Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Saturn - 1-2.05.2004

Saturn - 1-2.05.2004 A fost - 1-2 mai 2004 - Saturn - Viteza

View Poll Results: Cum a fost cursa de la mare?
organizare proasta k de obicei...in rest frumos!! 35 50.72%
a fost frumos..a meritat sa ma duc..!! 9 13.04%
..nu am fost...nu comentez! 25 36.23%
Voters: 69. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-05-04, 22:48   #1
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default Cum a fost cursa de la mare ??

Cum vi s-a parut curasa de la mare ...??

Pt mine cursa a fost o mare dilema...ce s-a intamplat cu masinile de la clasa mai mari decat C..am vazut k nu s-au mai dat ...cronometrare nu a mai fost ...cine a castigat...(parca ar fi fost o ilegala pe timp de ziua)

....dupa ce s-au dat cei de la clasa A si au fost anuntati cei de la B...deja nu se mai tinea cont de nimik ..toata lumea era pe strada mai sa se urce pe masini acolo la start...iar jandarmii stateau si ei si se uitau cum se baga lumea in fata la masini ...bine k nu s-a intamplat nimik nasol !!

Despre masinile care au fost acolo superbe..abia astept sa vad poze...filmuletul cu V12 Bogdan dk poti sa mi-l trimiti si mie !!..

...organizarea k de obicei lasa de dorit..de data asta au lipsit jandarmii care sa faca ordine pt k nu poti sa te intelegi cu romanul cu vorba buna sa nu mai stea in drum ..k il ia o masina in bot si il face afis..!!

P.S:imi pare rau k nu s-au dat cei de la clasele mai mari ...

__________________
I figured...If i study high!!...Take the test high !!...I get high scores!!

F.Focus II Sea Grey 1,4 16v 80HP:

Folie Llumar 50%F 80%S
Jante aliaj R16 model ST

alex_maxx is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 22:55   #2
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu m-am dat shi eram la clasa D!
Eram doar 8 mashini!!!!!
Shi nu shtiu ce s-a intimplat cu cronometrul!!!!
Chiar sunt curios!!!
ducu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 23:01   #3
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...nu s-a mai anuntat nimik .. am crezut k nu se mai dau ....se pregatisera 2 subaru..si nu au mai apucat sa se mai dea..ca s-a rupt filmu !!
alex_maxx is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 23:04   #4
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Am auzit shi eu ca dupa aia a fost haos!!!
ducu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 23:12   #5
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...normal k a fost haos pt k cu romanu nu te intelegi....si pace!!...stateau pe mijlocu drumului ..dk se dadeau alea 2 subaru cred k luau vreo 20 persoane pana la finish!!
alex_maxx is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 23:20   #6
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 715
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

cursa ar fi fost ok daca ar fi fost mai multi pomi sa se suie lumea in ei! Lipsa unei tribune duce la sfarsitul evenimentelor de acest gen, 2 mari etape de viteza au fost catalogate drept esecuri datorita lipsei de organizare si lipsei de bun simt si lipsei aclui lucru mult dorit: pista de drag.

Spectacol a fost: - MG vs MG, cursa PST-ului, KADET GSI vs ASTRA GSI, ABM vs TXA (pacat de sfarsitul cursei ca se pare ca ABM-ul castiga) si multe altele.

Insa masinile care ar fi trebuit sa faca super show nu au facut mare lucru M5, M3, CTL, Sierra V12 (reparata cat de cat), constantenii, etc...


Sper ca data viitoare sa fie mai bine, pentru ca lucrurile merg deja din ce in ce mai prost...

RESPECT
__________________

Inconstienta ucide oameni nevinovati! Jos Gaina!
aicad is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 23:21   #7
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,412
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

sal... eu cred ca noi am avut cel mai palpitant drum... ma refer la cei din sierra...adica noi sry sunt super obosit sper sa intelegeti....
pe la vreo 100-120 de km/h .... capota.... a ajuns de parbriz.. nush cum a iesit de acolo si poc pe parbriz... am avut noroc ca aveam sofer bun (pana mea nici nu a reactionat -- a apasat usor pe frana (era lume in spate) si a tras pe dreapta....) inghetzase sangele in mine.... , am auzit ca XAD-ul(opel astra) in care era si MC Mate... au avut probl mari...
ca li sa dus dreaq garnitura de chiuloasa si pan` la urma s-a calat motorul... asa am auzit.. saracii de ei... , asa in legatura cu org. eu zic ca organizarea a fost bunicica insa cine a stricat totul A FOST PUBLICU` IN PWLA MEA>>>>> ROMANI DIN AIA IDOTI MA... LE ZICEA FLORICA CEVA ... EI STATEAU SI SUGEAU PWLA PE SOSEA>.... oricum au fost masini frumoase... nush mie mi-a placut ... insa trebuie sa marturisesc ca pe noi ne-a costat benzina 3 mil 2 sute 50 de mii de lei.... cam mult + camera la hotel 800 a fo` numa` bine (pe dreaq) ... nush .... pana si pana la urma a fost asa si asa... mijto ptr ca: la ora 4 dimineatza m-a sculat un motor... hondarul stie despre ce e vorba... , nasol , ca nu au apucat sa se traga m3-urile... subaru` etc. , in legatura cu jandarmii care \"pazeau\" --- va zic eu ca pazeau \"pwla\" asta pazeau.... nu faceau nimik ma imputiti... ca sa nu ne mai lase politia... sa continuam , ca sa plece ei mai devreme acasa.... va zic... nimik nu faceau... intrau romanii in strada nu ziceau nimik.... muistii, oricum a fost frumos, acum ptr toti romani care or sa comenteze faza cu datul jos al capotei de pe sierra...
interesatzi-va inainte sa vorbiti... si mai lasati invidia asta deoparte...
lui ii tragea numa` aer cald ... cu capota... da plm ce dreaq mai explic voi tot pe a voastra o sa o tineti...
P.S : TYE 10xz ptr tuborg :P
P.P.S : Gabi esti sexxy rau ma :P
P.P.P.S : Data viitoare sa NE organizam si noi MAI BINE... cu cazare cu tot in pwla mea.... am dat 800 pe camera... ptr un televizor mai mic decat monitorul meu... 2 paturi... un bec , o baie, si pwla mea cam atat.... oricum a fost un drum plin de ghinion ptr unii.... ,poate ar trebui sa fim mai uniti.... da de unde....
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 02-05-04, 23:26   #8
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,412
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eu am ramas masca... pur si simplu... eram intr-o parcare azi pe la 6 .. la care trec unii pe langa noi.... CITEZ: \" \" \" \" UUUUAAAAUUUUU CE FORD KADETT MIJTO, altu` -- Ba nu ma idiotule e ESCORT \" \" \" ...... nu mai zic nimik.... chestia asta nu e inventata chiar s-a intamplat....
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 00:04   #9
KLM-ul

Stage 2
 
KLM-ul's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 20
Default

aicad
Ce cursa MG contra MG a fost ??? ce modele de MG.
bah organizarea a fost buna dar cu spectatori nu ai avut ce sa faci . trebuie sa luam miste cainii cu noi poate asa se va rezolva ceva.
KLM-ul is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 00:55   #10
HaZArD

Stage 2
 
HaZArD's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 31
Default

Romanii primesc ce merita!!!Asta sa fie klar!Dc nu le dai in cap ca la animale nu inteleg.Parca tipul ala in alb cu microfonul vb cu peretii.M-am enervat ca draq pt ca stateam pe la mijloc, pe masina, la vreo 2 m in spatele romanilor astia idioti de care vb.Veneau jandarmii ii impingeu in spate, peste 1 min tot cu picioarele pe carosabil stateau...in fine.Aruncam cu sticle in ei sa se dea mai in spate ca se opreste cursa, tot ca oile faceau.
Din alt punct de vedere pe undeva a fost si vina organizatorilor, puteau sa puna si ei niste banda din aia cum pusesera la start, mare kk 800m de banda.Totusi ramane intrebarea dc chiar nu li s-a dat voie jandarmilor sa \"actioneze\" mai in fortza cu gutzanii astia de pe margine.Mai ales ca era prezent si kk ala de colonel, soferul de pe masina de pol, pe care il stiu si e o jigodie de om.Poate politia romana spera pe undeva sa puna capat curselor???
Si in sfarsit...CURSA!A fost mijto, cel putin cat a tinut, pana la Subaru alea 2.Nici nu stiu dc s-a mai tinut dupa sau nu.Mai ales dacia vs. Peugeot 307.Ce motor are dacia sau ce sofer??)Dc nu ma insel, cursele au fost pana la grupa D, nu?
HaZArD is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 00:59   #11
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Hai salu`. Organizarea a fost asa si asa ... cred ca se putea si mai bine. sper ca data viitoare sa iasa mult mai bine oriunde ar fi ea .
Am participat si eu la cursa la clasa A si am ramas surprins cata lume era acolo pe strada si numai tzarani si \"moldoveni\" (scuze pt. cei care sunt din zona moldovei) dar era riscant. Ash vrea sa vad si eu care sunt rezultatele ca am auzit ca mult dintre rezultate sunt aranjate. In oricecaz ... mi`a placut foarte mult cursa . succes la toata lumea in continuare. bafta
-=X-Team=-82-MDN is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 06:08   #12
ZUZG7
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
ZUZG7's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 300
Member of:
[4 Speed Squad]
[2 Roti]
Default

Mah termino cu moldovenii .
Poze , filme nu ati adus cu voi ?
ZUZG7 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 06:33   #13
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

na ... sa va invatati minte ... ca la timisoara toti ati urlat ca publicu e cretin! ... Santos controleaza-ti limbajul!
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 07:50   #14
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

pot sa zic ca a meritat sa merg la mare, dar la legale, NU !
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 03-05-04, 09:01   #15
quattro

Stage 2
 
quattro's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 38
Default

Am si eu niste intrebari, sa omul normal(oare?):

- Domnul Mazare nu a putut si el un pic sa se implice? Ca stiu ca ii plac motoarele tari, si ar fi avut ce vedea.

- Ceva date mai concrete despre cele 2 Subaru. Timpi( daca exista), cine au fost cei 2, etc.
quattro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -