Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Machetele mele

Machetele mele Colectii personale de machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-06-10, 20:38   #271
makvld

Stage 5
 
makvld's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 776
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by lopez23 View Post
dupaaa mult timp mai pun si eu ceva spre vizonare sper sa va placa

1973 Ferrari 365 GTB / 4 - Daytona 1/18 Kyosho
#22- Minter/Migault- Daytona
mistoooooo...arata intr'un mare fel...am si eu o daytona 1/43...urmeaza sa fie prezentata...succes in continuare la colectionat
makvld is offline  
Old 19-06-10, 22:14   #272
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by lopez23 View Post
dupaaa mult timp mai pun si eu ceva spre vizonare sper sa va placa

1973 Ferrari 365 GTB / 4 - Daytona 1/18 Kyosho
#22- Minter/Migault- Daytona
Quote:
Originally Posted by makvld View Post
mistoooooo...arata intr'un mare fel...am si eu o daytona 1/43...urmeaza sa fie prezentata...succes in continuare la colectionat
Lopez, este bestial Daytona...l-ai adus direct de pe circuit.Bafta si da-i talpa!-la figurat ca la propriu nu merita.
Makvld...astept sa-l vad pe al tau, chiar daca nu va fi asa mare ca asta.Bafta si tie!
FED express is offline  
Old 20-06-10, 00:06   #273
andreigica

Stage 5
 
andreigica's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,550
Member of:
[Colectionar Machete]
[Honda]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Este un model realizat impecabil,mai ales acum cand este la super reducere,merita cumparat din plin!
andreigica is offline  
Old 20-06-10, 02:34   #274
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Cu placere Frumoasa "baba". Mi-au placut manivelele geamurilor mobile (printre altele).
Geamuri mobile?!, trebuie sa fie o confuzie datorita exprimarii. Cat despre Daytona, o alegere inteleapta bravo, in primul rand si in al doilea rand nu stiu cati stiti ca fiecare versiune de Ferrari Daytona este diversa in functie de echipa din care facea parte, cu alte cuvinte motorul, alimentarea totul este diferit de la un model la altul. Nebunii astia de la Kyosho chiar au reusit sa faca ceva mai tare ca raritatile de BBurago 1:24, ce ziceti?
model collector is offline  
Old 20-06-10, 11:27   #275
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Deja al doilea Kyosho din colectie, wow tare. Sper sa mai adaugi machete ca asta ca sunt superbe. Cat despre Daytona itself, e superba. am vazut-o prima data la steaua23 in thread, deci stiam la ce frumusete sa ma astept

Nu stiam ca fiecare vers de Daytona difera in functie de echipa, dar m-am mirat si eu cand am vazut ca de exemplu Daytona 1/24 Majorette e diferita de asta, dar am crezut ca e o greseala a celor de la Majorette, dar vad ca nu ..
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline  
Old 20-06-10, 11:43   #276
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
Deja al doilea Kyosho din colectie, wow tare. Sper sa mai adaugi machete ca asta ca sunt superbe. Cat despre Daytona itself, e superba. am vazut-o prima data la steaua23 in thread, deci stiam la ce frumusete sa ma astept

Nu stiam ca fiecare vers de Daytona difera in functie de echipa, dar m-am mirat si eu cand am vazut ca de exemplu Daytona 1/24 Majorette e diferita de asta, dar am crezut ca e o greseala a celor de la Majorette, dar vad ca nu ..
Man, nu ai inteles. Deci Kyosho fac vreo 5, nu stiu precis numarul, de versiuni Daytona. Fiecare de la o echipa si au diferente majore intre ele. Adica acesta al lui Lopez difera de un altul, nu numai prin abtibildurile diferite si culoare, ci si prin detalii. Acesta este diferit de versiunea pe care o are Steaua de exemplu, chiar daca este tot un Daytona tot de la Kyosho, are sistem de alimentare diferit, motorul este diferit, geamurile acelea de aerisire mobile lipsesc etc.
model collector is offline  
Old 20-06-10, 12:17   #277
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by model collector View Post
Man, nu ai inteles. Deci Kyosho fac vreo 5, nu stiu precis numarul, de versiuni Daytona. Fiecare de la o echipa si au diferente majore intre ele. Adica acesta al lui Lopez difera de un altul, nu numai prin abtibildurile diferite si culoare, ci si prin detalii. Acesta este diferit de versiunea pe care o are Steaua de exemplu, chiar daca este tot un Daytona tot de la Kyosho, are sistem de alimentare diferit, motorul este diferit, geamurile acelea de aerisire mobile lipsesc etc.
Am vazut la Steaua23 cat de frumos e lucrata Daytona asta. Deci orice versiune ar fi, nu pot fi diferente mari de detalii, adica versiunea pe care o are Lopez nu poate fi mult mai slab facuta ca si cea a lui Steaua de ex (ma refer la detalii) , deci orice versiune ar fi, Daytona asta e o macheta foarte buna facuta de Kyosho, orice versiune. Sper ca m-am facut inteles sper
Racer21 is offline  
Old 20-06-10, 12:35   #278
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by lopez23 View Post
dupaaa mult timp mai pun si eu ceva spre vizonare sper sa va placa

1973 Ferrari 365 GTB / 4 - Daytona 1/18 Kyosho
#22- Minter/Migault- Daytona
hai ca e tare asta....felicitari de achizitie..cum zicea cineva:ai luat-o de pe circuit....bafta in continuare
Darius DMS is offline  
Old 20-06-10, 13:02   #279
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
Am vazut la Steaua23 cat de frumos e lucrata Daytona asta. Deci orice versiune ar fi, nu pot fi diferente mari de detalii, adica versiunea pe care o are Lopez nu poate fi mult mai slab facuta ca si cea a lui Steaua de ex (ma refer la detalii) , deci orice versiune ar fi, Daytona asta e o macheta foarte buna facuta de Kyosho, orice versiune. Sper ca m-am facut inteles sper
Nu ii mai fac omului aici off-topic, dar tu chiar nu intelegi nimic....sau intelegi cam ce ai vrea tu.
model collector is offline  
Old 20-06-10, 13:18   #280
lopez23

Stage 5
 
lopez23's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 499
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - lopez23

oho...cata valva a creat macheta,si ma bucur a fost pomana pretul sincer la cum arata ,Model colector ..geamurile mobile cred ca sunt la 125 s Cortese specificate nu la Daytona .a fost o neintelegere ...creata de un sistem pt geamuri mobile ..geamuri care nici nu exista(doar sistemul exista)...in fine ...o lungesc...
lopez23 is offline  
Old 20-06-10, 13:55   #281
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Daytona in una din versiuni chiar are geam mobil, ma refer la aerisiri. De asta spun ca sunt multe versiuni facute de Kyosho si cu diferente majore(asta nu inseamna Racer ca una e mai proasta decat cealalta ca executie sau alte aberatii), ei alegand sa le redea pe fiecare dintre ele.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN5415.JPG
Views:	42
Size:	174.6 KB
ID:	1526666  
model collector is offline  
Old 20-06-10, 14:19   #282
smooch
Banned

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 7
Default Re: Machetele mele - lopez23

salut. am si eu la vanzare 3 machete. Un lamborghini reventon (1:24), un lamborghini LP 560 Super Trofeo (1:24) si un corvette din 67 scara 1: 18 Daca sunt interesati,pun si poze. Preturi negociabile si de criza.
smooch is offline  
Old 20-06-10, 14:37   #283
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by smooch View Post
salut. am si eu la vanzare 3 machete. Un lamborghini reventon (1:24), un lamborghini LP 560 Super Trofeo (1:24) si un corvette din 67 scara 1: 18 Daca sunt interesati,pun si poze. Preturi negociabile si de criza.
Felicitari, dar nu aici
2010 is offline  
Old 20-06-10, 15:30   #284
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by model collector View Post
Nu ii mai fac omului aici off-topic, dar tu chiar nu intelegi nimic....sau intelegi cam ce ai vrea tu.
lol, esti fenomenal

Mi-a placut mult macheta asta, am zis ca e superba, te-ai bagat si ai zis ca vorbesc tampenii ... De atunci ai deviat de la discutie, deci daca nu te bagai sa-ti "dai cu parerea" peste ce am scris (iti convine bine, daca nu, abtine-te) nu faceai offtopic.
Ma rog, ti-am raspuns, dar orice as fi facut, tie nu iti convine nimic:
1. daca as fi zis doar "wow, ce macheta superba, felicitari" ai fi zis ca am postat doar de dragul de a mai adauga un post la nr. de mesaje
2. daca nu iti raspundeam, ziceai ca nu mai am replica si m-ai "prins"
3. ti-am raspuns, din nou ai zis "tu nu intelegi nimic" si ai zis ca fac offtopic. Pai gandeste-te ca tu ai deviat de la subiect cand ti-ai dat cu parerea la postul meu (asa faci peste tot, indiferent de ce as zice) . Repet, daca nu ziceam nimic nu iti convine, daca am zis ceva din nou nu e bine ca am facut offtopic lasa-l pe Lopez sa zica ca e offtopic sau nu, ca doar e topicul lui, nu te mai baga doar de dragul sa ma contrazici


Quote:
Originally Posted by model collector View Post
Daytona in una din versiuni chiar are geam mobil, ma refer la aerisiri. De asta spun ca sunt multe versiuni facute de Kyosho si cu diferente majore(asta nu inseamna Racer ca una e mai proasta decat cealalta ca executie sau alte aberatii), ei alegand sa le redea pe fiecare dintre ele.
N-am zis ca una e mai proasta ca cealalta, chiar invers am spus. Orice versiune (cu geam mobil, fara geam mobil, naiba stie) e foarte frumos lucrata, nu ca versiunea asta e mai slaba ca alta

hai sa nu mai stricam topicul omului ... Lopez, scuze, daca te deranjeaza cu ceva discutia asta, cere unui moderatr sa stearga posturile
Racer21 is offline  
Old 20-06-10, 19:57   #285
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machetele mele - lopez23

Quote:
Originally Posted by Darius DMS View Post
hai ca e tare asta....felicitari de achizitie..cum zicea cineva:ai luat-o de pe circuit....bafta in continuare
Hei "cineva" ala eram eu!
P.S:Grozava Daytona! Asteptam urmatoarele bucati!
FED express is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -