Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-12, 08:52   #7201
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

[QUOTE=bogdan350cid;5079813]
Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
sa inteleg ca esti membru cu drepturi depline sau chiar membru fondator al dolar racer auto club baia mare , sau macar la filiala targu lapus?


da e foarte distractiv forumul asta, aici gasesti masini care accelereaza la fel de repede ca un veyron, merg cu 350 la ora fara nici o problema, dube disel racing, mercedesuri amg cu gramada, foste si viitoare cluburi de raceri, raceri de oras la care nu le place raliul ci le place mai mult expo tuning unde vad golfuri dacii si punto badboy etc.
nu ma exista nici un club daca nu stiai! de 2 ani deja, dar mna in fine nu stau eu sa-ti dau eu tie explicatie ca oricum no sa intelegi niciodata...ce probleme ai tu unde locuiesc eu? ma tinere prea te iei de lume asa...m-am luat de tine cum faci tu mereu de unii de pe aici? deja devi plictisitor...eu am incheiat discutia cu tine aici
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 10:39   #7202
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Discutii despre orice!

Nu vreau sa tin partea nimanui si nici sa amplific discutiile dar idea pe care tot incearca sa o puna pe tapet "bogdan350cid" este ca degeaba faci un club daca nu ai nici o activitate ca intalnire amicala poate face oricine fara a se "constitui" un club. In alta ordine de idei, una e sa te afirmi in acest hobby care are multe ramuri (respectiv sa ai niste rezultate, sa participi la competitii, organizari etc.) si alta e sa te multumesti cu o intalnire de 2 lei in parcare intre posesorii masinilor in care s-au investit tot atat...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 12:14   #7203
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Nu vreau sa tin partea nimanui si nici sa amplific discutiile dar idea pe care tot incearca sa o puna pe tapet "bogdan350cid" este ca degeaba faci un club daca nu ai nici o activitate ca intalnire amicala poate face oricine fara a se "constitui" un club. In alta ordine de idei, una e sa te afirmi in acest hobby care are multe ramuri (respectiv sa ai niste rezultate, sa participi la competitii, organizari etc.) si alta e sa te multumesti cu o intalnire de 2 lei in parcare intre posesorii masinilor in care s-au investit tot atat...
da aici ai mare dreptate! acum mna vezi tu asa a fost si este in continuare toti baietii incearca sa iasa in evidenta prin ceva! eu m-am retras din aspectele astea, doar ca raman fan al curselor legale, expozitii tuning si asa mai departe!...in alta ordine de idei, printr-un club de genul cu acte sau fara acte, atestat sau neastestat cunosti persoane noi, am schimbat pareri la unele intalniri, discutii, sfaturi, am mai iesit la plimbari, la poze, la un gratarel si asa mai departe...evident recunosc ca numele nu a fost unul de bun augur dar totusi daca numele a fost ales gresit nu inseamna ca persoanele care au facut parte din echipa respectiva au fost manelisti, cocalari, inculti, fraieri, prosti, si nu sa spart seminte niciodata!...oricum fiecare cu parerea si idea lui despre tot ce inconjoara, nu poti sa fi mereu tuturor pe plac daca ma intelegi!...eu respect foarte mult masinile, nu parcipit la curse si asa mai departe pentru ca inca nu am cu ce, cand va fi posibil am sa particip! eu am masina pentru mine si viitoarea familie nu pentru concursuri si asa mai departe daca mai trag uneori pe ea este problema mea, e masina mea, am investit foarte mult in partea mecanica a masini, esteticul acum incepe e un motor care ma duce din punctul A in punctul B nu are sute de cai putere si nici nu vreau sa aiba deocamdata sunt foarte multumit de ea asa cum este! e masina de fitze vorba aia de amirat privelistea nu pentru drag...o zi buna!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 12:34   #7204
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Discutii despre orice!

Avem in SM persoane care inca nici nu aveau permis (unii nici acum nu au) dar : 1) si-au cumparat masina cu 200 - 300 euro si se dau cu ea pe la concursurile la care pot ;
2) sunt la curent cu toate noutatile din zona in domeniu, inclusiv concursurile de drift ce se organizeaza pe Ungaria. Se formeaza (sa zic asa) "un club" si se merge ca spectator. Acesti fani cu tricouri inscriptionate 365hp deja sunt cunoscuti de catre organizatorii din Hu.

Subliniez faptul ca unii dintre acesti baieti sunt lefteri (ca vor fi unii care vor contra cele spuse de mine motivand criza financiara) dar se poate spune cu tarie ca au acest hobby in sange dar nu fac atata tam-tam ca unii care vor impresii si tot ceea ce provoaca sunt doar depresii (cine nu se simte sa nu se supere) Deci in mare cam despre asta era vorba : a se face diferenta dintre cei care sunt pasionati si cei care dupa ce au vazut Fast and Furious zic "hai repede si noi in parcare"...

Last edited by szambi77; 26-06-12 at 12:37.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 13:05   #7205
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Avem in SM persoane care inca nici nu aveau permis (unii nici acum nu au) dar : 1) si-au cumparat masina cu 200 - 300 euro si se dau cu ea pe la concursurile la care pot ;
2) sunt la curent cu toate noutatile din zona in domeniu, inclusiv concursurile de drift ce se organizeaza pe Ungaria. Se formeaza (sa zic asa) "un club" si se merge ca spectator. Acesti fani cu tricouri inscriptionate 365hp deja sunt cunoscuti de catre organizatorii din Hu.

Subliniez faptul ca unii dintre acesti baieti sunt lefteri (ca vor fi unii care vor contra cele spuse de mine motivand criza financiara) dar se poate spune cu tarie ca au acest hobby in sange dar nu fac atata tam-tam ca unii care vor impresii si tot ceea ce provoaca sunt doar depresii (cine nu se simte sa nu se supere) Deci in mare cam despre asta era vorba : a se face diferenta dintre cei care sunt pasionati si cei care dupa ce au vazut Fast and Furious zic "hai repede si noi in parcare"...
ai zis-o! ... mai incolo cu timpul va veni si timpul meu sa fac parte din lumea curselor, deocamdata trebuie sa pun la super punct masina ce o am in momentul de fata si pe urma m-am gandit la un e30 sau e36 cat de cat!deocamdata sunt pe cont propriu m-am retras din prostia asta cu cluburile si asa mai departe!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 18:47   #7206
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

serios oameni buni, nu s-a dezbatut pana la cer si inapoi subiectul cu dolar racer si redline racing si mai stiu eu ce racing? inteleg ca e sectiunea de "orice", da' chiar nu aveti ce sa vorbiti? fie-va mila ... )
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 19:02   #7207
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
serios oameni buni, nu s-a dezbatut pana la cer si inapoi subiectul cu dolar racer si redline racing si mai stiu eu ce racing? inteleg ca e sectiunea de "orice", da' chiar nu aveti ce sa vorbiti? fie-va mila ... )
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 22:10   #7208
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
serios oameni buni, nu s-a dezbatut pana la cer si inapoi subiectul cu dolar racer si redline racing si mai stiu eu ce racing? inteleg ca e sectiunea de "orice", da' chiar nu aveti ce sa vorbiti? fie-va mila ... )
si acuma eu ce fac cu chipsurile si popcornu ?
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 00:50   #7209
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
si acuma eu ce fac cu chipsurile si popcornu ?
le arunci!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 02:09   #7210
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
...si nu sa spart seminte niciodata!...oricum fiecare cu parerea si idea lui despre tot ce inconjoara, nu poti sa fi mereu tuturor pe plac daca ma intelegi!...
e bun daca nu 'sa spart seminte niciodata' e in regula atunci.




oarecum off topic: il musca ca s veninosi
http://www.emaramures.ro/Video-Maram...ocul-Horea-46B
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 03:29   #7211
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
si acuma eu ce fac cu chipsurile si popcornu ?
vinde-le la cinema city
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 10:04   #7212
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
vinde-le la cinema city
of... trebuia sa il sun pe Mitsu sa iti vanda tie cipsurile aseara... sa ai langa bere :P
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 11:58   #7213
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

maaaa , haideti repede pe " evenimente automobilistice" ca s-au mutat acolo we are back in bussines.
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 12:02   #7214
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
of... trebuia sa il sun pe Mitsu sa iti vanda tie cipsurile aseara... sa ai langa bere :P
erau bine primite...da nu m-am gandit ca o sa stau atata
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 12:20   #7215
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
erau bine primite...da nu m-am gandit ca o sa stau atata
Pai daca a fost fain meciul )
razvyrulz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -