Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Curse necatalogate

Curse necatalogate Arhiva curselor care au avut loc inainte de mai 2004

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-03, 10:51   #91
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

http://www.sss.org.pl/index_en.php

This is a web page of Polish Car Sprint Association. Take a look if u want. It's in English.
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 17-11-03, 10:52   #92
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

weheee .. iacata am ajuns si eu la internet dupa cursa.
Sunt foarte entuziastmat ... Locul 2 la 150 de cai ... (Locul 1 Sebi) ... a fost super.
Quote:
O masina care pe mine m-a surprins destul de placut a fost Meganul Coupe, albastru, care a mes super. S-a tinut chiar bine si in cursa Seatul, care eu stiu ca are 180Cp. Meganul are 139 (zice stapanul) dar tind sa cred ca mai are ceva pe la motorash.
Mda ... adevarul e ca am mers destul de bine,nu?
Masina are 148 de cai ... fix ... adica nu are absolut nimic modificat in afara de finala care cu siguranta nu ii da nici un cal in plus.
Poanta e ca e super bine intretinut motorul si la viteze mari trage bine.
Cursa cu Seatul a fost foarte frumoasa si am si castigat-o ... numai ca ei erau 4 in masina (dar erau slabuti cei 3 pasageri )...
Am fost surprins ca l-am facut la timp pe GSI-ul negru ... care in cursa cu Sebi l-a facut binisor pe primii 400 m (GSI-ul pe Sebi). Am vorbit cu el si la viitoarea 'etapa' o sa 'reglam problema' .
Astept si eu poze sau filme ceva ca nu am nimic...
Umm... parca era careva care avea filmat pe HI8 ... daca vrei pot sa te ajut cu captura.
SHA - sorry ca nu ne-am dat atunci dar vorbisem cu VTS sa ne dam ...
pe data viitoare ... poate n-o sa mai ai probleme la motor :P

'spekt
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 17-11-03, 12:28   #93
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

G60 :
Quote:
weheee .. iacata am ajuns si eu la internet dupa cursa.
Sunt foarte entuziastmat ... Locul 2 la 150 de cai ... (Locul 1 Sebi) ... a fost super.
.... deci ... No comment da? la 150hp Morro loc 2 si Sebi loc 1 ... macar asa poate o sa realizezi ca nu vorbesc chiar aiurea
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-03, 16:00   #94
G60

Stage 1
 
G60's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 19
Default

Si eu ti-am spus ca in talonul lui Sebi scrie 150CP, ca atat are motorul de GSI 16V. Deci participa la grupa lui. VIn-o tu cu Dino testul dupa tine la cursa si demonstreaza ca are mai mult. Eu inteleg eu ce vrei tu sa spui, dar nimeni nu te impiedica sa iti modifici motorul si sa-l duci la 250 (daca poti)
G60 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-03, 16:53   #95
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

au pus pozele pe site, dar asa pe tacute.


https://www.4tuning.ro/new/view_album...umName=album35
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 17-11-03, 17:32   #96
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Morro\"
weheee .. iacata am ajuns si eu la internet dupa cursa.
Sunt foarte entuziastmat ... Locul 2 la 150 de cai ... (Locul 1 Sebi) ... a fost super.
Quote:
O masina care pe mine m-a surprins destul de placut a fost Meganul Coupe, albastru, care a mes super. S-a tinut chiar bine si in cursa Seatul, care eu stiu ca are 180Cp. Meganul are 139 (zice stapanul) dar tind sa cred ca mai are ceva pe la motorash.
Mda ... adevarul e ca am mers destul de bine,nu?
Masina are 148 de cai ... fix ... adica nu are absolut nimic modificat in afara de finala care cu siguranta nu ii da nici un cal in plus.
Poanta e ca e super bine intretinut motorul si la viteze mari trage bine.
Cursa cu Seatul a fost foarte frumoasa si am si castigat-o ... numai ca ei erau 4 in masina (dar erau slabuti cei 3 pasageri )...
Am fost surprins ca l-am facut la timp pe GSI-ul negru ... care in cursa cu Sebi l-a facut binisor pe primii 400 m (GSI-ul pe Sebi). Am vorbit cu el si la viitoarea 'etapa' o sa 'reglam problema' .
Astept si eu poze sau filme ceva ca nu am nimic...
Umm... parca era careva care avea filmat pe HI8 ... daca vrei pot sa te ajut cu captura.
SHA - sorry ca nu ne-am dat atunci dar vorbisem cu VTS sa ne dam ...
pe data viitoare ... poate n-o sa mai ai probleme la motor :P

'spekt
felicitari pt rezultate

ai ceva timpi ca ma uit la poze, vad o gramada de curse dar nu stiu ce modele sunt si ce timpi au facut i cursele respective.....
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 17-11-03, 19:16   #97
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Pozele sunt in galeria foto! antentie comentariile sunt situate sub poze (pozele mari) pute-ti adauga si voi comentarii sub poze apasand pe butonul add coment dupa ce s-a marit poza! Maine vom imbogatii galeria cu alte poze primite de la vizitatori. https://www.4tuning.ro/new/view_album...album35&page=1
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 00:48   #98
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default


G60, Sebi s-a dat si cu mine la \"C\" (si am 137 de cai) - aproape 1oo de cai diferenta . Parca-i si aud pe unii d p margine - \"ce ratat ala cu Golfu'\"
Morro, stai linistit k n-a intrat asfaltul in sac... Te prind eu o data si-o data la vreun semafor Oricum, FELICITARI pt. locul 1 la gr.C!!! Chiar, tu ce timp ai scos (Pimp - sa-ti faci o idee) - eu scot in jur de 29s
offtop... Marian, ne mai dam si noi legal anu' asta K eu mi-am schimbat placutele de frana p spate doar la o roata (dupa juma' d ora de chinuieli - era gripat pistonul - si eu care ma intrebam d c e infranata...) ...ic
Cineva, ceva de urmatoarea etapa???
Sau nu se raspunde \"decat in fata Marii Adunari Nationale\"?

p.s. Felicitari org. CS Legal Racing & asociates
__________________
...zise el...si mai lua o gura de fan...
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 00:59   #99
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default he he he

Ati observat baieti cum au aparut BMW-urile la etapa asta, ca ciupercile dupa ploaie. Si cand te gandesti k la etapa d la Prisma au fost (sper k nu gresesc), doar 2 -> Respect pt. WRC & NSL!!! Restu' - shame!
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 01:42   #100
Maniac

Stage 1
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 23
Default

Eu am plecat repede dupa curse si nu stiu timpii. Sunt afisati undeva? Morro, tu de unde ii stii?
Maniac is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 01:44   #101
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Morro rusinica , de ce minti ?ca te-am facut clar la 1000 m (evident sunt posesorul seatului ) poti doar sa spui ca m-ai facut intr-a patra dar dupa ce i-am dat-o pe a cincea m-am dus 1 masina jumate inaintea ta
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 01:46   #102
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Btw , cum fac rost de timpi ca eu am plecat la sfarsit si nu stiu rezultatele finale la grupe?
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 01:52   #103
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Putem oricand regla conturile , ceea ce ma intriga pe mine e ca meganul coupe 2.0 16 valve are 138 cai http://www.carfolio.com/specificatio...s/id/?id=83083

iar seatul meu
http://www.carfolio.com/specificatio.../id/?id=101948

I rest my case
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 07:07   #104
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"b99sha\"

Oricum, FELICITARI pt. locul 1 la gr.C!!! Chiar, tu ce timp ai scos (Pimp - sa-ti faci o idee) - eu scot in jur de 29s
pai e bine de tot 29 sec.....ai participat la cursa de la TM?, ca doar de acolo sunt timpurile afisate......acolo Sebi a facut 28.12 si locu 2 a fost o Honda Prelude cu 29.43....la grupa C
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 18-11-03, 09:34   #105
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

Quote:
Morro rusinica , de ce minti ?ca te-am facut clar la 1000 m (evident sunt posesorul seatului ) poti doar sa spui ca m-ai facut intr-a patra dar dupa ce i-am dat-o pe a cincea m-am dus 1 masina jumate inaintea ta
e adevarat ... la 190 ai inceput sa vi furtunos si m-ai si depasit ... dar dupa linia de 1000 de m :P ...

vezi ca in testul ala care l-ai vazut tu caii aia sunt la roata nu la motor... la masina ta sunt dati la motor. Am in talon 108KW.
Oricum 8.6 la suta e cam varza ... eu cu siguranta scot mai putin. Am vazut unele teste unde e data suta in 8s.

Inca nu s-au afisat timpi ... de obicei pe 'traseul' asta scot ~28. si Seby ~26 ... WAY-ul scotea f putin sub 28. ... nu cred ca sunt chiar 1000m.
Morro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -