Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SUZUKI > Alte discutii SUZUKI

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-09, 17:29   #1
COSTICA02

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3
Default Am nevoie de ajutorul vostru

VREAU SAMI CUMPAR UN SUZUKI JIMNY SI AS VREA SA STIU DACA AM ALES BINE ? ORICE INFORMATIE DE LA VOI MIAR FI DE FOLOS SI CARE MOTORIZARE SA ALEG .. BENZINA SA DIESEL
COSTICA02 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 12:24   #2
COSTICA02

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3
Default Re: Am nevoie de ajutorul vostru

NIMIC ... NIMIC ??????? UP UP
COSTICA02 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 15:08   #3
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Am nevoie de ajutorul vostru

de "up" nu cred ca este nevoie pe aici...
am sa fiu sincera la Jimny nu ma pricep,insa cunosc destul de bine motoarele suzuki.eu personal,sunt adepta benzinarelor in general,iar daca vine vorba de suzuki atunci ridicat la puterea 2000.
jimny are 1060 kg...swiftul meu 980 si din cite stiu motorizarea e tot aia 1.3.ai aproape 100 de kg in plus,deci o sa fie mai lenesa si o sa pape mai mult,insa pana 300000 km motorul asta nu te lasa,garantat.
dieselarul e tot pe lant...insa este sensibil la motorina tare.iar tara noastra nu e vestita pentru motorina de calitate ireprosabila...desi mecanicii in ungaria zic ca motorul suzuki este "indestructibil",la bucuresti este un swift dieselar cu 180000 km la bord care dadea semne ca moare cind a venit frigul.pe linga asta in noiembrie am avut de schimbat si de curatat o gramada de injectoare si pompe,tot din cauza motorinei proaste.costul unui set schimbat si o pompa reparata fiind in jur de 1000 de euro,nu numai in cazul asta specific,ci in general. in concluzie,cred cu tarie ca la noi in tara este mult mai rational sa iti cumperi benzinara,fie vorba de suzuki,sau orice altceva.
__________________
WARNING!!!I have an attitude,and I know how to use it!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 22-01-09, 23:02   #4
Simona30

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9
Default Re: Am nevoie de ajutorul vostru

Da asa e, si eu sunt adepta motoarelor pe benzina, am un suzuki baleno pe benzina de 1.8 merge super dar am auzit persoane care se lang de motoarele diesel la diverse marci iar in privinta motorinei suntem departe de a avea motorina buna.
Simona30 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 19:41   #5
mihai_fiat

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5
Default

ce parere aveti de vitara? merita??

s-ar merita o vitara din 95 la schimb cu o corsa din 2003????????????

adica sa dau corsa si sa iau vitara

ce spuneti?????????????????????

Last edited by Andrei Suzuki; 16-01-10 at 11:20.
mihai_fiat is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 11:18   #6
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Am nevoie de ajutorul vostru

eu nu as da niciodata o masina noua pe o masina veche,dar este doar parerea mea personala.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 09:26   #7
mihai_fiat

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5
Default Re: Am nevoie de ajutorul vostru

aici sa stii ca ai dreptate . ms tare mult
mihai_fiat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -