Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG

ROVER - MG Forum Rover & MG - dedicat posesorilor de Rover & MG: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 23-05-15, 01:07   #1
vladvlad111

Stock
 
Join Date: May 2015
Posts: 3
Exclamation Vreau sa imi cumpar un Rover 75

Salut!
In primul rand imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, dar sunt nou pe forum si nu prea stiu sa umblu.Vreau sa imi cumpar un Rover 75 2000-2003, motorul de 2.0 Diesel(cel de la bmw) si as dori sa stiu si parerea voastra.Ca masina imi place foarte mult,are stil, il are pe vin-o-ncoa .Din ce am citit pe forumuri multa lumea zice nu iti cumpara, piese scumpe, nu le gasesti, a dat faliment, samd.Dar sunt si parerile pro, ca este o masina fiabile , comsuma putin, piesele se gasesc mai greu ca la bmw, audi,vw, dar se gasesc. As dori sa stiu si alte pareri dar sctrict de masina, nu gen cumpara-ti mai bine un 320, sau un A4.Ma intereseaza masina aceasta, Rover 75.Am inteles ca ambreajul cade destul de des? Cum este motorul,intretinerea.Chestii pe care ar interesa pe toata lumea inainte sa cumpere o masina. Multumesc !!
vladvlad111 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-15, 09:21   #2
bacyta

Stage 3
 
bacyta's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 130
Default Re: Vreau sa imi cumpar un Rover 75

Daca-ti place masina, cumparati-o. Nu e mai scumpa la intretinere decat celelalte, iar piese de schimb se gasesc pe toate drumurile atat sh cat si noi. Bine, depinde foarte mult (ca la orice masina) cat de bine a fost intretinuta.
Eu am un benzinar 1.8+gpl ( https://olx.ro/oferta/vand-rover-75-f...tml#120b9f6534 ) de 3 ani si 2 luni si nicio problema majora pana acum, decat bucsaraie si gadgeturi. Dar de, dupa o vreme te poti plictisi de el.
Rover-ul e o masina care se cumpara cu inima, dar in schimb nu e o masina vandabila. Cu greu o vinzi dupa aceea, tocmai datorita faptului enumerat de tine: nu-ti lua ca a dat faliment, ca nu se gasesc piese etc.
Sunt masini foarte bune si foarte fiabile, pot spune, doar ca putin cunosc acest lucru.

Last edited by bacyta; 23-05-15 at 09:28.
bacyta is offline   Reply With Quote
Old 23-05-15, 12:54   #3
vladvlad111

Stock
 
Join Date: May 2015
Posts: 3
Default Re: Vreau sa imi cumpar un Rover 75

bacyta, ms de informatii. Ai idee vreun service bun pentru Rover unde m-as putea duce cu masina sa se uite la ea inainte sa o cumpar? Sau la ce sa ma uit mai exact la ea..sa o verific. Imi place la nebunie masina, dar ca orice om, trebuie sa ii stiu si eu pro si contra. Ms
vladvlad111 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-15, 16:03   #4
bacyta

Stage 3
 
bacyta's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 130
Default Re: Vreau sa imi cumpar un Rover 75

Quote:
Originally Posted by vladvlad111 View Post
bacyta, ms de informatii. Ai idee vreun service bun pentru Rover unde m-as putea duce cu masina sa se uite la ea inainte sa o cumpar? Sau la ce sa ma uit mai exact la ea..sa o verific. Imi place la nebunie masina, dar ca orice om, trebuie sa ii stiu si eu pro si contra. Ms
Am vazut ca ai cont si pe forum si esti din bucuresti.Singurul tester original de rover il are marcell de pe forum. ia legatura cu el si verific-o.
0763136331 (e nr lui marcell) luni-vineri dupa ora 17.30
Daca te razgandetsi si vrei benzinar, o am pe a mea la vanzare. Fac pret bun. )))
bacyta is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -