![]() |
Am nevoie de ajutorul vostru
VREAU SAMI CUMPAR UN SUZUKI JIMNY SI AS VREA SA STIU DACA AM ALES BINE ? ORICE INFORMATIE DE LA VOI MIAR FI DE FOLOS SI CARE MOTORIZARE SA ALEG .. BENZINA SA DIESEL
|
Re: Am nevoie de ajutorul vostru
NIMIC ... NIMIC ??????? UP UP
|
Re: Am nevoie de ajutorul vostru
de "up" nu cred ca este nevoie pe aici...:-)
am sa fiu sincera la Jimny nu ma pricep,insa cunosc destul de bine motoarele suzuki.eu personal,sunt adepta benzinarelor in general,iar daca vine vorba de suzuki atunci ridicat la puterea 2000. jimny are 1060 kg...swiftul meu 980 si din cite stiu motorizarea e tot aia 1.3.ai aproape 100 de kg in plus,deci o sa fie mai lenesa si o sa pape mai mult,insa pana 300000 km motorul asta nu te lasa,garantat. dieselarul e tot pe lant...insa este sensibil la motorina tare.iar tara noastra nu e vestita pentru motorina de calitate ireprosabila...desi mecanicii in ungaria zic ca motorul suzuki este "indestructibil",la bucuresti este un swift dieselar cu 180000 km la bord care dadea semne ca moare cind a venit frigul.pe linga asta in noiembrie am avut de schimbat si de curatat o gramada de injectoare si pompe,tot din cauza motorinei proaste.costul unui set schimbat si o pompa reparata fiind in jur de 1000 de euro,nu numai in cazul asta specific,ci in general. in concluzie,cred cu tarie ca la noi in tara este mult mai rational sa iti cumperi benzinara,fie vorba de suzuki,sau orice altceva. |
Re: Am nevoie de ajutorul vostru
Da asa e, si eu sunt adepta motoarelor pe benzina, am un suzuki baleno pe benzina de 1.8 merge super dar am auzit persoane care se lang de motoarele diesel la diverse marci iar in privinta motorinei suntem departe de a avea motorina buna.
|
ce parere aveti de vitara? merita??
s-ar merita o vitara din 95 la schimb cu o corsa din 2003???????????? adica sa dau corsa si sa iau vitara ce spuneti????????????????????? |
Re: Am nevoie de ajutorul vostru
eu nu as da niciodata o masina noua pe o masina veche,dar este doar parerea mea personala.
|
Re: Am nevoie de ajutorul vostru
aici sa stii ca ai dreptate . ms tare mult
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:49. |
- Copyright 2026 4Tuning