Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-11, 09:21   #2026
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Bun si daca si altii au facut manevre din astea gresite si ilegale, atunci sa ii acceptam pe toti, ca doar exista un precedent? Nu inteleg rostul constatarii tale, fara suparare. Din ce spuneai si tu, zici ca il cunosti pe tip si sustii ca nu a facut-o cu intentie, deci de aici deduc simplu ca era un el la volan, nu?
Faptul ca si altii au facut la fel, nu il absolva de vina si de rezultatul actiunilor sale, si cu sau fara intentie e la fel de vinovat si responsabil de consecinte.
__________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that"
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 09:40   #2027
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by andreiand1 View Post
Bun si daca si altii au facut manevre din astea gresite si ilegale, atunci sa ii acceptam pe toti, ca doar exista un precedent? Nu inteleg rostul constatarii tale, fara suparare. Din ce spuneai si tu, zici ca il cunosti pe tip si sustii ca nu a facut-o cu intentie, deci de aici deduc simplu ca era un el la volan, nu?
Faptul ca si altii au facut la fel, nu il absolva de vina si de rezultatul actiunilor sale, si cu sau fara intentie e la fel de vinovat si responsabil de consecinte.
corect iti dau dreptate! dar totusi cred ca sotia lui a fost la volan!...o sa vad cand vorbesc cu el!....nu e constatare gresit dar mie ciuda ca tot cine nu trebuie o pateste sti!?....
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 09:52   #2028
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

De aici alta constatare utila, nu dati pe mana oricarei femei (soferite) o bijuterie de masina, indiferent de marca sau model ....glumesc evident, sau nu? Cu treaba ca tot cine nu trebuie o pateste, eu am spune ca asta se aplica in cazul in care nu ar fi avut nici o vina respectivul/ respectiva si cu toate ca a respectat regulile de circulatie, a avut ghinion, dar aici fiind sub culpa, eu as spune ca si-a fortat norocul si de data asta norocul nu a mai fost de partea lui...poate chiar as numi-o prostie cand ai o asa masina la care se presupune ca tii. Acum sa nu o iei cum ca m-as lua de amicul tau, pt ca as avea aceeasi opinie chiar daca ar fi un prieten de-al meu in situatia asta....tot in aceeasi categorie l-as incadra.

Gata cu offtopicul din partea mea!
Drive safe!
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 11:39   #2029
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by andreiand1 View Post
De aici alta constatare utila, nu dati pe mana oricarei femei (soferite) o bijuterie de masina, indiferent de marca sau model ....glumesc evident, sau nu? Cu treaba ca tot cine nu trebuie o pateste, eu am spune ca asta se aplica in cazul in care nu ar fi avut nici o vina respectivul/ respectiva si cu toate ca a respectat regulile de circulatie, a avut ghinion, dar aici fiind sub culpa, eu as spune ca si-a fortat norocul si de data asta norocul nu a mai fost de partea lui...poate chiar as numi-o prostie cand ai o asa masina la care se presupune ca tii. Acum sa nu o iei cum ca m-as lua de amicul tau, pt ca as avea aceeasi opinie chiar daca ar fi un prieten de-al meu in situatia asta....tot in aceeasi categorie l-as incadra.

Gata cu offtopicul din partea mea!
Drive safe!
o face el! normal ca tine la ea, cum ar veni el si-a facuta! a spus tot ce doreste la ea si Nemti au executat!!!...dupa cum spuneai "drive safe!!!"
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 05:52   #2030
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emm.ro/Stiri/52823/ULTIMA...-TIR-rasturnat
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 09:08   #2031
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

eu nu prea vad rostul discutiilor de genul asta, asa pun unii problema de parca vreun sofer vrea sa provoace accidentul.
ceasul rau, asta e, bine ca nu a fost mai rau.
de gresit toti gresim, nu exista perfectiune.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 11:25   #2032
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
eu nu prea vad rostul discutiilor de genul asta, asa pun unii problema de parca vreun sofer vrea sa provoace accidentul.
ceasul rau, asta e, bine ca nu a fost mai rau.
de gresit toti gresim, nu exista perfectiune.
"gura ta adevar graieste"!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 11:32   #2033
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emm.ro/Stiri/52835/ACCIDE...trasens-VIDEO-
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 16:36   #2034
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Paco4golf View Post
andrei daten spume ca tu nu incalci legea inveci , tu mergi cu 50 in localitate si nu depasesti niciodata pe linie continua si nu incalci niciodata marcajele,te-ai nascut instructor.
Dupa cum am recunoscut si eu: nu sunt usa de biserica, insa din experienta am si eu limite, mai merg cu viteza in localitate, cateodata chiar foarte mare, dar cand vine vorba de trecut pe rosu, de calcat linia continua dubla sau simpla, nu le fac NICIODATA! Am vazut foarte multe urmari macabre in urma acestor incalcari si asta mi-e limita: exact cum ai zice ca n-ai fute niciodata o curva de pe trotuar cu bube si jegoasa, chiar de ti s-ar da de gratis. Cand ai calcat linia continua practic te pui in bataia pustii si poti fi diagnosticat drept sinucigas sau criminal.
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 21:22   #2035
Cb4

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 5
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emm.ro/Video-Maramures/75...-pe-contrasens
Cb4 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-11, 21:26   #2036
Cb4

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 5
Smile Re: Accidente Baia Mare

am avut ceva de asteptat pana la degajarea resturilor din masina de pe carosabil...
CONDUCETI CU PRUDENTA!
Drum bun!
Cb4 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 13:15   #2037
Cb4

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 5
Default Re: Accidente Baia Mare

http://www.emm.ro/Video-Maramures/75...n-in-Baia-Mare
Cb4 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 14:21   #2038
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente Baia Mare

"Proprietarii celor doua autoturisme s-au inteles amiabil astfel ca politistii nu au mai fost chemati la fata locului pentru cercetari."

Daca vrem, putem fii oameni.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 22:51   #2039
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Accidente Baia Mare

sincer dupa parerea mea proprie ar trebui renuntat la sensu ala giratoriu si facut o intersectie cu semafoare si tot ce trebuie, foarte multe se intampla acolo, plus ca e si cam aglomerat! si sunt tarani gramda care se baga fara sa le pese de consecinte!!!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 23:01   #2040
robertSRR

Stage 3
 
robertSRR's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 97
Default Re: Accidente Baia Mare

Parerea mea e ca acolo nu e chiar asa mare traficul, in comparatie cu alte zone, si nu tare ar ajuta in mare fel semaforul, poate ca unii o sa imi sariti in cap, dar nu mi se pare "rentabila" faza cu semaforul in zona aia, chair daca si eu era sa o patesc in acel sens..
__________________
robertSRR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -