Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Anunturi Auto Renault

Anunturi Auto Renault Masini Renault de vanzare si piese pentru Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-13, 08:50   #1
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default vand..multe!

vand doua jambe complete de megane 1 16v, amortizoarele sunt foarte bune, iar arcurile sunt destul de groase. 150 RON NEGOCIABIL
Tot de megane 1 16v mai am si doua fuzete complete ( rulmenti, disc, etrier, portetrier, senzori abs, bla bla) diametrul discului e mare, am vrut sa pun janta pe 14 si nu am reusit decat cu 15. 300 RON
mai am si sistemul de servodirectie complet de la megane ( caseta, conducte,vas,pompa) vreau 200 RON....mai am ceva acareturi de megane 16v faruri stopuri bloc lumini..intrebati.
Acum trecem la categoria renault 5.
Am doua fuzete de fata complete cu discuri bune placute aproape noi, cand le-am dat jos de pe masina etrierii functionau perfect( asta pt cei ce sunt interesati pt frana de mana hidraulica). Cred ca mai am si niste frane de gtt pe acasa asta in cazul in care nu au luat drumul fierului vechi. Pe fuzetele de campus vreau fix 100 RON nenegociabil. Doar un set de placute e 80 de ron.
Tot de 5 am si doua jambe complete amortizor arc, doar ca un arc are taiat din el 2 spire. Arcurile sunt in stare buna, inca au vopseaua originala pe ele. Vreau pe ambele jambe 100 RON
mai am un sac de faruri un sac de stopuri, si aici nu glumesc). Inca ma gandesc daca sa vand si interiorul de pe masina mea, care este intreg si nici nu este uzat, depinde daca imi face cineva o oferta ok.
Se vand si jantele de GTT care au vopseaua originala, nu sunt date in borduri ...se vand impreuna cu un set de cauciucuri de vara( nu de alta, dar nu mai am unde sa le tin) pretul este de 500 RON
Iar cine doreste kit de GTT, sau doar elemente din kit-ul de GTT, se poate face din fibra. Un avantaj fata de cel original ar fi ca e mult mai usor.
CONTACT : adrian.constantin25@gmail.com 0761444386 sunati sau mesaj
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	01072013262.jpg
Views:	77
Size:	1.04 MB
ID:	2672484  
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148

Last edited by B XX ADI; 28-01-13 at 08:59.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 22:53   #2
sorin1983

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 147
Default Re: vand..multe!

de megane 1 far dreapta ai? cel cu h4 m-ar interesa... si mai exact facelift(2002 e masina). ce piese mai ai de meg1?
sorin1983 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 23:08   #3
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: vand..multe!

nu, asta este megane 1 cel fara facelift..coach cel pana in 98
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 22:25   #4
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: vand..multe!

Salut m-ar interesa caseta de directie cu tot ce ai la ea,dar am nevoie de niste lamuriri,daca imi poti da niste dimensiuni ca sa masor daca o pot in locul la cea de supernova.
__________________
REN-u' !
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 23:30   #5
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: vand..multe!

ai cumva vreo prelungire de megane 1?
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-13, 00:35   #6
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: vand..multe!

Quote:
Originally Posted by BlueAngel View Post
Salut m-ar interesa caseta de directie cu tot ce ai la ea,dar am nevoie de niste lamuriri,daca imi poti da niste dimensiuni ca sa masor daca o pot in locul la cea de supernova.
pai maine o sa o scot din garaj sa o masor, am si specificat ce dau la ea..absolut tot! caseta bielete pompa vas conducte...ce o sa trebuiasca sa iti confectionezi o sa fie un suport pt pompa...si daca vrei si te ajuta cu ceva iti dau si axul volanului cu tot cu volan maneta stergatoare maneta lumini..si axul volanului e si cu reglaj doar pe inaltime ...mama ma-sii e complet...

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
ai cumva vreo prelungire de megane 1?
din pacate din lipsa de spatiu am aruncat tot interiorul de megane impreuna cu barele ... implicit si bara fata cu proiectoare lip..
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 01-02-13, 00:41   #7
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: vand..multe!

Nu cred ca imi permite bugetul sa ma arunc atat de mult in sus si cu axul volan manete si etc.Imi trebuie caseta cu tot ce trebuie sa functioneze.Asta sa fie problema sa confectionez un suport pentru vas.Sunt curios daca este mai lunga ca cea de sn pentru ca daca este nu am cum sa o pun...in principiu.
Astept maine sa imi zici niste dimensiuni si daca e ok ne auzim la un telefon sa te lamuresc unde sa o trimiti.Ms mult.
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 01-02-13, 00:45   #8
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: vand..multe!

Quote:
Originally Posted by BlueAngel View Post
Nu cred ca imi permite bugetul sa ma arunc atat de mult in sus si cu axul volan manete si etc.Imi trebuie caseta cu tot ce trebuie sa functioneze.Asta sa fie problema sa confectionez un suport pentru vas.Sunt curios daca este mai lunga ca cea de sn pentru ca daca este nu am cum sa o pun...in principiu.
Astept maine sa imi zici niste dimensiuni si daca e ok ne auzim la un telefon sa te lamuresc unde sa o trimiti.Ms mult.
axul volan cu tot ce am mentionat este cadou ...ce o sa te coste o sa fie transportul cu vreo 10 lei in plus pt ca mai are si ala vreo 3-4 kg.
teoretic ar merge...deoarece cadrul motor la nova este aproape asemanator cu cel de gtt si din ce am masurat eu la mine era aproape de adevar...dar maine o sa iti masar distanta intre gaurile de prindere.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 01-02-13, 12:23   #9
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: vand..multe!

lungimea casetei din buza pana in buza are 500 ,iar intre gaurile de prindere are 310.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -