Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-10-11, 21:02   #1
ionutandrei

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 31
Default M-a lovit si a fugit!!!!!

Am si eu o nelamurire.Acum 3 zile am fost lovit in spate de o blonda cu un Seat Leon din cauza ca ea a invatat la scoala ca distanta dintre masini trebuie sa fie de 1 metru,nicidecum mai mult,iar cand masina din fata mea a pus frana ea nu a mai avut timp sa opreasca si m-a lovit.Pagube:2 zgarieturi care s-au luat cand am dat cu mana si un punct de vopsea sarita.Pagubele ei:spoiler crapat,proiector spart.Problema este alta.Dupa impact,prietenul ei un "ceafalata" s-a dat jos,s-a uitat la masina mea si a plecat.Am plecat dupa ei,ce a urmat puteti vedea in 2fast2furios.Pana la urma s-au oprit.Acelasi "ceafalata" s-a dat jos si imi spune sec "ia 100 de lei k iese la polish".In momentul ala am luat frumos spray-ul paralizant,l-am parfumat putin,i-am aplicat o "petarda" peste bot,m-am urcat in masina si am plecat.Intrebarea este urmatoarea: daca el se duce la politie ca l-am batut,iar eu declar la randul meu ca m-a lovit si a fugit (am si martori) care va fi situatia? Vom fi sanctionati amandoi?Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!
ionutandrei is offline  
Old 07-10-11, 09:28   #2
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Ai refuzat o afacere buna. Asigurarea lui nu iti repara nimic, la politie nici nu te mai baga in seama de cand cu intelegerea pe cale amiabila, iar faza cu spray-ul paralizant si lovitul e doar o chestie de copil retardat.
Poate daca aveai si pagube, puteai face ceva, dar in conditiile care masina ta nu are practic nimic poti avea toti martorii din lume.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline  
Old 07-10-11, 10:53   #3
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

...parerea mea este sa faci preventiv o plangere la "accidente usoare" (fiind unul de natura in care masina ta nu a fost afectata, nu au fost victime)... da numarul masinii, numele a 2 martori, poze de la fata locului ... blonda se va alege cu permisul suspendat daca o descopera la timp (mergi pentru o constatate a loviturilor minore ale masinii tale, iti vor trebui pentru asigurarea auto)... in plan secund tu risti o amenda pentru "loviri si alte violente", in cazul in care ti se face si tie plangere de catre amicul din dreapta.
Marson is offline  
Old 07-10-11, 17:34   #4
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

nu trebuia sa ai iesirea asta de pusti cordit, se rezolva foarte elegant la politie, chiar eu m`am confruntat cu o faza relativ asemanatoare luna trecuta, m`a lovit si a zis ca n`are timp sa stea, m`am dus cu numaru` la politie, dupa o luna m`a sunat politaiu` ca l`a gasit pe taran, m`am dus la politie si dupa multa panarama am reparat`o pe asigurarea lui ..
ps: vezi ca nu te deosebesti cu nimic fata de "ceafa-lata", sprayu` e pentru legitima aparare, cand esti atacat ripostezi, sa iti aperi viata ...
viruszatu1 is offline  
Old 09-10-11, 10:17   #5
ionutandrei

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 31
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Da.Stiu ca am exagerat putin.Dar pur si simplu nu m-am mai putut stapani.Cand am vazut ca tot el tipa la mine si face scandal am crezut ca innebunesc.Si mai avea si o atitudine din aia de parca ma implora sa-l plesnesc...Problema nu este ca am masina putin zgariata.Problema este daca se duce el la politie.
ionutandrei is offline  
Old 09-10-11, 10:27   #6
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Quote:
Originally Posted by ionutandrei View Post
Da.Stiu ca am exagerat putin.....Problema este daca se duce el la politie.
...dintr-un banal accident de circulatie s-a ajuns la ceva ce doar in Romania poti sa vezi... tu risti dosar penal pentru exagerarea ta de o clipa, ceea ce iti va marca viitorul cu siguranta... in loc sa te fi ales cu bani in buzunar de la prostia lor de a fugi de la locul unui accident minor care se putea rezolva pe cale amiabila printr-un schimb de numere de telefoane si asigurari...acum stai si tremuri daca iti face "amicul" plangere penala... poate vine o vreme cand va veti schimba si voi mentalitatea...

Succese.
Marson is offline  
Old 11-10-11, 12:03   #7
Sir. Kid

Stage 5
 
Sir. Kid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,052
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[PORSCHE]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Quote:
Originally Posted by ionutandrei View Post
Am si eu o nelamurire.Acum 3 zile am fost lovit in spate de o blonda cu un Seat Leon din cauza ca ea a invatat la scoala ca distanta dintre masini trebuie sa fie de 1 metru,nicidecum mai mult,iar cand masina din fata mea a pus frana ea nu a mai avut timp sa opreasca si m-a lovit.Pagube:2 zgarieturi care s-au luat cand am dat cu mana si un punct de vopsea sarita.Pagubele ei:spoiler crapat,proiector spart.Problema este alta.Dupa impact,prietenul ei un "ceafalata" s-a dat jos,s-a uitat la masina mea si a plecat.Am plecat dupa ei,ce a urmat puteti vedea in 2fast2furios.Pana la urma s-au oprit.Acelasi "ceafalata" s-a dat jos si imi spune sec "ia 100 de lei k iese la polish".In momentul ala am luat frumos spray-ul paralizant,l-am parfumat putin,i-am aplicat o "petarda" peste bot,m-am urcat in masina si am plecat.Intrebarea este urmatoarea: daca el se duce la politie ca l-am batut,iar eu declar la randul meu ca m-a lovit si a fugit (am si martori) care va fi situatia? Vom fi sanctionati amandoi?Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!
Atat tu cat si el sunte-ti cel mai bun exemplu de oameni needucati! Probabil ca din cauza asta suntem aratati cu degetul de toata europa! Rusine! Si eu am patit ceva asemanator si am fost frumos la politie si in 48 de ore l-au adus pe ala, i-au suspendat permisul si mi-am luat asigurarea! Simplu, corect si normal! Fara alte smecherii de cartier!
__________________
Sex, Drugs & Rock n'Roll
Porsche... there is no substitute!
Nooossss.... Bom Bom Bom!
Sir. Kid is offline  
Old 11-10-11, 12:46   #8
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

eu tot nu inteleg de ce nu ai batuto si pe prietena lui si dupa aia sa le incendiezi masina....de data asta ti-au scapat niste aspecte....sunt sigur ca data viitoare nu le vei mai uita....multa bafta in viitor
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline  
Old 11-10-11, 13:20   #9
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Eu nu inteleg de ce nu ai luat numarul de la masina si sa te duci la politie sa dai declaratie ca nr respectiv te-a lovit ..detaliile respective si ca a fugit de la locul faptei...daca cand tu te-ai dus dupa el si i-ai dat pumnu ala scotea vre-un pistol cu bile si te gaurea ..ce spui ..ca suntem destui care avem cu bile...asa ca ai facut ceva penibil..mai ales ca el avea 24 de ore daca nu ma insel sa declare accidentul..acum daca ceafa lata isi mai da 2 palme si baga un 100 lei in buzunarul medicului si scoate un certificat medicolegal ..o sa te judeci cu el pana te plictisesti...eu pentru 1 palma am avut 2 infatisari la proces pana intr-un fel sau altul$ si-a retras respectivul plangerea..
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline  
Old 11-10-11, 13:45   #10
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Asa-i cand nu-ti controlezi nervii... Acum stai cu morcovul in fund
Mai bine te-ai interesa sa vezi daca a facut vreo miscare pana acum.
maverick1508 is offline  
Old 11-10-11, 16:13   #11
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Daca "ceafalata" cum il numesti e la fel de "destept" ca tine o sa-ti dea inapoi cadoul. Sper sa-si puna si TVA. Daca e destept intr-adevar te poate rezolva sa faci un pic de relaxare pe la racoare. Sau in cel mai fericit caz te stoarce de ceva bani (daune morale). Daca e pampalau trece cu vederea.

Eu in cazul de fata as alege fara sa clipesc varianta 2: trimisul tau la "facultate" pentru o scurta perioada.
Laptiucu is offline  
Old 11-10-11, 16:45   #12
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

i-a "dat-o" la ceafa lata de la julit
i-a "dat" miseleste pe la spate cum se zice, perversa de pe Tg Ocna
dai si fugi, cea mai buna varianta barbat adevarat ce mai....
pai ori suntem golani ori nu mai suntem
acu' normal ca ti-e frica, da nu cred ca ti-e frica de amenda si dosar, ti-e frica ca te prinde ala si te "arde" si el, ca doar are numarul tau de la masina si poate sa se duca si el la politie sa te "afle" unde stai si cine esti direct de la ei. Sau mai rau pune pe altii sa te "arda" ca ori suntem golani ori nu mai suntem

PS: titlul corect era: "m-a lovit, a fugit, eu am fugit dupa el, i-am dat perversa, si am fugit si eu"

Last edited by lord_wader; 11-10-11 at 16:47.
lord_wader is offline  
Old 11-10-11, 19:35   #13
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Quote:
Originally Posted by ionutandrei View Post
Am si eu o nelamurire.Acum 3 zile am fost lovit in spate de o blonda cu un Seat Leon din cauza ca ea a invatat la scoala ca distanta dintre masini trebuie sa fie de 1 metru,nicidecum mai mult,iar cand masina din fata mea a pus frana ea nu a mai avut timp sa opreasca si m-a lovit.Pagube:2 zgarieturi care s-au luat cand am dat cu mana si un punct de vopsea sarita.Pagubele ei:spoiler crapat,proiector spart.Problema este alta.Dupa impact,prietenul ei un "ceafalata" s-a dat jos,s-a uitat la masina mea si a plecat.Am plecat dupa ei,ce a urmat puteti vedea in 2fast2furios.Pana la urma s-au oprit.Acelasi "ceafalata" s-a dat jos si imi spune sec "ia 100 de lei k iese la polish".In momentul ala am luat frumos spray-ul paralizant,l-am parfumat putin,i-am aplicat o "petarda" peste bot,m-am urcat in masina si am plecat.Intrebarea este urmatoarea: daca el se duce la politie ca l-am batut,iar eu declar la randul meu ca m-a lovit si a fugit (am si martori) care va fi situatia? Vom fi sanctionati amandoi?Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!
cel mai bine ai merge tu la politie si ai declara frumos cum s-a intamplat...ai mai lua si 1-2 prieteni ca martori si...e mai bine macar sa declari primul..si totusi nu inteleg dc nu ai luat aia 100 ron daca zici ca ai doar 2 zgarieturi..? app ce masina ai?
Alex4u is offline  
Old 11-10-11, 19:54   #14
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
PS: titlul corect era: "m-a lovit, a fugit, eu am fugit dupa el, i-am dat perversa, si am fugit si eu"
Cred ca titlul corect era : "Minte ingusta versus ceafa lata"
Herbas is offline  
Old 11-10-11, 20:49   #15
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: M-a lovit si a fugit!!!!!

Stati mah linistiti ,,,,,cefe late la politie nu prea ii vezi sa mearga ....nu le sta in caracter
RIcKO is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -