Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini BMW de vanzare (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare.html)
-   -   Vand E36 320i (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare/131202-vand-e36-320i.html)

Coss_min 29-06-09 18:26

Vand E36 320i
 
12 Attachment(s)
E36, 320i, coupe, 150 cai, motor M52, noiembrie 1994
Dotari:
- geamuri electrice fata
- cotiera
- clima(manuala)
- computer de bord( OBC cu 18 butoane)
- scaune sport incalzite
- volan in 3 spite din piele reglabil
- nuca schimbator piele
- 2 airbag-uri
- trapa electrica pe 2 pozitii
- oglinzi electrice
- jante originale BMW pe 16 Style 32, cauciucuri Continental Sport Contact 3
- proiectoare ceata
- pachet lumini

Masina are 214.000 km, am carte service la masina pana la 198.000 km, masina are 4 chei + chestia aia cu codul de bare

Ce am schimbat la masina:
- discuri frana fata ATE
- placute frana fata + spate ATE
- senzori placute
- 2 bielete antiruliu (moog)
- 2 pivoti fata (moog)
- ulei Mobil Super 2000 10W40
- filtre: ulei, aer, benzina, polen - Mann
Uleiul si filtrele au fost schimbate acum 2 saptamani.

Modificari:
- faruri cu angel eyes si lupa de la IN-PRO
- i-am facut narile negre

Defecte :
- dispar pixelii din bord de la display-ul pentru Kilometri

Masina este impecabila, atat la interior cat si la exterior, interiorul este curat, nu este rupt nu este murdar, nu a fost lovita niciodata, a fost atinsa si a avut un far spart si masca fata sifonata, atunci am hotarat sa schimb farurile.

Accept orice test la orice service autorizat (nu drifturi si burnuri).

Pret 6000 Euro.

0746307787 Cosmin

MaZaN 29-06-09 19:23

Re: Vand E36 320i
 
Frumoasa masina, da' ma indoiesc ca o sa iei atata pe ea. Si eu pe a mea tot cu 6000 de euro o dau (si am coborat de la 8000), tot 150 de cai are si a mea, e si mai economica (diesel) si e din 2001 si tot nu o cumpara nimeni, o am de o luna la vanzare. Deci, sfat intre coforumisti (deci e fara suparare :) ), mai coboara pretul daca chiar vrei sa o dai. Spor la vanzare!

Coss_min 29-06-09 21:34

Re: Vand E36 320i
 
man eu dau masina pentru ca vreau ceva mai mare, nu vreau sa scap de masina, familia se va mari :d , am avut si eu e46, nu dau masina pentru ca am nevoie de bani sau din ratiuni de economie. vreau sa iau o masina cu un motor 2.5 sau chiar 3.0. asta e pretul masinii, nu o dau nici mai ieftin nici mai scump. am sa uploadez aici poze cu masina, pe masura ce am sa ii mai fac cate ceva.

Coss_min 02-07-09 02:23

Re: Vand E36 320i
 
Am uitat sa mentionez, masina are si ABS

xerex 02-07-09 13:20

Re: Vand E36 320i
 
Daca tu o dai la 6000 E ....eshti mare si tare....mai ales k e din 1994..si are multe minusuri.( nu ma refer la emblema dupa capota care lipseshte si aia :D).da oricum Bafta!!!....

Coss_min 03-07-09 09:13

Re: Vand E36 320i
 
Are emblema acum, am dat 150 de ron pe ea. Fiecare cu parerea lui

bmw.7000 04-07-09 21:16

Re: Vand E36 320i
 
Quote:

Originally Posted by xerex (Post 2455794)
Daca tu o dai la 6000 E ....eshti mare si tare....mai ales k e din 1994..si are multe minusuri.( nu ma refer la emblema dupa capota care lipseshte si aia :D).da oricum Bafta!!!....

mah omule ... tu esti cu capul ??? stii sa citesti optiunile de mai sus ? "si are multe minusuri" - ce aberezi aici ? zi-mi si mie care minusuri ? .masina e aproape FULL - dublu climatronic , OBC mare , incalzire in scaune , trapa electrica , scaune sport ,pachet lumini si astea doar cateva din optiuni care nu gasesti pe orice E36 in ROMANIA ... aaaa si motor M 52 care este ceva mai nou si mai rar pe la noi + ca masina este pastrata cat mai clasica si nu are " tuning bazar " gen faruri dectane cu angel eyes made turkey.

xerex 05-07-09 08:54

Re: Vand E36 320i
 
Quote:

Originally Posted by bmw.7000 (Post 2462068)
mah omule ... tu esti cu capul ??? stii sa citesti optiunile de mai sus ? "si are multe minusuri" - ce aberezi aici ? zi-mi si mie care minusuri ? .masina e aproape FULL - dublu climatronic , OBC mare , incalzire in scaune , trapa electrica , scaune sport ,pachet lumini si astea doar cateva din optiuni care nu gasesti pe orice E36 in ROMANIA ... aaaa si motor M 52 care este ceva mai nou si mai rar pe la noi + ca masina este pastrata cat mai clasica si nu are " tuning bazar " gen faruri dectane cu angel eyes made turkey.

Ce bine k te pricepi la masini mai ales la marca Bmw....vad k le ai si tu( Sunteti prieteni?????....)..terminati drack cu aberatile astea frate....k sunt o gramada de bani si nu ma mai fortati sa jignesc omu k nu-mi place..asha k lsati-o asa cum a cazut,oricum ideea era k mashina asta nu este de 6000 E ..trezitiva cereti o gramada de bani pe "nimic"

Coss_min 05-07-09 15:54

Re: Vand E36 320i
 
Vad ca esti din bucuresti, daca te intereseaza masina intreba-l pa Sorin cu Hai-ul masina a foat a lui. Bafta

romicutza 05-07-09 20:46

Re: Vand E36 320i
 
man ce ai tu e urat fata de ce am vandut eu la 2800 euro in locu tau as sterge anuntu asta ca te faci de cacao iti iei seat leon din 2006 la bani astia parerea mea ca esti cu capu in nori . 3200 daca primesti pe ea iti mai dau si eu 500 sa ai de pastile sati revi ca nu ai dato cu 6000 euro bani care cu greu se castiga . ' nu-i prost cine cere prost ii cine da :)

Bmwaldo 05-07-09 21:35

Re: Vand E36 320i
 
Quote:

Originally Posted by romicutza (Post 2463881)
man ce ai tu e urat fata de ce am vandut eu la 2800 euro in locu tau as sterge anuntu asta ca te faci de cacao iti iei seat leon din 2006 la bani astia parerea mea ca esti cu capu in nori . 3200 daca primesti pe ea iti mai dau si eu 500 sa ai de pastile sati revi ca nu ai dato cu 6000 euro bani care cu greu se castiga . ' nu-i prost cine cere prost ii cine da :)

alt cunoscator ......8) incep sa ma amuze unii useri ai acestui forum :))))


@ Cosmin : masina chiar merita ;)

xerex 06-07-09 01:17

Re: Vand E36 320i
 
Quote:

Originally Posted by romicutza (Post 2463881)
man ce ai tu e urat fata de ce am vandut eu la 2800 euro in locu tau as sterge anuntu asta ca te faci de cacao iti iei seat leon din 2006 la bani astia parerea mea ca esti cu capu in nori . 3200 daca primesti pe ea iti mai dau si eu 500 sa ai de pastile sati revi ca nu ai dato cu 6000 euro bani care cu greu se castiga . ' nu-i prost cine cere prost ii cine da :)

BV ..frate ....esti de parerea mea...te pupa tata

xerex 06-07-09 01:21

Re: Vand E36 320i
 
Quote:

Originally Posted by Coss_min (Post 2463385)
Vad ca esti din bucuresti, daca te intereseaza masina intreba-l pa Sorin cu Hai-ul masina a foat a lui. Bafta

Frate daca e masina lu Haiu,aia care a avut jante pe 18 si era de vanzare la Bila(Dr.taberei) eu asi tace din gura sa nu ma fac de ras...cu Sorin sunt prieten si shtiu mashina...asa k taci din gura k te rade lumea.....k nu vreau sa intru in amanunte sa faca lumea misto de tine k nu e frumos....veziti deale tale si nu mai intarata spiritele ....Bafta!!!:D

Coss_min 06-07-09 02:02

Re: Vand E36 320i
 
Quote:

Originally Posted by xerex (Post 2464367)
Frate daca e masina lu Haiu,aia care a avut jante pe 18 si era de vanzare la Bila(Dr.taberei) eu asi tace din gura sa nu ma fac de ras...cu Sorin sunt prieten si shtiu mashina...asa k taci din gura k te rade lumea.....k nu vreau sa intru in amanunte sa faca lumea misto de tine k nu e frumos....veziti deale tale si nu mai intarata spiritele ....Bafta!!!:D


Ok , ok aia e masina cu jante pe 18, fiecare cu parerea lui, bafta in continuare

Coss_min 06-07-09 03:26

Re: Vand E36 320i
 
Se poate inchide,masina nu se mai vinde, am vazut ca se dezmembreaza DSD-ul. ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:59.

- Copyright 2026 4Tuning