Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-11, 22:29   #5491
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

"tipul sau pisicuta ? ca ne dai de gandit .... )))) "


si una si alta
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 04-03-11, 15:34   #5492
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by e36_boy View Post
baieti ,este careva prin bm care aduce benzina de la vecinii nostri? si la ce bani ? dar sa fie de la pompa nu amestecaturi si tot felu de ***uri
Mai aduc altii benzina din Ucraina,dar nu-ti recomand daca vrei sa conduci linistit ,de la pompa ti-o aduce))) in locul tau as baga ulei de placinte ,poate merge mai bine sau a 2 varianta la peco
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 04-03-11, 21:54   #5493
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Smile Re: Discutii despre orice!

mai bine bagi de la peco de la noi fie ea mai scumpa, dar este mai benefic pentru masina ta!!!...benzina de la ucraina e foarte "naspa"...tata se ocupa cu asa ceva inainte si desi avea tot timpu cel purin 40-50l acasa nu-si baga in masina niciodata!!! parerea mea, acum vezi ce zic si ceilalti colegi de pe forum! dar o sa aiba aceasi parere.
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 18:50   #5494
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

are careva chef de intalniriea baimarenilor ? scriu aici sa nu deschid topic nou ...
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 19:01   #5495
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
mai bine bagi de la peco de la noi fie ea mai scumpa, dar este mai benefic pentru masina ta!!!...benzina de la ucraina e foarte "naspa"...tata se ocupa cu asa ceva inainte si desi avea tot timpu cel purin 40-50l acasa nu-si baga in masina niciodata!!! parerea mea, acum vezi ce zic si ceilalti colegi de pe forum! dar o sa aiba aceasi parere.
nu e dracul chiar asa de negru (referitor la combustibilii de provenienta Ucraineana,conteaza de unde alimentezi)
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 19:42   #5496
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
are careva chef de intalniriea baimarenilor ? scriu aici sa nu deschid topic nou ...
Eu as avea
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 19:55   #5497
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

atunci il rugam pe bogo sa redeschida topicul si o sa vedem daca facem si un poll .....bun asa ?
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:05   #5498
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Pai ati putea sa faceti cum se face in alte orase . Sa fie oficial o intalnire , de exemplu vinerea la ora x
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:24   #5499
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

e vorba de intalnirea membriilor 4tuning , eu zic ca e prea des 1 data pe sapt , asta se face asa o data pe anotimp zic eu. si data sa fie stabilita la vreo 2 saptamani de la primul post , sa vada si ala care intra 1 data pe saptamana pe forum.
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:37   #5500
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
are careva chef de intalniriea baimarenilor ? scriu aici sa nu deschid topic nou ...
mai bine deschizi topic nou daca vrei sa-ti vina pruncii la intalnire

Last edited by kalugaru; 05-03-11 at 20:40.
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:39   #5501
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

avem deja topic dar o sa-l deschida bogo cand o sa vada....putintica rabdare ....
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 21:27   #5502
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Dau un anunt daca intereseaza pe cineva,am cateva obiecte care nu-mi folosesc;o priza de aer (in valoare de 100 E),am pus pretul sa nu creada unii ca e de la "rusi" si un filtru yed tip con ;care e interesat ma contacteaza in privat
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 23:30   #5503
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
mai bine bagi de la peco de la noi fie ea mai scumpa, dar este mai benefic pentru masina ta!!!...benzina de la ucraina e foarte "naspa"...tata se ocupa cu asa ceva inainte si desi avea tot timpu cel purin 40-50l acasa nu-si baga in masina niciodata!!! parerea mea, acum vezi ce zic si ceilalti colegi de pe forum! dar o sa aiba aceasi parere.
Nu te supara, dar vorbesti baliverne. Normal ca tatal tau nu "baga" benzina din ucraina, probabil lua din ANP benzina de 92 ca aia e ieftina. Ia dute tu personal si "baga" din LUKOIL benzina de 95 sau 95 + sa vezi daca simti vreo diferenta... De cand am masina asta numai benzina de ucraina vede si nu are nimic, chiar merge foarte bine. Normal ca la altii ingheata benzina in rezervor daca omul lor "de incredere" le aduce benzina de 92 din ucraina...

PS: Daca aveti de la cine, luati linistit benzina de ucraina (doar daca e om de incredere, sau aventual cereti bon sa vedeti daca a alimentat benzina de 95 din lukoil). Eu va recomand
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 08:05   #5504
gogoaudi

Stage 4
 
gogoaudi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 180
Member of:
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
Nu te supara, dar vorbesti baliverne. Normal ca tatal tau nu "baga" benzina din ucraina, probabil lua din ANP benzina de 92 ca aia e ieftina. Ia dute tu personal si "baga" din LUKOIL benzina de 95 sau 95 + sa vezi daca simti vreo diferenta... De cand am masina asta numai benzina de ucraina vede si nu are nimic, chiar merge foarte bine. Normal ca la altii ingheata benzina in rezervor daca omul lor "de incredere" le aduce benzina de 92 din ucraina...

PS: Daca aveti de la cine, luati linistit benzina de ucraina (doar daca e om de incredere, sau aventual cereti bon sa vedeti daca a alimentat benzina de 95 din lukoil). Eu va recomand
Dar de motorina ce stiti ? le ce pret ii in ucraina , se renteaza sa bagam de aia nu se uzeaza motoru ? ...
gogoaudi is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 09:26   #5505
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

iar vorbiti fara sa analizati sau sa stiti! esti sigur ca de 92' aducea?...de la lukoil aducea si el, dar in timp se simte uzura la motor ai sa vezi si tu!...bagi acum cat bagi dar mai incolo o sa-ti para tie rau, si iara-si iti spun daca ai de ex un golf 1 sau 2 normal ca ala merge bine, acepta ori combustibil!dar ia baga intr-un golf 5 sau 6 sa vedem ii aceasi treaba! si pretul motorinei ii in jur de 3,8 RON-4RON,iar benzina tot cam asa!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -