Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-11, 00:35   #1
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

HAIDE-TI SA DESCHIDEM UN TOPIC SI DEPRE ACCIDENTE!!! E VORBA DESPRE VIATA NOASTRA CAT SI A CELOR DIN JURUL NOSTRU!!!...TRAIM MAI NOU INTR-O LUPTA REALA INTRE VIATA SI MOARTE TOT TIMPUL CAND IESIM IN TRAFIC!!!







Pentru inceput am sa postez primul filmulet cu un subiect interesant, astept de la voi poze si cat mai multe filmulete, opinii si multe altele...
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 00:36   #2
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

https://www.youtube.com/watch?v=GIppN...eature=related


https://www.youtube.com/watch?v=sJ9RH...eature=related


cat de frumoasa poate fi ceea de a II-a filmare, nici nu se chinuiesc ceilalti participanti la trafic sa opreasca, macar de curiosi sa vada ce se intampla!

Last edited by bujuKYL; 31-08-11 at 00:45.
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 13:38   #3
gogoaudi

Stage 4
 
gogoaudi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 180
Member of:
[AUDI]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

..........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Atentie !.jpg
Views:	170
Size:	60.0 KB
ID:	2135997  
gogoaudi is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 17:38   #4
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by gogoaudi View Post
..........
fiind si motociclist si conducator auto! cum gandeste? cand iesi pe strada cu motorul sau masina?
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 20:29   #5
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

dupa mine un topic fara sens ... pentru ca multi dintre noi o sa ne regasim printre " infractorii " descrisi de unul sau altul p-aici. si cine nu imi da dreptate inseamna ca are Trabant , sau nu are permis inca.
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 01-09-11, 01:05   #6
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
dupa mine un topic fara sens ... pentru ca multi dintre noi o sa ne regasim printre " infractorii " descrisi de unul sau altul p-aici. si cine nu imi da dreptate inseamna ca are Trabant , sau nu are permis inca.
deja din ce in ce mai multe accidente!...crezi ca asta nu are nici un sens? in loc sa o susti tu spui ca nu are rost!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	afis_campanie_prevenire.jpg
Views:	142
Size:	254.8 KB
ID:	2136596  

Last edited by bujuKYL; 01-09-11 at 01:26.
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 01-09-11, 07:01   #7
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

o sustin , dar nu prin poze si filmulete. ci prin mersul civilizat cel putin in oras. ceea ce ii mai sus seamana a campanie anti- accidente. si crede-ma noi nu suntem in masura sa facem asa ceva. campanile de genu se organizeaza de oameni avizati in domeniu. ca daca dau 2 searchuri pe " goagal " iti umplu aici topicu de imagini si filme....si ce-am facut ? intelegi unde bat ? e ceva de genu cum ar incerca pilotii de forumla 1 sa faca o campanie pentru consumul de benzina si emisile co2 cand ei conduc masini ce consuma 120%. doar mi-am zis parerea , asta nu inseamna ca trebuie sa si ti cont de ea
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 16:09   #8
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Foarte foarte corect si logic ce spune Mitsu! Din pacate nu am auzit pe nimeni pana acum chiar si dupa vre-o campanie oficiala pe tema asta sa fi spus ca a fost atat de impresionat de vreo imagine/clip a campaniei intrucat dupa asta sa-si fi schimbat atitudinea sau obiceiurile negative din spatele "covrigului". Nu spun ca sunt impotriva acestor campanii, dimpotriva, le sustin, insa consider ca o atitudine "proasta" se poate schimba prin propria vointa si judecata limpede a fiecaruia, in mai mica sau mai mare masura dupa posibilitati.
Oricum ce se intampla pe stazile si soselele noastre e o adevarata nebunie ca sa ma exprim mai simplu.
__________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that"
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 18:47   #9
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by andreiand1 View Post
Foarte foarte corect si logic ce spune Mitsu! Din pacate nu am auzit pe nimeni pana acum chiar si dupa vre-o campanie oficiala pe tema asta sa fi spus ca a fost atat de impresionat de vreo imagine/clip a campaniei intrucat dupa asta sa-si fi schimbat atitudinea sau obiceiurile negative din spatele "covrigului". Nu spun ca sunt impotriva acestor campanii, dimpotriva, le sustin, insa consider ca o atitudine "proasta" se poate schimba prin propria vointa si judecata limpede a fiecaruia, in mai mica sau mai mare masura dupa posibilitati.
Oricum ce se intampla pe stazile si soselele noastre e o adevarata nebunie ca sa ma exprim mai simplu.
MA CREZI CA DORESC SA DEVIN MOTOCICLIST DAR MIE FRICA DE CONSECINTE?!! NU DIN PARTEA MEA, DIN PARTEA CELORLATI PARTICIPANTI LA TRAFIC...
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 20:43   #10
gogoaudi

Stage 4
 
gogoaudi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 180
Member of:
[AUDI]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
MA CREZI CA DORESC SA DEVIN MOTOCICLIST DAR MIE FRICA DE CONSECINTE?!! NU DIN PARTEA MEA, DIN PARTEA CELORLATI PARTICIPANTI LA TRAFIC...
nu-ti fie frica ..te obisnuiesti,,dar ce imi place cel mai mult cand sunt cu masina este ca parca imi vine sa ma aplec in curbe...si sunt mult mai atent in trafic de cand am motor ,chiar si cand sunt cu masina. \m/ asfalt uscat. si ochi-n oglinda cum zice poza de sus..
__________________
Driving an Audi A4 1,9 TD-I

gogoaudi is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 20:45   #11
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by gogoaudi View Post
nu-ti fie frica ..te obisnuiesti,,dar ce imi place cel mai mult cand sunt cu masina este ca parca imi vine sa ma aplec in curbe...si sunt mult mai atent in trafic de cand am motor ,chiar si cand sunt cu masina. \m/ asfalt uscat. si ochi-n oglinda cum zice poza de sus..
vom vedea pe viitor am sa incerc, daca nu merge treaba am sa renunt la smecherie!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 08:39   #12
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
MA CREZI CA DORESC SA DEVIN MOTOCICLIST DAR MIE FRICA DE CONSECINTE?!! NU DIN PARTEA MEA, DIN PARTEA CELORLATI PARTICIPANTI LA TRAFIC...
Te inteleg foarte bine Buju, si crede-ma ca si eu am luat in calcul varianta asta cum ceva timp, dar am renuntat. In tara asta e o mare loterie sa circuli pe 2 roti, indiferent tipul de sistem motric. Lasand deoparte marele impediment creat de multi din participantii la trafic, eu am luat in calcul si starea drumurilor pe care ar fi urmat sa circul. Cand ma uit ca cele mai multe drumuri sunt pline de obstacole (animale vii/moarte, gropi, denivelari, nisip, pamant, gunoi, etc) care intr-o tara civilizata nu exista, sau exista absolut izolat, atunci personal nu mai sunt atat de motivat sa aleg optiunea asta de a circula.
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 17:29   #13
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

http://www.emm.ro/Video-Maramures/79...brusc-portiera
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 20:10   #14
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
o sustin , dar nu prin poze si filmulete. ci prin mersul civilizat cel putin in oras. ceea ce ii mai sus seamana a campanie anti- accidente. si crede-ma noi nu suntem in masura sa facem asa ceva. campanile de genu se organizeaza de oameni avizati in domeniu. ca daca dau 2 searchuri pe " goagal " iti umplu aici topicu de imagini si filme....si ce-am facut ? intelegi unde bat ? e ceva de genu cum ar incerca pilotii de forumla 1 sa faca o campanie pentru consumul de benzina si emisile co2 cand ei conduc masini ce consuma 120%. doar mi-am zis parerea , asta nu inseamna ca trebuie sa si ti cont de ea
LIKE ! [sa fiu in ton cu tendinta numita "facebook"]
ballack is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 15:39   #15
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: STOP!! VIATA ARE PRIORITATE!!!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
dupa mine un topic fara sens ... pentru ca multi dintre noi o sa ne regasim printre " infractorii " descrisi de unul sau altul p-aici. si cine nu imi da dreptate inseamna ca are Trabant , sau nu are permis inca.

Salut incearca sa schimbi acest fel de a gandi , in loc sa fi sigur ca vei fi implicat intr-un accident , incearca un condus preventiv 100% cat timp esti in trafic. Sau cum spui tu mergi ca si cum ai avea trabant. Respecta-te si respecta pe cei care conduc impreuna cu tine pe acelasi drum.

Ce am spus aici este doar un sfat , sa nu il iei ca si o ofensa. Daca nu esti deacord cu mine este dreptul tau .
__________________


andreizr1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -