Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-11, 12:55   #1
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Vand diverse Golf II

Vand :

-fuzete, etrieri si discuri de frana 256mm ventilate (discurile sunt Brembo si sunt noi noutze - nu au fost montate niciodata).
Fuzetele si etrierii sunt luati de pe un Pasat din 1990 si la comparatie cu fuzeta de golf II - sunt la fel.
Pret per pachet 150EUR.
Livrabil prin curier in toata tara.
-cutie viteze 4S
Pret 300lei
-semnale fata led, fumurii. Unul are o mica crapatura - nu intra apa sau ceva, e crapatura superficiala de la o piatra cred. Se pot vedea in topicul meu cu masina sau in topicul in care imi vand masina.
Pret 100lei
Livrabil prin curier in toata tara.
-set bari latefata spate. Bara fata are clemele rupte dar am gasit metoda prin care sta ff bine pe masina. Are si buza de GTi de cauciuc moale si e si aia crapata in doua locuri (nu rupta). bara spate e impecabila, cu capacel la carlig de tractare si cu suport numar din fabricatie.
Pret 400lei
-jante de tabla cu cauciucuri de iarna. Doua sunt model de GTi - cu buzade plastic si doua normale. Au cauciucuri 185 65 R14 Debica si Kormoran parca (trebuie sa ma uit in garaj) si nu au 1000km rulati in iarna trecuta numai pe zapada. Gumele au fost luate de noi, au un profil ff agresiv (demaram in panta fara probleme), jantele echilibrate, nu bat. Toata afacerea a fost la mine peste 1000lei cand am luat si jante si cauciucuri (separat, desigur).
Pret 200EUR.
Livrabil prin curier in toata tara.
-bara intre amortizoare reglabila, inox.
Pret 150lei
Livrabil prin curier in toata tara
-turbina TB03 cu tot cu acuator, downpipe. E similarul lui T3 din cate am vzt eu dar RACITA CU APA
Pret 180EUR
Livrabil prin curier in toata tara.
-ceva fulii de 1.6TD - cea de la vilbrochen, pompa de apa. Aici trebuie sa le caut prin garaj. Cine vrea, zice si cat ofera.
-jante Gotti identice ATS CUP. Nu le-am avut pe masina si nu stiu ce e cu ele. Am dat 150EUR pentru a le pune pe alta masina dar nu mai e cazul. Jantele sunt 7J, vopsite alb.
Sa zicem ca plecam cu pretul tot de pe acolo. Astept oferte.
-un plastic portocaliu cu rosu (Heckblende parca ii zice) la 100lei. E nitelus crapat, dar nu rupt sau mai stiu eu ce. Fisurat e cuvantul potrivit.



Mai am un Passat din 1995 VR6 la dezmembrat. Nu mai are frane fata spate (au fost puse pe alt Passat) , aripi fata,grila si faruri, spoiler si portiere fata. In rest e cam totul pe masina : motor 2.8, instalatie electrica, interior cu scaune incalzite (nu cele Recaro insa), volan cu airbag, bord,etc. etc. etc.. Daca are nevoie careva de ceva, sa imi spuna si vorbim de pret, livrare, etc.


Suspensia formata din arcuri HR si amortizoare Koni scurte cu reglabile pe duritate nu o dau inca. Dar daca cineva este torusi interesat de ea, sa imi faca o oferta de nerefuzat susp a fost folosita cu "atentie" la gropi, a fost numai pe "moale", amortiz. au tija mai groasa, etc. Merge pe Golf I, II, III.
Botul de Jetta format din tragger, faruri, grila fara emblema si pleaoapa e in aceeasi situatie cu susp. Daca e interesat cineva de botul asta, sa imi faca o oferta. Traggerul, grila si farurile erau noi cand le-am luat eu, nu fabricate in 1900 toamna. Grila are cateva cleme rupte gratie unui mecanic ff destept, dar nu joaca, se poate prinde pe masina, sta bine.
Preturile de mai sus sunt negociabile in limita bunului simt.

strugy2000@yahoo.com
0752121644
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 26-09-11, 14:01   #2
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Vand diverse Golf II

curatenie de garaj, preturi negociabile, livrare prin curier in toata tara si in afara daca e cazul.
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 14:14   #3
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Vand diverse Golf II

preturi negociabile
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 28-10-11, 10:52   #4
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Vand diverse Golf II

up and go
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 14:05   #5
Chychy

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,172
Default Re: Vand diverse Golf II

poze la semnalele led si plasticul dintre stopuri. sunt interesat
Chychy is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 14:08   #6
Al3xInn0
Honda Driver

Stage 5
 
Al3xInn0's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 471
Member of:
[Oltcit]
[Toyota]
[Honda]
Default Re: Vand diverse Golf II

poze cu jantele (tabla si gen ATS)
Poza cu bara stabilizatoare (daca se potriveste la G1)
si PM cu pretu suspensiei daca se potriveste la g1 mersi frumos si bafta
__________________


The Rabbit
Al3xInn0 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -