Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-04, 21:30   #16
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

dupa iarna accept orice provocare de la orice masina cu motor maxim 2500cm cubi
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 07-12-04, 18:51   #17
SfaNTuL

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1
Default

cea mai atre masina din galati la curse este un cielo,modificat motorul.
sambata se va face o cursa amicala 2 passat-uri 1.9,o bora 1.9, clio 1.6, si posibil eu cu cielo nemodificat
SfaNTuL is offline   Reply With Quote
Old 07-12-04, 20:08   #18
Dan_m39c

Stage 1
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 16
Default

imi cer scuze masina are 292cp
Dan_m39c is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 06:41   #19
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

a fost la dyno si i-a masurat ? ca pe hartie cresc caii putere ca alcolemia la bar ... 300 hp ... greu de crezut ..
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 00:37   #20
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"vuduBoy\"
salut impatimitzi de mashini!
Pot sa zic ca avem de toate:de la mashini de lux pana la mashini modificate.Printre mashinile de lux ash enumera:2xLincoln Navigator.Escalade,911si viper (cum atzi zis si voi),un cayenne sau 2,2 rx-8-uri,vreo doua porsheuri mai veki,etc iar mashini modificate...cielo-uri si bmw-uri multe,o calibra sau doua,golf-uri si multe altele....pacat ca cele mai multe sunt modificate vizual...totushi am auzit de un leon care ar fi luat 911-le...e doar un zvon dar ar putea fi adevarat
Asta e tot ce am avut de spus...poate nu am enumerat cele mai importante mashini din orash dar poate ar fi mai bine sa va spuna un cunoscator...
Bafta!
De Leon nu trebuia sa auzi ca a \"luat\" 911-le, ci ca a luat unul dintre RX-8-uri... Leon-ul era diesel... si era... al meu... Acum este tot in galati si este stock. B 35 CWN
__________________
UNDERSTEER is when you hit the wall with the front of the car, OVERSTEER is when you hit the wall with the rear of the car, HORSEPOWER is how fast you hit the wall, TORQUE is how far you take the wall with you.
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 00:42   #21
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Anonymous\"
dupa iarna accept orice provocare de la orice masina cu motor maxim 2500cm cubi
Ce mashina, ce motor, ce putere? Care este cel mai modificat?! Un cielo? Vezi ca in Galati, sunt: un Golf V negru si un Seat Leon Top Sport roshu, ambele diesel, si ambele modificate... pe la vreo 200cp, daca nu mai bine... Sunt cam scumpe la vedere pentru ca stau mai mult prin Bucuresti.
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 10:11   #22
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

e leon masina tare dar sa ia un 911 .. greu de crezut ... rx care l-ai batut ala 1.3 sau 1.6 .. e cam diferenta de 40 hp intre ele ... dar cred ca stii deja detaliul asta
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 10:22   #23
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

am si eu o problema ... poate ma puteti ajuta voi ...
am o cordoba de 1.4 benzina .... toate bune si frumoase ...
pierd foarte mult din cuplu motor cand schimb vitezele ....
exista un mod de a rezolva problema asta ?
intreb informativ pt moment
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 19:57   #24
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si io am tot seat,si tot cu motor micutz.io,o tzin pana la minim 5000rpm pe cox.cam aceeasi probl o am si io.cel putzin cand ii dau a3a.da'am gasit solutzia.nu-i dau drumu'complet la ambreiaj pt o sch a treptelor mult mai rapida.si sa stii ca nu prea mai scad turatziile sub 3000-3500
__________________
Make a wish
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 09:50   #25
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

da .. dar cand ii dau cox cu a 2 la 5000 rpm in plm o duc la 60 km/h .... si nu apas kluema amblreaju cand schimb viteza risc sa o ratez ...
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 13:30   #26
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
e leon masina tare dar sa ia un 911 .. greu de crezut ... rx care l-ai batut ala 1.3 sau 1.6 .. e cam diferenta de 40 hp intre ele ... dar cred ca stii deja detaliul asta
Ambele variante au motor de 1.3, doar puterea difera: la o versiune este de 192 si la alta de 231 de cai. Iar ala facut de mine... era de 231 chiar daca a mea era diesel...
Apropo, sunt mai multe filmulete... Leon vs. 360 Modena iar unul din Leon-urile astea este ... diesel... doar cu chip si... NoS.
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 20:12   #27
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

de abia 60?????? pai io am 5000 la 80 in a2a.cati cai ai pe ea?frate,cand vi prin cta,sa ma anunti,sa-ti fac o demonstratzie







p.s. rupe-o bine pe a1a si in a2a se duca mai usor pt ca castigi mult cuplu
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 00:43   #28
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

65 in herghelie dar nu asta era ideea ... ideea era ca .. la mine forjat inseamna 60 cu a doua sa spunem .. iar la tine 80 cu a doua ideea e ca tot risti sa itzi futi cutia daca dai cateva rateuri klumea la turatiile alea daca nu apesi klumea ambreaju


da frate o rup in a 1a cat pot ca la un momentdat simt ca degeaba ii dau cox ca nu mai trage motoru ... cam pe la 40 gata pot sa schimb a doua ca nu mai trage cu a 1a
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 00:47   #29
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Zyx\"
Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
e leon masina tare dar sa ia un 911 .. greu de crezut ... rx care l-ai batut ala 1.3 sau 1.6 .. e cam diferenta de 40 hp intre ele ... dar cred ca stii deja detaliul asta
Ambele variante au motor de 1.3, doar puterea difera: la o versiune este de 192 si la alta de 231 de cai. Iar ala facut de mine... era de 231 chiar daca a mea era diesel...
Apropo, sunt mai multe filmulete... Leon vs. 360 Modena iar unul din Leon-urile astea este ... diesel... doar cu chip si... NoS.
deci eu stiu sigur ca exista motor 1.6 pt mazda rx8 pt ca am amic care are rx8 cu 1.3 si vrea prin nuj ce program oferit de mazda sa ishi schimbe masina si sa ii dea cu motor 1.6
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 02:25   #30
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
Quote:
Originally Posted by \"Zyx\"
Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
e leon masina tare dar sa ia un 911 .. greu de crezut ... rx care l-ai batut ala 1.3 sau 1.6 .. e cam diferenta de 40 hp intre ele ... dar cred ca stii deja detaliul asta
Ambele variante au motor de 1.3, doar puterea difera: la o versiune este de 192 si la alta de 231 de cai. Iar ala facut de mine... era de 231 chiar daca a mea era diesel...
Apropo, sunt mai multe filmulete... Leon vs. 360 Modena iar unul din Leon-urile astea este ... diesel... doar cu chip si... NoS.
deci eu stiu sigur ca exista motor 1.6 pt mazda rx8 pt ca am amic care are rx8 cu 1.3 si vrea prin nuj ce program oferit de mazda sa ishi schimbe masina si sa ii dea cu motor 1.6
Bine... cum spui tu... Mai intereseaza-te! Momentan nu exista ce spui tu! Crede-ma! Poate confunzi cu chestia ca este echivalentul unui motor de 2,6 sau ceva in genu... dar un 1,6 , rotor de la Mazda... Nu, momentan!
Zyx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -