Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 16-08-12, 12:33   #7231
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Trebuia neaparat sa intru sa ma laud si voua New driver in town. Mi-am luat luni permisu.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 12:42   #7232
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Trebuia neaparat sa intru sa ma laud si voua New driver in town. Mi-am luat luni permisu.
esti tare tinere,dar vezi ca pe strazi e o adevarata lupta de supravietuire la volan,asa se merge la noi ) drumuri bune sa ai
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 13:15   #7233
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Da, stiu, am observat chestia asta la orele de condus, insa ce m-a lasat mirat a fost faptul ca in timpul examenului (~15 min) toata lumea a condus ca la carte, nu s-a gasit nici un Bruce Lee care sa faca ce-l taie capu. Si tare m-am bucurat de chestia asta. Si ce m-o mai bucurat enorm a fost faptul ca pe tot timpul examenului, nea' polisitu nu a comentat absolut nimic.
__________________

'01 Opel Astra G Caravan, DOHC 1.6 16v 101hp (Z16XE)
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 13:37   #7234
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

felicitari flacau!!!
inseamna ca te descurci bine daca te-a "plimbat" numai 15 min.
pe o cunostinta de a mea a "plimbat-o" vreo 50 min pina s-a convins ca stie conduce !
Felicitari!!!
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 13:53   #7235
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Daca l-am comvins ca stapanesc masina si ca ma descurc, ca stiu acorda prioritate si etc, 15 minute au fost destul ca sa se comvinga.

Si plus de alta sunt fel si fel de examinatori, eu am dat cu dl. Lazar, care mie sincer mi s-a parut cel mai indiferent examinator. Mie nu mi-a spus decat pe unde sa o iau, de la Billa din Hotvon, in jos spre Piata, la sensul din capat de Progresului, stanga in jos pe Progresului, la sens la Ghitta in jos, la sens la Kenvelo stanga (acolo am prins aglomeratie mare, la un moment dat se blocase sensu, eu stateam la linie si asteptam), stanga spre Hotel Mara, la Hotel Mara dreapta, spre Rotonda, la Rotonda stanga spre Muntele Sionului, la Muntele Sionului stanga, in parcare la Sala Sporturilor "parcare cu spatele unde ai loc liber". (un singur loc de parcare pe stanga chiar in colt, m-am dus pe dreapta pana in capat, pe loc maxim stanga, m-am bagat frumos doar ca intram in locu de parcare da nu avea el loc sa iasa. A intaia, in fata, am luat spatiu lateral, am bagat-o frumos la loc. "Opriti motorul". Ati fost admis, am vazut ca mi-a trecut 8 pct penalizare, da nu stiu unde/ce ca nu am comentat nimic si nici eu nu stiu sa fii facut ceva gresit.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 22:04   #7236
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Da, stiu, am observat chestia asta la orele de condus, insa ce m-a lasat mirat a fost faptul ca in timpul examenului (~15 min) toata lumea a condus ca la carte, nu s-a gasit nici un Bruce Lee care sa faca ce-l taie capu. Si tare m-am bucurat de chestia asta. Si ce m-o mai bucurat enorm a fost faptul ca pe tot timpul examenului, nea' polisitu nu a comentat absolut nimic.
mă, tu ai dat mită )))
glumesc. Felicitări. Fără evenimete negative.
ballack is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 22:43   #7237
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
mă, tu ai dat mită )))
glumesc. Felicitări. Fără evenimete negative.
Multzam, multzam.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 16-08-12, 23:27   #7238
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Daca l-am comvins ca stapanesc masina si ca ma descurc, ca stiu acorda prioritate si etc, 15 minute au fost destul ca sa se comvinga.

Si plus de alta sunt fel si fel de examinatori, eu am dat cu dl. Lazar, care mie sincer mi s-a parut cel mai indiferent examinator. Mie nu mi-a spus decat pe unde sa o iau, de la Billa din Hotvon, in jos spre Piata, la sensul din capat de Progresului, stanga in jos pe Progresului, la sens la Ghitta in jos, la sens la Kenvelo stanga (acolo am prins aglomeratie mare, la un moment dat se blocase sensu, eu stateam la linie si asteptam), stanga spre Hotel Mara, la Hotel Mara dreapta, spre Rotonda, la Rotonda stanga spre Muntele Sionului, la Muntele Sionului stanga, in parcare la Sala Sporturilor "parcare cu spatele unde ai loc liber". (un singur loc de parcare pe stanga chiar in colt, m-am dus pe dreapta pana in capat, pe loc maxim stanga, m-am bagat frumos doar ca intram in locu de parcare da nu avea el loc sa iasa. A intaia, in fata, am luat spatiu lateral, am bagat-o frumos la loc. "Opriti motorul". Ati fost admis, am vazut ca mi-a trecut 8 pct penalizare, da nu stiu unde/ce ca nu am comentat nimic si nici eu nu stiu sa fii facut ceva gresit.
felicitari tinere! puncetel pot veni ori de la parcare, ori de la viteza prea mica sau putin marita in unele portiuni de drum! sa-l stapanesti sanatos si grija de el!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 12:21   #7239
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
felicitari flacau!!!
inseamna ca te descurci bine daca te-a "plimbat" numai 15 min.
pe o cunostinta de a mea a "plimbat-o" vreo 50 min pina s-a convins ca stie conduce !
Felicitari!!!
Asta e vrajeala cu 50 de minute,mai mult de 30 de minute nu au voie sa te examineze!
Nu zic ca minti tu,dar cine ti-a zis vorbeste in plus
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 13:02   #7240
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Eu nu cred sa minta, si instructorul meu mi-a povestit de cazuri in care i-au tocat 40-50 minute numa in ideea sa faca ceva sa-i pice. Deci e plauzibil.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 13:12   #7241
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre orice!

In cazul asta il poti da in judecata,ai martor cu tine in masina ai toate sansele sa castigi. Iti zic 100% sigur ca nu are voie mai mult de 30 de minute,si nu vorbesc din auzite...
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 13:21   #7242
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
In cazul asta il poti da in judecata,ai martor cu tine in masina ai toate sansele sa castigi. Iti zic 100% sigur ca nu are voie mai mult de 30 de minute,si nu vorbesc din auzite...
Stiu ca nu au voie, da sunt multi din ei care fac chestia asta.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 15:04   #7243
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

pai ieri a dat sotia examenul (si l-a luat ).
a "plimbat-o exact 52 min" ca am fost acolo
asta e , important e rezultatul.
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 23:16   #7244
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Pe un amic de-a meu a vrut sa-l cada acu' vreo doua saptamani acelasi domn Lazar. Amicu asta era ultimul pe lista lui si pe penultimii 3 sau 4 ii cazuse. Si face catre el: "Se pare ca terminam lista tot cu un RESPINS!"
Amicu: "Poi stati ca eu conduc."
Lazar: "Da, si o sa te cad."
Amicu: "Eu nu cred."
Lazar: "Ai sa vezi."
Amicu: "Pariu?!"

L-a plimbat 35 de minute, l-a pus de doua ori sa intre pe interzis (prima la dreapta, era interzis, el a intrat pe a doua la dreapta unde putea intra "Am spus PRIMA la dreapta."/"Da, dar era interzis." - de doua ori l-a pus pe interzis.) si inca o treaba, cum mergi de la Hotel Mara spre McDonald's l-a pus sa faca stanga pe langa librarie, singurul mod in care poti intra e sa faci sensul. (l-a intrebat ca dece s-a intors in sens "Domnule politist, linia era dubla continua si singura modalitate de a intra e sa fac sensu"). ma rog, dupa 35 de minute l-a admis.

Last edited by teen.ager; 17-08-12 at 23:19.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 23:10   #7245
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Asta e vrajeala cu 50 de minute,mai mult de 30 de minute nu au voie sa te examineze!
Nu zic ca minti tu,dar cine ti-a zis vorbeste in plus
tatal meu e instructor si pe una din elevele lui a plimbat-o peste o ora. eu vorbesc direct de la sursa

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
In cazul asta il poti da in judecata,ai martor cu tine in masina ai toate sansele sa castigi. Iti zic 100% sigur ca nu are voie mai mult de 30 de minute,si nu vorbesc din auzite...
mai traiesc sa o vd si pe asta si pot muri fericit. si app, unde scrie ca nu are voie sa te plimbe mai mult de 30 min????

Quote:
Originally Posted by teen.ager View Post
Pe un amic de-a meu a vrut sa-l cada acu' vreo doua saptamani acelasi domn Lazar. Amicu asta era ultimul pe lista lui si pe penultimii 3 sau 4 ii cazuse. Si face catre el: "Se pare ca terminam lista tot cu un RESPINS!"
Amicu: "Poi stati ca eu conduc."
Lazar: "Da, si o sa te cad."
Amicu: "Eu nu cred."
Lazar: "Ai sa vezi."
Amicu: "Pariu?!"

L-a plimbat 35 de minute, l-a pus de doua ori sa intre pe interzis (prima la dreapta, era interzis, el a intrat pe a doua la dreapta unde putea intra "Am spus PRIMA la dreapta."/"Da, dar era interzis." - de doua ori l-a pus pe interzis.) si inca o treaba, cum mergi de la Hotel Mara spre McDonald's l-a pus sa faca stanga pe langa librarie, singurul mod in care poti intra e sa faci sensul. (l-a intrebat ca dece s-a intors in sens "Domnule politist, linia era dubla continua si singura modalitate de a intra e sa fac sensu"). ma rog, dupa 35 de minute l-a admis.
da-i amicului tau o bere din partea mea pt tupeu
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -