Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-09, 15:55   #31
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

ce pacat ca nu au derapat si sa fi intrat intrun copac ar fi fost superb, asa ramane un video jalnic
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 15:56   #32
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
ce pacat ca nu au derapat si sa fi intrat intrun copac ar fi fost superb, asa ramane un video jalnic
Nu spune asta ,poate acuma regreta ca au facut asta nu trebuie sa mori doar pt ca ai mers o data cu 185
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 16:56   #33
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
1) Nu conduceai tu pt ca nu ai dreptul sa conduci ,tu erai cel care filma (pasagerul din dreapta),iar masina este a parintilor tai din cate ai zis tu pe forum
Da , este masina tatalui , si cu siguranta nu te intereseaza ce am facut eu cu masina lui !!!
Veneam de la un club, eram beat, si eram in dreapta, s-a intamplat odata si asta este, majoritatea persoanelor de pe forum a facut asta cel putin o data(sa mearga peste 150 km/h in oras) !!!

Vad ca stiti sa formati o comunitate nu gluma, doriti moarte colegilor de pe forum , sa intre in copac cu masina in loc sa-mi explicati ca am gresit, frumos din partea voastra, si da , mi-am dat seama ca am gresit dupa ceva timp, asta este , a trecut, fiecare invata din greseli !
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 18:07   #34
nigger
Toyota Driver

Stage 5
 
nigger's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 308
Member of:
[Toyota]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Sincer nu m-am putut abtine ! Cum poti tu sa faci morala la alti cand tu te filmezi cand mergi cu 180 ? prin oras?? https://www.youtube.com/watch?v=8FwGX...e=channel_page

inuman
nigger is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 19:21   #35
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Ok ,am inteles ca ai gresit dar nu ma lua cu ca te bat si chestii din astea ,parca ai avea 3 ani sa mor eu,puteai sa explici frumos
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 21:02   #36
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Daca erai atent la detalii, iti dadeai seama singur fara sa iti explic eu si te abtineai la asemena post
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 22:18   #37
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

mai turoag...nu poti sa faci ce ai facut tu in clipul ala, si dupa aia sa te dai pe aici lupul moralist...
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 22:24   #38
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
majoritatea persoanelor de pe forum a facut asta cel putin o data(sa mearga peste 150 km/h in oras)!
cred ca majoritatea dintre persoanele de pe forumul asta nu vor dosar penal dintr-o idiotenie. pentru ca daca te prinde politia cu peste 150km/h in oras capeti dosar.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 22:25   #39
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Ce am facut asa iesit din comun de imi sariti in cap ?!?
Doar nu am condus eu, nu ii tineam un pistol la tampla si il amenintam cu moartea daca nu merge cu viteza, pur si simplu eram un pasager beat, care pe moment nu mi-am dat seama ca am gresit urcandu-ma in masina cu ala sau ca l-am lasat sa mearga cu acea viteza in oras cu masina tatalui...
Filmul l-am pus pe youtube pentru ca daca ii dadeam play nu se auzea nimic, doar pe youtube mergea sunetul, dupa 2 saptamani am vrut sa scot filmul, dar am uitat parola la cont, daca mi-o aduc aminte sau o gasesc undeva am sa-l scot.
Si nu fac morala nimanui, explic situatia.

L.E:
@amphetamine: Doar nu imi luam eu dosar penal, isi lua soferul care a facut ce a facut pe propria raspundere, si nu incerca sa-mi spui tu mie ca n-ai mers niciodata prin oras peste limita ca nu am sa cred, fiecare face ceva cateodata si mai devreme sau mai tarziu isi da seama ca a gresit.

Last edited by scturoag; 22-08-09 at 22:28.
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 23:06   #40
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

am mers, normal ca da. am mers si cu peste 100, asta pana mi-am dat seama ca eram copil tampit. dar acum nu merg cu peste 100, pentru ca tin la permisul meu si pentru ca se poate intampla orice. dar niciodata cu 185km/h.
iti sare lumea-n cap pentru ca faci morala si cand colo, uita-te la tine.
si cat despre eveniment, erai si tu, respectiv tatal tau luat la intrebari bine. pentru ca masina nu era pe numele soferului, singura ruda cu proprietarul fiind tu care esti/erai minor.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 23:42   #41
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Nu il lua la intrebari nimeni, te asigur.
Si sa zicem ca il lua... dadea un simplu raspuns: "da domle' , i-am dat masina soferului sa duca ceva, eu nu eram in masina, ce puteam eu sa fac? de unde sa stiu eu ca merge cu 185 km/h in oras, luatii permisul , facetii dosar penal"
cum ai zis si tu, ai facut-o si apoi ti-ai dat seama ca ai gresit, asa am facut-o si eu(ma rog...soferul) si apoi mi-am dat seama ca am gresit ca l-am lasat sa faca asta.
Te/va rog sa depasim subiectul ca am deviat rau de tot de la topic.
scuzati off-urile.
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 06:49   #42
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Un moderator sa stearga tot si sa uitam de ce s-a intamplat
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 23:57   #43
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Mai bine sa le lase sa invete altii de pe urma greselilor acestor persoane ...de ce sa "experimenteze" pe pielea lor cand pot vedea rezultatele la fel de usor si din aceste filmulete sau discutii . Mai stiu eu un "exemplu" in orasul meu ... care sa "trezit" la 5 dimineatza sa alerge cu un logan prin oras cu aprox 150 la ora ...era taximetrist....rezultatul? a sfarshit intr un parc ....smulgand un copac din radacini si 2-3 banci de la intrare plus gardul metalic ....ma intreb oare ce consecinte erau daca accidentul se intampla in orele. cand acel parc e plin de oameni de toate varstele....
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 10:33   #44
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
....ma intreb oare ce consecinte erau daca accidentul se intampla in orele. cand acel parc e plin de oameni de toate varstele....
Probabil atunci nu ar fi procedat astfel...o avea personalitate gen Dr Jekyl...

Pe timp de zi este Mr Hyde...noapte dupa un pahar, doua de bautura...este cel mai zmeu dintre toti...


Oricum, un lucru este cert. Taximetristii nu sunt foarte bine examinati inainte de a la da aceasta sarcina...si anume transportul de vieti omenesti.
Orice tilicar te poate omori.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -