Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-07, 10:49   #16
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Initiativa

situatia de a nu a umple un podium (noi premiem doar locul I, ceilalti primesc puncte), se va regasi de la 5,99 in jos. tot 8 departajari vor fi, deci la acelasi nr de concurenti, nu este o problema. o clasa se poate sustine daca sunt minim 4 concurenti (in cazul acesta castigator este cel care are mai multe victorii - sistemul fiecare cu fiecare, nu eliminatoriu). cu urcatul este o problema legata de zona (noi dam drumul la toate clasele la start).

anuntul pe care l-am facut nu anunta nicidecum o cursa 100%. cu pl si bv am stabilit contacte si vom pune la punct "calendarul", dupa care vom spune si lucruri sigure. acum este cam devreme de discutii tehnice (mai sunt sugestii, mai se intampla cate ceva, se mai schimba lucrurile). regulamentul unic si de punctare este extras din cel al FIA, divizia drag race. acolo nu se spune nimic de urcat si coborat. probabil ca daca se va putea fizic acest lucru, va fi aplicat tuturor celor care nu sunt inclusi in sezonul nostru zonal si care se lupta ptr puncte ptr ei, ptr club si ptr judet.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 15:45   #17
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Initiativa

Ideea este grozava , daca se va reusi pune in aplicare in toate judele mentionate ar fi nemaipomenit!
si acuma o chestiune off-topic: daca eu pe proprietatea mea construiesc o pista de 800 de m pt drag , si propun organizarea de concursuri la mine pe proprietate ... am nevoi de autorizatie de la politie sau de undeva???? este ilegal ceea ce fac?
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 06:20   #18
Danila-man

Stage 2
 
Danila-man's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 73
Default Re: Initiativa

yup ai nevoie de acordul militiei de la circulatie,...ai nevoie de acordul si prezenta pompierilor precum si a ambulantei.....si nu cred ca vei putea obtine prea usor toate astea...oricum suna bine..succes
__________________
KEEP ON FUCK'IN' THIS WORLD
Danila-man is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 17:20   #19
Dr@gos

Stage 2
 
Dr@gos's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 32
Default Re: Initiativa

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=40818
Dr@gos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -