Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-09, 15:51   #16
ALeXF12

Stage 4
 
ALeXF12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 273
Member of:
[AUDI]
Default Re: clipe de groaza...

Kent8 ... la noi nu-i saptamana fara accident... acum 2 zile altu la apahida so varsat
ALeXF12 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 16:23   #17
Alex_Jet

Stage 2
 
Alex_Jet's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 39
Default Re: clipe de groaza...

SUPAPA JR (interesant ar fi sa vorbesti si tu normal fara atatea k in loc de c...si...apropo...nu...scuterasul tau nu tragea...scuterele NU TRAG! tu ce faceai ai asteptat sa intre ala in tine? bravo...bine macar ca aveai echipament ca altfel te plangeau parintii ca pe altii de pe la ora 5...de curiozitate permis ai sau curs de legislatie? pacat de scuter ca abia il facusei, sunt curios cat iti da dauna pe el. )

daca nu iti place ca vb cu "k" te rog frumos sa nu mai postezi commenturi .Spre mirararea ta posed permis Subcategorie A1 inainte sa iau permisul aveam si curs de legislatie si acvum urmeaza sa dau de A. Daca asta crezi tu ca eu am stat sa il astept palasa sa intre in mine si sa merg la Alba-neagra cu viata CHiar ma dezamageste gandirea ta. Asfalt uscat si toate cele bune
Alex_Jet is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 16:24   #18
Alex_Jet

Stage 2
 
Alex_Jet's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 39
Default Re: clipe de groaza...

asa este ALexF12 nu exista zi fara zeci de accidente nu numai unul. Bafta si Asfalt UScat si toate cele bune.
Alex_Jet is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 20:56   #19
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: clipe de groaza...

acum am vazut topicul si nu am putut sa ma abtin... anul trecut prin toamna tot la iesirea de la pod constanta am avut cu un prieten un accident cu motorul... am sters pe unul cu duba...omul intrase pe constrasens...si noi ne-am furato...el a scapat fara nici o durere de cap...iar noi ne-am ales cu o saptamana de spitalizare plus 100 lei amenda pt accident. Politia de la noi... este de tot ... respectul... jos palaria in fata lor... si calcata in picioare...
__________________
unde se poarta stickerul
Bord cu leduri

GRABA stirca TREABA !!!
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 23:35   #20
Alex_Jet

Stage 2
 
Alex_Jet's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 39
Default Re: clipe de groaza...

asta este politia romana nici pana acum nu s-a finalizat cazu' umblu din tribunal in tribunal cu respectivu care ma accidentat si tot asa.ce pot sa zic feritiva de accidente mai mult pt consecintele care vor urma,in rest Toate cele bune si Asfat uscat.
Alex_Jet is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 16:28   #21
UNDERC0VER

Stage 4
 
UNDERC0VER's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 213
Member of:
[RENAULT]
Default Re: clipe de groaza...

Quote:
Originally Posted by Alex_Jet View Post
am avut picioru drept si mana dreapta facute urat de tot bne ca am avut ghetele \ca daca nu acum nu mai aveam glezna ,degete la picor...




LASATI PLECATUL PE MOTOARE SI SCUTERE IN TRICOU SI PANTALONI SCURTI ,SI SA NU MAI VB DE CASCA CA MULTI II VAD CU OKELARI PE OKI SI SAPCA IN CAP.GANDITIVA DE 2 ORI LA CE PERICOLE VA EXPUNETI INAINTE DE A VA URCA PE 2 ROTI.


NU CONTEAZA SA TE DAI MARE LA "FETELE DIN CARTIER" CA AI SCUTER/MOTOR SI MERGI IN TRICOU SI OCHELARI VERSACE PE OCHI. DACA AM GRESIT CU CVA DIN CE AM ZIS CORECTATI-MA.
SI PE LANGA ASTA ,SCUTERISTI,LASATI SI MERSUL PE MIJLOCUL DRUMULUI.Eram aseara pe centura Bucurestiului pe o portiune unde erau 2 benzi si fiind pe banda 1 dau semnal ,depasesc o masina care imi era inainte ..si pe a 2a banda ....SURPRISE!!! ce sa vezi?! un jeg de scuterist care mergea cu 50kmph pe mijlocul benzii a 2a si pe deasupra avea si luminile stinse
UNDERC0VER is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 21:28   #22
MyKy31

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: clipe de groaza...

Felicitari ca te protejezi atunci cand margi cu scuteru/motoru ...........ar fi bine ca toti sa gandeasca cum gandesti tu.
MyKy31 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 17:20   #23
dascalu

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 117
Default Re: clipe de groaza...

ar trebui sa se bage permis de conducere,sa se faca scoala si examan cu politia
dascalu is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 17:34   #24
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: clipe de groaza...

Quote:
Originally Posted by dascalu View Post
ar trebui sa se bage permis de conducere,sa se faca scoala si examan cu politia
Si daca se baga astea ce crezi ca nu se mai intampla accidente ? Te inseli...
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 17:38   #25
dascalu

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 117
Default Re: clipe de groaza...

mai erau accidente dar nu se mai urcau toti pe ele care si cum voiau
dascalu is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 17:42   #26
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: clipe de groaza...

Quote:
Originally Posted by dascalu View Post
mai erau accidente dar nu se mai urcau toti pe ele care si cum voiau
Ba se urcau iti spun eu...cum e treaba si la masini..sunt o gramada care nu au carnet si se urca la volan.
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 05:39   #27
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: clipe de groaza...

am vazut acest accident , treceam de la munca , dinspre bucurestii noi spre crangasi ..si era mare coada in zona podului ....si cand am trecut...era politie multa salvare chestii....am impresia ca te`am vazut si pe tine ... ma bucur sa aud ca esti bine ....nu te gandi la fiare...am pierdut si eu ...din masina de 7500 e , care am luato , in 3 sapt am mai luat doar 2 mii pe ea , la dezmembrari ... am facuto colac pe stalp ...deci am pierdut 5500 e , si nu`mi pare rau cat ma bucur ca am mainile picioarele tot ...

si la masini la fel , airbagurile salveaza vieti !!
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 17:21   #28
Alex_Jet

Stage 2
 
Alex_Jet's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 39
Default Re: clipe de groaza...

posibil sa ma fi vazut ca imediat dupa impact m-am ridicat singur in picioare si i-mi cautam ghiozdanul ca aveam telefonu in el sa sun la politie/salvare pt ca avea ceva la antebratul drept destul de urat si i-mi era sa nu ma infectez si oricum trebuiam sa ajung la spital pentru investigatii.DUPA APROAPE 1 AN DE LA ACCIDENT NU M-A SUNAT NIMENI SA I-MI ZICA CEVA NICI DE LA POLITIE UNDE AM MAI INSISTAT CU DOSARUL DAR DEGEABA NICI DE LA CEL CARE M-A ACCDENTAT ASA CA AM RAMAS CU BUCURIA CA INCA MAI SUNT AICI SI POT SCRIE PE FORUM SI ATAT CA IN REST NIMIC NAM VAZUT DE LA NIMENI.Toate cele bune.
Alex_Jet is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 19:00   #29
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: clipe de groaza...

am impresia sau tu renunti?....continua sa il bati la cap si pe cel vinovat...si insista ca pana acum la politie...
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 20:13   #30
Alex_Jet

Stage 2
 
Alex_Jet's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 39
Default Re: clipe de groaza...

NU de renuntat chiar Nu vreau sa renunt ,am mai tot fost la politie la Udriste unde este dosarul si unde posibil inca sa se mai cerceteze cazul dar sa iti zic asa cum poate stii si tu e greu sa rezolv ceva de unul singur unde cam toate usile ti se trantesc in fata si cam toti zic acelasi lucru"este de astept"plus ca cel vinovat nu si-a platit analizele de la medicolegal si nu s-a putut sa se trimita dosarul mai departe deoarece politia nu a primit un raspuns de la medicolegal.sincer urata este tara asta cu legile ei cu tot.Numai de bine.
Alex_Jet is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -