Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Anunturi Auto Renault (https://forum.4tuning.ro/481-anunturi-auto-renault.html)
-   -   vand..multe! (https://forum.4tuning.ro/481-anunturi-auto-renault/356978-vand.html)

B XX ADI 28-01-13 08:50

vand..multe!
 
1 Attachment(s)
vand doua jambe complete de megane 1 16v, amortizoarele sunt foarte bune, iar arcurile sunt destul de groase. 150 RON NEGOCIABIL
Tot de megane 1 16v mai am si doua fuzete complete ( rulmenti, disc, etrier, portetrier, senzori abs, bla bla) diametrul discului e mare, am vrut sa pun janta pe 14 si nu am reusit decat cu 15. 300 RON
mai am si sistemul de servodirectie complet de la megane ( caseta, conducte,vas,pompa) vreau 200 RON....mai am ceva acareturi de megane 16v faruri stopuri bloc lumini..intrebati:).
Acum trecem la categoria renault 5.
Am doua fuzete de fata complete cu discuri bune placute aproape noi, cand le-am dat jos de pe masina etrierii functionau perfect( asta pt cei ce sunt interesati pt frana de mana hidraulica). Cred ca mai am si niste frane de gtt pe acasa asta in cazul in care nu au luat drumul fierului vechi. Pe fuzetele de campus vreau fix 100 RON nenegociabil. Doar un set de placute e 80 de ron.
Tot de 5 am si doua jambe complete amortizor arc, doar ca un arc are taiat din el 2 spire. Arcurile sunt in stare buna, inca au vopseaua originala pe ele. Vreau pe ambele jambe 100 RON
mai am un sac de faruri un sac de stopuri, si aici nu glumesc:)). Inca ma gandesc daca sa vand si interiorul de pe masina mea, care este intreg si nici nu este uzat, depinde daca imi face cineva o oferta ok.
Se vand si jantele de GTT care au vopseaua originala, nu sunt date in borduri ...se vand impreuna cu un set de cauciucuri de vara( nu de alta, dar nu mai am unde sa le tin) pretul este de 500 RON
Iar cine doreste kit de GTT, sau doar elemente din kit-ul de GTT, se poate face din fibra. Un avantaj fata de cel original ar fi ca e mult mai usor.
CONTACT : [email protected] 0761444386 sunati sau mesaj

sorin1983 28-01-13 22:53

Re: vand..multe!
 
de megane 1 far dreapta ai? cel cu h4 m-ar interesa... si mai exact facelift(2002 e masina). ce piese mai ai de meg1?

B XX ADI 28-01-13 23:08

Re: vand..multe!
 
nu, asta este megane 1 cel fara facelift..coach cel pana in 98

BlueAngel 31-01-13 22:25

Re: vand..multe!
 
Salut m-ar interesa caseta de directie cu tot ce ai la ea,dar am nevoie de niste lamuriri,daca imi poti da niste dimensiuni ca sa masor daca o pot in locul la cea de supernova.

ovidiu89 31-01-13 23:30

Re: vand..multe!
 
ai cumva vreo prelungire de megane 1?

B XX ADI 01-02-13 00:35

Re: vand..multe!
 
Quote:

Originally Posted by BlueAngel (Post 5343506)
Salut m-ar interesa caseta de directie cu tot ce ai la ea,dar am nevoie de niste lamuriri,daca imi poti da niste dimensiuni ca sa masor daca o pot in locul la cea de supernova.

pai maine o sa o scot din garaj sa o masor, am si specificat ce dau la ea..absolut tot!:) caseta bielete pompa vas conducte...ce o sa trebuiasca sa iti confectionezi o sa fie un suport pt pompa...si daca vrei si te ajuta cu ceva iti dau si axul volanului cu tot cu volan maneta stergatoare maneta lumini..si axul volanului e si cu reglaj doar pe inaltime ...mama ma-sii e complet...

Quote:

Originally Posted by ovidiu89 (Post 5343586)
ai cumva vreo prelungire de megane 1?

din pacate din lipsa de spatiu am aruncat tot interiorul de megane impreuna cu barele ... implicit si bara fata cu proiectoare lip..

BlueAngel 01-02-13 00:41

Re: vand..multe!
 
Nu cred ca imi permite bugetul sa ma arunc atat de mult in sus si cu axul volan manete si etc.Imi trebuie caseta cu tot ce trebuie sa functioneze.Asta sa fie problema sa confectionez un suport pentru vas.Sunt curios daca este mai lunga ca cea de sn pentru ca daca este nu am cum sa o pun...in principiu.
Astept maine sa imi zici niste dimensiuni si daca e ok ne auzim la un telefon sa te lamuresc unde sa o trimiti.Ms mult.

B XX ADI 01-02-13 00:45

Re: vand..multe!
 
Quote:

Originally Posted by BlueAngel (Post 5343638)
Nu cred ca imi permite bugetul sa ma arunc atat de mult in sus si cu axul volan manete si etc.Imi trebuie caseta cu tot ce trebuie sa functioneze.Asta sa fie problema sa confectionez un suport pentru vas.Sunt curios daca este mai lunga ca cea de sn pentru ca daca este nu am cum sa o pun...in principiu.
Astept maine sa imi zici niste dimensiuni si daca e ok ne auzim la un telefon sa te lamuresc unde sa o trimiti.Ms mult.

axul volan cu tot ce am mentionat este cadou :)...ce o sa te coste o sa fie transportul cu vreo 10 lei in plus pt ca mai are si ala vreo 3-4 kg.
teoretic ar merge...deoarece cadrul motor la nova este aproape asemanator cu cel de gtt si din ce am masurat eu la mine era aproape de adevar...dar maine o sa iti masar distanta intre gaurile de prindere.

B XX ADI 01-02-13 12:23

Re: vand..multe!
 
lungimea casetei din buza pana in buza are 500 ,iar intre gaurile de prindere are 310.


All times are GMT +2. The time now is 13:25.

- Copyright 2026 4Tuning