Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-09, 18:23   #16
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

1. Apropo de chestia cu bautura... nu m-am suit niciodata baut la volan si sfatuiesc pe oricine sa nu se bage in belele de genu asta... si nu ma refer la permis... Ci la viata altora... iar ultimul tau post pe thread vine in perfecta armonie cu ce am zis...
2. Am auzit si eu mitul cu 140 de km/h si eu sincer nu cred ca masina aia avea o asemenea viteza... Intr'adevar omu' poate ii dadea gaz dar la 200 km/h viteza cumulata la impact lucrurile stateau altfel pentru tipu' din clio... nu stiu... nu-l cunosc... asta e o parere proprie
__________________
Life's just a blast... Movin' really fast..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 18:33   #17
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Ai dreptate ... vad ca esti din roman ... ce numar de inmatriculare ai
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 18:43   #18
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Depinde... NT 04 WFE sau B 91 YXT... (ultimul nu-s prea sigur)... da las' ca ne cunoastem noi mai bine decat numere de inmatriculare..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 19:25   #19
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

da ?!? cum te cheama ?
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 16:16   #20
Doctore20

Stage 2
 
Doctore20's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 32
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Pai ai pus o intrebare fara raspuns ...... pana la urma , toti am baut la volan ... macar odata ... dar sunt sigur ca nu toti ne-am urcat in halu' asta la volan.. sa bei asa de mult incat sa nu realizezi ca ai 140 km/h in oras si ca nu esti cu HUMMER ci cu un Renaul Clio.
Daca il vedeati pe soferul autoturismului Renault Clio ... ziceati ca e injectat ... deci era V-A-R-Z-A.
Va puteti da seama cat de beat era numai cand va uitati la avariile masinilor ... sa faci asa accident pe un drum European de 3 benzi la 12 noapte cand is 5 masini pe o raza de 10km ...
Nene eu nu m-am urcat niciodata baut la volan. Nu stiu de ce generalizezi asa?
Doctore20 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 00:40   #21
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by Doctore20 View Post
Nene eu nu m-am urcat niciodata baut la volan. Nu stiu de ce generalizezi asa?
Vad ca ai 30 de ani ... si DACA ai luat carnetu la 18 ani ... tu vrei sa zici ca in 12 ani de permis nu te-ai urcat niciodata baut la volan .. nici macar cu o bere ?!?
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 10:38   #22
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Eu nu m-am urcat niciodata baut la volan!!!! Hai sa nu vorbim prostii.

Saracul tipul cu bmw-ul Practic o sa aiba toata viata pe constiinte pe bunica si pe mama lui.. bunica ca bunica, ca saraca avea 89 de ani.. era in varsta, dar mama


Clio in schimb, eu zic ca nu avea mai mult de 80 dupa cum arata curba aia... nu cred ca ar fi putut sa treaca cu viteza mai mare
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 13:23   #23
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Eu nu m-am urcat niciodata baut la volan!!!! Hai sa nu vorbim prostii.

Saracul tipul cu bmw-ul Practic o sa aiba toata viata pe constiinte pe bunica si pe mama lui.. bunica ca bunica, ca saraca avea 89 de ani.. era in varsta, dar mama

Clio in schimb, eu zic ca nu avea mai mult de 80 dupa cum arata curba aia... nu cred ca ar fi putut sa treaca cu viteza mai mare
Unde vezi tu BMW aici?...ce bunica,ce mama ?!? ... ?!? au fost 2 accidente in care nu a decedat nimeni... unul cu un Opel Meriva si un Renault Clio si unul care s-a rasturnat cu o Dacia SuperNova...

Cat despre curba ...iti spune eu ca se poate lua perfect cu 110km/h ... asta cand nu sunt masini in trafic ... iar cand Clio a facut accident .. la ora aia nu era nici o masina ... si sigur avea mai mult de 110km/h ... k daca avea 110km/h sau mai putin ... sigur isi putea mentine masina pe banda lui ...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 11:00   #24
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
De o vreme , in orasul Roman , judetul Neamt ... multi tineri inconstienti au luat permisul de conducere , majoritatea cocalari care o ard in figuri,scarturi , turatii mari si viteza ametitoare in oras ...
Iata 2 accidente destul de grave zic eu filmate de mine ... accidentele s-au produs la aproximativ 2-3 unul de celalalt ...
(Scuza-ti claritatea filmuletelor si a sunetului)

1. Dacia Supernova ... soferul avea 18 ani ... debea luase carnetul si isi etala talentele in trafic ... ca urmare =>>>

https://www.youtube.com/watch?v=oVrI3dNM_Yo ( soferul a fugit de la locul accidentului , dar a fost gasit in mai putin de jumatate de ora )

2. Renault Clio ... la fel ... soferul avea carnetul luat de cateva zile ... si .. in stare de ebrietate , rula cu 140 km/h in oras(in schimb , avea centura) , intr-o curba , destul de larga , la viteza aia nu a mai apucat sa-shi mentina banda si a intrat pe contra-sens si a tamponat frontal un Opel Meriva ... acul a intzepenit la 140 km/h ... Politisti si in ziua de azi au ramas mirati cum de au supravietuit ... Video =>>>

https://www.youtube.com/watch?v=4kX7b...eature=related

__________________________________________________ ______

Unii dintre voi poate trageti o concluzie si nu va mai urcati in stare de ebrietate la volan ....
Nu pui in pericol numai viata ta ... ci si a altora
Sincer nu m-am putut abtine ! Cum poti tu sa faci morala la alti cand tu te filmezi cand mergi cu 180 ? prin oras?? https://www.youtube.com/watch?v=8FwGX...e=channel_page
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 11:13   #25
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

esti destept rau prietene scturoag... si asfaltul ud era perfect pt 185 in oras...
pare-se ca ti-ai facut si tie o caracterizare cu postul tau "De o vreme , in orasul Roman , judetul Neamt ... multi tineri inconstienti au luat permisul de conducere , majoritatea cocalari care o ard in figuri,scarturi , turatii mari si viteza ametitoare in oras ..."
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 11:18   #26
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
esti destept rau prietene scturoag... si asfaltul ud era perfect pt 185 in oras...
pare-se ca ti-ai facut si tie o caracterizare cu postul tau "De o vreme , in orasul Roman , judetul Neamt ... multi tineri inconstienti au luat permisul de conducere , majoritatea cocalari care o ard in figuri,scarturi , turatii mari si viteza ametitoare in oras ..."
si motorul Land Cruiser-ului mergea si pe avarie (a se vedea semnul pentru sonda lambda). Oricum intr-un cuvant...niste ->> COCALARI.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 11:41   #27
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Bai da voi sunteti si fraieri... Pai va filmati cu tampenii de-astea si in loc sa le tineti pentru voi si sa va dati mari la pasarile de pe la voi, le puneti pe youtube sa ajungeti si vedete pe la stiri. Bravo ma
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 15:27   #28
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Eu imi cer scuze daca am deranjat dar nu m-am putut abtine sa nu postez linkul mai ales dupa ce am citit ce a scris el
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 15:42   #29
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

1.NU CONDUCEAM EU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2.FILMUL A FOST FACUT ACUM 1 AN JUMATATE !!!!
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 15:45   #30
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: 2 Accidente in orasul ROMAN

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
1.NU CONDUCEAM EU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2.FILMUL A FOST FACUT ACUM 1 AN JUMATATE !!!!
1) Nu conduceai tu pt ca nu ai dreptul sa conduci ,tu erai cel care filma (pasagerul din dreapta),iar masina este a parintilor tai din cate ai zis tu pe forum

2) Lasa amenintarile ca nu are rost

Last edited by AnDrEiCa; 22-08-09 at 15:47.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -