Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-09, 10:20   #76
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: Ce stil de condus aveti?

mie nu imi place sa stau la coada, dar merg regulamentar, nu fortez intrarile si nu oblig pe nimeni sa puna picioru' pe frana din cauza mea.

in functie de dispozitie merg: - lejer (incet), saltaret (o calc numai sa scap de lenesi) si sportiv numai in situatii extreme si destul de putin.
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 10:43   #77
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

salut....eu merg in functie de stare de spirit si pe cine am in dreapta..de exeplu ..daca o am e prietena mea e grav....tot timpul imi zice ba las-o mai incet ..ba stai ca vine ala ..etc ..parca as avea un copilot ...de la o vreme ma seaca numai cand aud.."Vlaaaddddd las-o mai incet" ma termina ......ce e drept nu imi place sa stau dupa altii ....si sunt destul de agresiv in abordarea curbelor ( ma plimb de pe o banda pe alta ) asta bineinteles cand sunt la drum deschis si nu am pe nimeni in spate sau daca merg mai tare , si de cele mai multe ori schimb trepetele undeva pe la 4 mii +/-
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 00:53   #78
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Salut, chit ca am permisu de aproape 2 saptamani, cand merg cu masini ce depasesc 100 hp sa moara masa de imi dau seama cand am ajuns la 80 .
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 07:02   #79
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by ArCaDa View Post
Salut, chit ca am permisu de aproape 2 saptamani, cand merg cu masini ce depasesc 100 hp sa moara masa de imi dau seama cand am ajuns la 80 .
Oare ce ai vrut sa spui cu asta?:P
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 00:11   #80
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Ce stil de condus aveti?

da ii mai trebe un kolmetraj suplimentar )) si cred k se referea un ultima parte la 180 !
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 18:23   #81
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

calm,atent...ma mai enervez cand vad ca deabia se misca cate un pieton pe trecere,sau cand trece vreun pieton fara sa se uite macar...
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 01:29   #82
Sickntired

Stage 2
 
Sickntired's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 64
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Stilul de condus difera in functie de :
1. cum te simti;
2. unde si cand trebuie sa ajungi;
3. daca ai sau nu si popoasuri pana acolo;
4. daca preconizezi ca traficul va scoate untul din tine sau nu;
5. care-i descreieratul(a) care-ti spune sa conduci mai usor sau care te grabeste;
6. daca intalnesti sau nu idioti in drum;
7. daca idiotii aia iti afecteaza in vre'un fel traiectoria (caci starea de sirit sigur o influenteaza);
8. cum raspunde detectorul de radar la intrebarea capcana;
9. ce-ti vorbeste masina;
10. cum ii raspunzi ;
11. altele.

Yo's agresiv ca n-am pista si tre' sa-mi exprim frustrarea cumva.
Perisulos. Stiu... O sa-mi cumpar ceva mare si lent......dar daca o tunez
__________________
Subvirare este atunci cānd loveşti zidul cu partea din faţă a masinii iar Supravirare este cānd loveşti zidul cu partea din spate.
Caii putere se materializează īn viteza cu care lovesti zidul iar Cuplul iţi spune cāt de departe iei zidul cu tine.
Sickntired is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 01:34   #83
Sickntired

Stage 2
 
Sickntired's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 64
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by ArCaDa View Post
Salut, chit ca am permisu de aproape 2 saptamani, cand merg cu masini ce depasesc 100 hp sa moara masa de imi dau seama cand am ajuns la 80 .
Inteleg ca tu consideri ca 2 saptamani e mult ? Aaaaaha ! deci ... esti agresiv
Agresivitatea ce ma misca pe mine la 2 saptamani era insasi esenta ce misca masina cu 130-150 prin capitala in " amiaza mare ".... pana am luat 2 amenzi in 10 minute.... ce vremuri
Sickntired is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 01:39   #84
Sickntired

Stage 2
 
Sickntired's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 64
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by 5inci View Post
penibil esti tu ca de ofticat ai dat reply pur si simplu mi-am spus modul cum conduc mai la inceput dar daca citesti mai inainte unde am scris eu spune cineva ca merge cu 100 prin oras si am spus si eu sau numai acea persoana are voie si eu nu si daca te uiti am scris ca nu am depasit 130 niciodata si cand am spus ca nu se simte la 120 m-am referit ca nu e dacia sa simti adrenalina cand ai 100 .bafta la reply cand te ataci
Ai scris cumva " ca de ofticat " ? n-ai tupeu ! mai spune o data !
Sickntired is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 09:12   #85
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Ce stil de condus aveti?

depinde de situatie dar cand e unu la semafor si doarme pe el ma apuca toti nervi ...ador condusul NFS`ist sa fac jaloane prin trafic ... dar regulamentar :P
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 16:26   #86
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post ce de politie prin oras frate....

nici cu 60 nu mai merg, mi-e cam teama sa nu se ia de mine, ca doar carnetu' e SFANT! cat mai usor, sa scot 9 l la suta si cu permisul la pozonar...
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 19:13   #87
cristy_dacia

Stage 5
 
cristy_dacia's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,319
Default Re: Ce stil de condus aveti?

eu am stilul de a merge numai cu viteza si cand mai ma inerveaza si prietena mea ca ma dadaceste la cap ca sa merg mai incet atunci bruschez acceleratia mai rau
cristy_dacia is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 19:46   #88
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by cristy_dacia View Post
eu am stilul de a merge numai cu viteza si cand mai ma inerveaza si prietena mea ca ma dadaceste la cap ca sa merg mai incet atunci bruschez acceleratia mai rau
Inseamna ca esti curajos, eu unu nu as avea tupeu sa ma aventurez la viteze mari pe vremea asta cu o dacie...desi am una din 2004 cu motor de 1.6(de rupt pe dealuri pe la tara), la cat sunt daciile de stabile....si de ai avea permis de 15 ani si tot risti
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:46   #89
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by cristy_dacia View Post
eu am stilul de a merge numai cu viteza si cand mai ma inerveaza si prietena mea ca ma dadaceste la cap ca sa merg mai incet atunci bruschez acceleratia mai rau
Eu cred ca prietena ta e prea fricoasa si nu vrea decat sa te Ienerveze... si presupun ca atunci cand calci acceleratia pune jos toata puterea instant, nu? iar pe ea o infige in scaun!

Am inteles cu totii ca esti vitezoman... dar eu am o curiozitate: cu franele cum stai?
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 20:36   #90
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Eu cred ca prietena ta e prea fricoasa si nu vrea decat sa te Ienerveze... si presupun ca atunci cand calci acceleratia pune jos toata puterea instant, nu? iar pe ea o infige in scaun!

Am inteles cu totii ca esti vitezoman... dar eu am o curiozitate: cu franele cum stai?
Poi..soferito rea, ce intrebare e asta? brembo are, clar!:P
Antilles is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -