Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-06-09, 18:26   #1
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Vand E36 320i

E36, 320i, coupe, 150 cai, motor M52, noiembrie 1994
Dotari:
- geamuri electrice fata
- cotiera
- clima(manuala)
- computer de bord( OBC cu 18 butoane)
- scaune sport incalzite
- volan in 3 spite din piele reglabil
- nuca schimbator piele
- 2 airbag-uri
- trapa electrica pe 2 pozitii
- oglinzi electrice
- jante originale BMW pe 16 Style 32, cauciucuri Continental Sport Contact 3
- proiectoare ceata
- pachet lumini

Masina are 214.000 km, am carte service la masina pana la 198.000 km, masina are 4 chei + chestia aia cu codul de bare

Ce am schimbat la masina:
- discuri frana fata ATE
- placute frana fata + spate ATE
- senzori placute
- 2 bielete antiruliu (moog)
- 2 pivoti fata (moog)
- ulei Mobil Super 2000 10W40
- filtre: ulei, aer, benzina, polen - Mann
Uleiul si filtrele au fost schimbate acum 2 saptamani.

Modificari:
- faruri cu angel eyes si lupa de la IN-PRO
- i-am facut narile negre

Defecte :
- dispar pixelii din bord de la display-ul pentru Kilometri

Masina este impecabila, atat la interior cat si la exterior, interiorul este curat, nu este rupt nu este murdar, nu a fost lovita niciodata, a fost atinsa si a avut un far spart si masca fata sifonata, atunci am hotarat sa schimb farurile.

Accept orice test la orice service autorizat (nu drifturi si burnuri).

Pret 6000 Euro.

0746307787 Cosmin
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00586.JPG
Views:	83
Size:	296.2 KB
ID:	987111   Click image for larger version

Name:	DSC00588.JPG
Views:	53
Size:	225.8 KB
ID:	987112   Click image for larger version

Name:	DSC00590.JPG
Views:	79
Size:	261.9 KB
ID:	987113  

Click image for larger version

Name:	DSC00591.JPG
Views:	49
Size:	203.6 KB
ID:	987114   Click image for larger version

Name:	DSC00593.JPG
Views:	61
Size:	233.8 KB
ID:	987115   Click image for larger version

Name:	DSC00594.JPG
Views:	65
Size:	236.7 KB
ID:	987116  

Click image for larger version

Name:	DSC00596.JPG
Views:	59
Size:	252.3 KB
ID:	987117   Click image for larger version

Name:	DSC00598.JPG
Views:	45
Size:	265.3 KB
ID:	987118   Click image for larger version

Name:	DSC00599.JPG
Views:	47
Size:	246.1 KB
ID:	987119  

Click image for larger version

Name:	DSC00601.JPG
Views:	79
Size:	236.5 KB
ID:	987120   Click image for larger version

Name:	DSC00600.JPG
Views:	64
Size:	194.8 KB
ID:	987121   Click image for larger version

Name:	DSC00605.JPG
Views:	50
Size:	265.9 KB
ID:	987125  


Last edited by Coss_min; 29-06-09 at 18:29.
Coss_min is offline  
Old 29-06-09, 19:23   #2
MaZaN

Stage 4
 
MaZaN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 207
Default Re: Vand E36 320i

Frumoasa masina, da' ma indoiesc ca o sa iei atata pe ea. Si eu pe a mea tot cu 6000 de euro o dau (si am coborat de la 8000), tot 150 de cai are si a mea, e si mai economica (diesel) si e din 2001 si tot nu o cumpara nimeni, o am de o luna la vanzare. Deci, sfat intre coforumisti (deci e fara suparare ), mai coboara pretul daca chiar vrei sa o dai. Spor la vanzare!
__________________
Distribuitor LOGtuning in Bucuresti elemente tuning: suspensii, jante, esapamente, aerodinamica, sisteme de franare, filtre, accesorii. Detalii -> PM
MaZaN is offline  
Old 29-06-09, 21:34   #3
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Vand E36 320i

man eu dau masina pentru ca vreau ceva mai mare, nu vreau sa scap de masina, familia se va mari :d , am avut si eu e46, nu dau masina pentru ca am nevoie de bani sau din ratiuni de economie. vreau sa iau o masina cu un motor 2.5 sau chiar 3.0. asta e pretul masinii, nu o dau nici mai ieftin nici mai scump. am sa uploadez aici poze cu masina, pe masura ce am sa ii mai fac cate ceva.
Coss_min is offline  
Old 02-07-09, 02:23   #4
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Vand E36 320i

Am uitat sa mentionez, masina are si ABS
Coss_min is offline  
Old 02-07-09, 13:20   #5
xerex

Stage 5
 
xerex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 402
Default Re: Vand E36 320i

Daca tu o dai la 6000 E ....eshti mare si tare....mai ales k e din 1994..si are multe minusuri.( nu ma refer la emblema dupa capota care lipseshte si aia ).da oricum Bafta!!!....
xerex is offline  
Old 03-07-09, 09:13   #6
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Vand E36 320i

Are emblema acum, am dat 150 de ron pe ea. Fiecare cu parerea lui
Coss_min is offline  
Old 04-07-09, 21:16   #7
bmw.7000

Stage 5
 
bmw.7000's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 2,003
Default Re: Vand E36 320i

Quote:
Originally Posted by xerex View Post
Daca tu o dai la 6000 E ....eshti mare si tare....mai ales k e din 1994..si are multe minusuri.( nu ma refer la emblema dupa capota care lipseshte si aia ).da oricum Bafta!!!....
mah omule ... tu esti cu capul ??? stii sa citesti optiunile de mai sus ? "si are multe minusuri" - ce aberezi aici ? zi-mi si mie care minusuri ? .masina e aproape FULL - dublu climatronic , OBC mare , incalzire in scaune , trapa electrica , scaune sport ,pachet lumini si astea doar cateva din optiuni care nu gasesti pe orice E36 in ROMANIA ... aaaa si motor M 52 care este ceva mai nou si mai rar pe la noi + ca masina este pastrata cat mai clasica si nu are " tuning bazar " gen faruri dectane cu angel eyes made turkey.
bmw.7000 is offline  
Old 05-07-09, 08:54   #8
xerex

Stage 5
 
xerex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 402
Default Re: Vand E36 320i

Quote:
Originally Posted by bmw.7000 View Post
mah omule ... tu esti cu capul ??? stii sa citesti optiunile de mai sus ? "si are multe minusuri" - ce aberezi aici ? zi-mi si mie care minusuri ? .masina e aproape FULL - dublu climatronic , OBC mare , incalzire in scaune , trapa electrica , scaune sport ,pachet lumini si astea doar cateva din optiuni care nu gasesti pe orice E36 in ROMANIA ... aaaa si motor M 52 care este ceva mai nou si mai rar pe la noi + ca masina este pastrata cat mai clasica si nu are " tuning bazar " gen faruri dectane cu angel eyes made turkey.
Ce bine k te pricepi la masini mai ales la marca Bmw....vad k le ai si tu( Sunteti prieteni?????....)..terminati drack cu aberatile astea frate....k sunt o gramada de bani si nu ma mai fortati sa jignesc omu k nu-mi place..asha k lsati-o asa cum a cazut,oricum ideea era k mashina asta nu este de 6000 E ..trezitiva cereti o gramada de bani pe "nimic"
xerex is offline  
Old 05-07-09, 15:54   #9
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Vand E36 320i

Vad ca esti din bucuresti, daca te intereseaza masina intreba-l pa Sorin cu Hai-ul masina a foat a lui. Bafta
Coss_min is offline  
Old 05-07-09, 20:46   #10
romicutza

Stage 2
 
romicutza's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 51
Default Re: Vand E36 320i

man ce ai tu e urat fata de ce am vandut eu la 2800 euro in locu tau as sterge anuntu asta ca te faci de cacao iti iei seat leon din 2006 la bani astia parerea mea ca esti cu capu in nori . 3200 daca primesti pe ea iti mai dau si eu 500 sa ai de pastile sati revi ca nu ai dato cu 6000 euro bani care cu greu se castiga . ' nu-i prost cine cere prost ii cine da
romicutza is offline  
Old 05-07-09, 21:35   #11
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Vand E36 320i

Quote:
Originally Posted by romicutza View Post
man ce ai tu e urat fata de ce am vandut eu la 2800 euro in locu tau as sterge anuntu asta ca te faci de cacao iti iei seat leon din 2006 la bani astia parerea mea ca esti cu capu in nori . 3200 daca primesti pe ea iti mai dau si eu 500 sa ai de pastile sati revi ca nu ai dato cu 6000 euro bani care cu greu se castiga . ' nu-i prost cine cere prost ii cine da
alt cunoscator ...... incep sa ma amuze unii useri ai acestui forum )))


@ Cosmin : masina chiar merita
Bmwaldo is offline  
Old 06-07-09, 01:17   #12
xerex

Stage 5
 
xerex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 402
Default Re: Vand E36 320i

Quote:
Originally Posted by romicutza View Post
man ce ai tu e urat fata de ce am vandut eu la 2800 euro in locu tau as sterge anuntu asta ca te faci de cacao iti iei seat leon din 2006 la bani astia parerea mea ca esti cu capu in nori . 3200 daca primesti pe ea iti mai dau si eu 500 sa ai de pastile sati revi ca nu ai dato cu 6000 euro bani care cu greu se castiga . ' nu-i prost cine cere prost ii cine da
BV ..frate ....esti de parerea mea...te pupa tata
xerex is offline  
Old 06-07-09, 01:21   #13
xerex

Stage 5
 
xerex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 402
Default Re: Vand E36 320i

Quote:
Originally Posted by Coss_min View Post
Vad ca esti din bucuresti, daca te intereseaza masina intreba-l pa Sorin cu Hai-ul masina a foat a lui. Bafta
Frate daca e masina lu Haiu,aia care a avut jante pe 18 si era de vanzare la Bila(Dr.taberei) eu asi tace din gura sa nu ma fac de ras...cu Sorin sunt prieten si shtiu mashina...asa k taci din gura k te rade lumea.....k nu vreau sa intru in amanunte sa faca lumea misto de tine k nu e frumos....veziti deale tale si nu mai intarata spiritele ....Bafta!!!

Last edited by xerex; 06-07-09 at 01:24.
xerex is offline  
Old 06-07-09, 02:02   #14
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Vand E36 320i

Quote:
Originally Posted by xerex View Post
Frate daca e masina lu Haiu,aia care a avut jante pe 18 si era de vanzare la Bila(Dr.taberei) eu asi tace din gura sa nu ma fac de ras...cu Sorin sunt prieten si shtiu mashina...asa k taci din gura k te rade lumea.....k nu vreau sa intru in amanunte sa faca lumea misto de tine k nu e frumos....veziti deale tale si nu mai intarata spiritele ....Bafta!!!

Ok , ok aia e masina cu jante pe 18, fiecare cu parerea lui, bafta in continuare
Coss_min is offline  
Old 06-07-09, 03:26   #15
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Vand E36 320i

Se poate inchide,masina nu se mai vinde, am vazut ca se dezmembreaza DSD-ul.
Coss_min is offline  
Closed Thread


- Copyright 2026 4Tuning -