine's Day etc., 100%, HW ModernClassics, Since 68' seturi speciale pentru companii, Milestone Moments, Final Run (machete care si-au avut in acea serie ultima aparitie. Ceea ce e app. pacat. Modele ca Diablo, Porsche clasice si chiar si masina buda, Hot-Seat si-au termiant cariera in aceasta serie multipla).
Dark Side is offline  
Old 07-04-10, 13:12   #776
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

PJ inseamna paint job... adica au alta vopsea si schema de culori sau decals. Mie mi se parea logica abrevierea. Cu rotile multe serii au, spre exemplu Garage series, care e mai jos ca TH ... stiu asta pentru ca de 2 zile vorbesc cu un colectionar din State pe tema rotilor pentru custom . Am uitat asa ca am dat Edit uite un ghid cu rotile, nu stiu cat de complet dar nah ...poate te ajuta.

Last edited by Creative256; 07-04-10 at 13:18.
Creative256 is offline  
Old 07-04-10, 13:16   #777
e30_eVG3n

Stage 5
 
e30_eVG3n's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,712
Default Re: Machetele mele - VENOX

PJ este paint-job
Pentru noi, in Romania, TH este pe locul 2 in topul casting-urilor. Nu traim in America sau pe altundeva sa gasim seriile enumerate de tine (care venind vorba, sunt foarte tari
Am ras cu lacrimi cand am vazut masina aia Hot-Seat... prea tare!
__________________
e30_eVG3n is offline  
Old 07-04-10, 13:22   #778
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Am avut noroc sa iau un hot seat mai demult (apoi aparut auriu cu negru)... daca il aveti e una din cele mai funny HW-uri ever. Impreuna cu Express Lane (un carucior de cumparaturi cu volan de curse si motor V... cautati pe goagal poze... si ala e genial !
Aaa si mai e masina dragon (caruia i se invarta capul)...
Scuze de off.
Dark Side is offline  
Old 07-04-10, 13:50   #779
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Foarte bune informatii postate! Thanks! Va zic sincer ca am inceput sa ma gandesc sa renunt la blistere, cred ca voi retine doar cartonasul. Sa vedem cand ajung acasa de la munca daca ma lasa inima
VENOX is offline  
Old 07-04-10, 14:00   #780
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Machetele mele - VENOX

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Foarte bune informatii postate! Thanks! Va zic sincer ca am inceput sa ma gandesc sa renunt la blistere, cred ca voi retine doar cartonasul. Sa vedem cand ajung acasa de la munca daca ma lasa inima
JOS TEXTILA!. Hai ca e bine, cum le ti asa le ti, important e ca le ai , si mai important e ca eu nu am $TH si mi ciuda pe voi, dar ies eu la vanatoare .
Creative256 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -