scuze.... raspuns incomplet ...
1 porneste imediat ce porneste motorul si sunt sub 5 grade
2. pe timp de iarna cand este frig pe timpul functionarii motorului mai porneste din cand in cand de cate ori este nevoie (adica cand scade temperatura motorului)
3. este posibil sa mai mearga un timp si dupa ce opresti motorul depinde cat este motorul sub temperatura normala de functionare atunci cand il opresti
...am vazut ca esti din B ..eu tot din B ....
daca ai cont pe forumul clubului dicutam acolo...
daca nu te rog sa iti faci si trimite pe e-mailul din semnatura nr tau de tel si te sun dupa ora 17:30 pentru alte relatii ..... este mult mai simplu asa ..
M.