Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-13, 09:13   #1
rustyboy

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Exclamation Asta e Romania !!!!

Am avut un accident ieri la intersectia cu 1 mai cu acest individ un araboi..... era pe banda 1 iar eu pe banda 2 si pur si simplu a dras stanga brusc de volan fara sa se asigure si fara sa semnalizeze.La politie a dat banul iar domnul agent gheorghiu cristian a fost foarte ok si dupa ce a luat banutzul a zis ca eu as fi intrat in el.Martorii nu au avut nici o treaba adik domnul politist a zis ca nu il intereseaza martorii.Nu mai spun ca mie mi sa pus fiola dar lui care mirosea a alcool nu, iar pe deasupra mai avea si pistolul la el si nu ia zis nimeni nimik....CE TARA DE CACAT.
rustyboy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 09:20   #2
pejo_cez

Stage 5
 
pejo_cez's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 423
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Asta e Romania !!!!

Niste scursuri ale societatii in care traim. Ar merita sa li se jupoaie pielea de pe ei si lasati sa se usuce. Asta e justitia din RRomania 0 barat, o tara de rahat condusa de oameni de rahat. Personal nu dau un scuipat pe aceasta tara, mi-e scarba.
__________________
http://www.BagStore.ro
pejo_cez is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 10:20   #3
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Asta e Romania !!!!

trebuia sa ii iei numarul de la masina lu arabu ala si cu siguranta dadeai de el.si intr-o buna zi ii faceai masina de boala copiilor.macar sa simta la buzunar
daman is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 11:41   #4
ciuk

Stage 4
 
ciuk's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 265
Member of:
[BMW]
Default Re: Asta e Romania !!!!

arabi....vin "baietii" la noi in tara si fac ce vor din tara asta...mare mirare daca avea si permis daca spui ca mirosea a bautura, etc. de ce nu incerci sa te duci undeva mai sus cu o reclamatie ceva? nu mi se pare normal sa ramana asa.

ce masina avea individul si un numar de inmatriculare ceva sa stim si noi...
__________________
ciuk is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 11:48   #5
rustyboy

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Asta e Romania !!!!

Nr de la masina e B 555 BSM un ml negru. Asta e societatea. Am avut si 2 martori si gaborul a zis ca nu il intereseaza.Am vb cu avocatul meu si deschid azi proces impotriva lor. nu stiu cum sa aflu adresa unde sa arabetele...... politatiul sta la mn pe strada....
rustyboy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 13:29   #6
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Asta e Romania !!!!

Trebuia sa suni la 112 sa vina un alt echipaj
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 14:07   #7
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Asta e Romania !!!!

Quote:
Originally Posted by rustyboy View Post
Nr de la masina e B 555 BSM un ml negru. Asta e societatea. Am avut si 2 martori si gaborul a zis ca nu il intereseaza.Am vb cu avocatul meu si deschid azi proces impotriva lor. nu stiu cum sa aflu adresa unde sa arabetele...... politatiul sta la mn pe strada....
Daca ai avut martori pasageri de la tine din masina nu se iau in considerare la politie , dar la proces ii poti cita .
Celmai bine sa faci contestatie la PV + reclamatie la Udriste politistului de la accidente usoare , banuiesc ca e vorba de sectia dupa Grivita .

Last edited by KAY_; 18-03-13 at 14:10.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 14:08   #8
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Asta e Romania !!!!

Stai linistit ca poate te cauta arabu cu vre-un cutit de shaorma
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 14:16   #9
rustyboy

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Asta e Romania !!!!

Sa ma caute araboiul ca ieri a scapat dar acum sar putea sal gauresc putin.Nu am frate nimik nu ei indiferent de natie sau religie.....ma mai lovit cineva in spate dar a recunoscut si era italian.a fost totul ok. Am un prieten arab care a ramas masca cand iam zis....nui venea sa creada de ce nu a recunoscut ala......Oricum ideea de baza este ca ROMANIA E O TARA IN CARE FIECARE FACE CE VREA SI DACA AI BANUL SCAPI DE ORICE.
rustyboy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 14:17   #10
rustyboy

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Asta e Romania !!!!

Martorii nu erau de la mn din masina ci erau participanti la trafic. cel care a venit cu mine pe grivita era fix in spatele meu si a vazut totul....dar spagutza nu mai tine cont de martori nu?
rustyboy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 15:01   #11
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Asta e Romania !!!!

Daca nu va duce capul sa sunati la 112 sa cereti echipaj cine e de vina? Cum vedeti ca se impute treaba 112 direct si se rezolva altfel situatia pentru ca nu au cum sa mituiasca 2-3 echipaje si nu sunt toti milogi precum cel intalnit de tine.
__________________



Pe Umm Design gasiti template-uri pentru WordPress gratuite, tutoriale Photoshop si multe altele ....
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 16:14   #12
rustyboy

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Asta e Romania !!!!

Daca nu stii nu mai vb....Am sunat la 112 iar aia miau zis ca daca e accident usor nici nu se deplaseaza....leam explicat care e treaba cu politistul de la accidente si au zis ca el decide.... plus ca legea din Romania e in felul urmator..La un accident usor ai 24 de ore sa declari ( adik pana mea si beat sa fiu in 24 de ore nu mai am nimik)....accident usor=fara victime.
rustyboy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 17:10   #13
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Asta e Romania !!!!

ai paguba mare? daca nu e mare as zice sa afli unde sta arabu si sa ii faci si lui o paguba.banuiesc ca masina ta nu e tot un ml sau ceva mai scump.el sigur o sa simta in buzunar paguba ,oricat de mica ar fi ea
daman is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 19:11   #14
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Asta e Romania !!!!

Daca dai de masina lui si vorbesti cu astia de pe site care vand geamuri de oglinzi il rezolva imediat de geamuri cel putin. E cerere mare. Cu altii cu un break/papuc si il lasa cu masina pe butuci si tot asa.


*Acest post este un pamflet.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-13, 00:06   #15
rustyboy

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 7
Default Re: Asta e Romania !!!!

nu stiu exact unde sta arabul ca asta vreau si eu....am un vw bora dar am bagat ceva banuti in ea....pagubele mele : aripa fata dreapta putin zgariata si vopseaua de pe bara putin sarita. Pagubele lui : bara spate sparta si janta rupta o bucata din ea. Ideea e ca nu vreau asigurarea sau alte chestii ci ma enerveaza faptul ca politaiul mia dat 300 ron amenda si 3 pct ca a luat el spaga de la arabete si ceea ce a facut el mia pus mie in carca.....eu contest amenda si pv-ul nu ca nu mia dat asigurarea si alte chestii.
rustyboy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -