Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Mures

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-10, 23:53   #1036
FUYO

Stage 5
 
FUYO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 440
Member of:
[BMW]
Default Re: Chat....

Pai cum nu, erai chiar printre primii cu care am discutat p fun club BMW ideea primei intalniri BMW la care pana la urma n-ai ajuns. Inseamna ca nu stiai ca dupa aceea a devenit o chestie regulata. (pt cei care nu stiu inca, din 2 in 2 saptamani, miercurea la kaufland)
__________________
OO=[][]=OO

'90 E30 318is - The one https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...ml#post5184694

'89 Golf Mk2 - Proiect de familie https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ml#post5040242

FUYO is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 19:46   #1037
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

Inteleg, asta nu o stiam ...nah pai de acuma in colo vin si eu.

CINE ARE UN SET DE INELE PT BORD CROMATE ? e46

Last edited by Spilner; 31-10-10 at 19:48.
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 21:17   #1038
FUYO

Stage 5
 
FUYO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 440
Member of:
[BMW]
Default Re: Chat....

Am eu, priv.
FUYO is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 01:37   #1039
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

Hmm..nici un coment...nici un post nou pe forum in general vb-sc..cred ca ati ramas fara net toti...
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 13:24   #1040
Ms-02-TPI

Stage 5
 
Ms-02-TPI's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 846
Default Re: Chat....

Asa ca fapt divers, personal n-am cu nimeni nimic, dar din cate am vazut la intalnirile care se fac la platou au loc doar anumite persoane, eram in trecere intr-o seara pe acolo si se cam uita lumea in genu " ce cauta si asta aici ", n-am nu stiu ce motor sau cine stie ce modificari majore la masina, dar dupa parerea mea omul conteaza, si pasiunea pe care o are, nu pasiunea din buzunar sau posibilitatea de a face diverse lucruri. Sunt multe masini in mures care n-am vazut sa aiba vre-un topic, sau detinatorii macar sa posteze pe chat. Din tot ce am vazut si inteles e cam asa, lumea care are nu stiu cati cai samd, se intalneste la platou, si restu " incepatorii " sa zic asa la interex. Recunosc ca din moment ce e un anumit grup de multa vreme e normal intr-un fel sa fie asa, dar totusi asta nu inseamna sa excludeti pe toata lumea.
N-am vrut sa acuz sau sa jignesc pe nimeni, doar imi spun pararerea. Spor in continuare si respect pentru ceea ce faceti, ( COP, GTI, NZN, etc)
Numai bine !!
Ms-02-TPI is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 18:34   #1041
vali-tgm

Stage 5
 
vali-tgm's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,113
Member of:
[Moderators]
Default Re: Chat....

Da poate in timp grupul oamenilor de pe la platou a ajuns putin exclusivist si putin mai greu de intrat in. Dar poate asta ne si tine mai uniti si mai de durata decat altii. Nu e vorba de ce masina e, e vorba de proprietar. In timp au mai fost "noi veniti" care au incercat sa impresioneze prin frane de mana si alte miscari eroice pe care nu le-au gustat decat politistii care au venit pe capul nostru. Nu ca ne-ar face ceva, dar daca nu e necesar sa ii avem pe cap de ce i-am atrage? Au mai fost destule "incidente" tot cu lume nou afiliata, se stiu ele care. Asa ca daca vi se pare ca suntem putin cam suspiciosi de lumea nou venita sau de unele acte eroice sa stiti ca asa este. Asta e doar din punctul meu de vedere nu din partea tuturor. Daca ei sunt de alta parere le vor exprima mai jos.
__________________
BMW E46 320i '99
vali-tgm is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 19:20   #1042
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

@MS 02 TPI sincer eu te contrazic, nu am fost de 1000 de ori acolo da am fost doar de cateva ori...si mi-e mi se par oameni normali..nici unu nu e cu nasul pe sus...eu ca "incepator" sa spun ca m-am simtit de minune intre omanei straini pt mine (daca din 20 am cunoscut doar 3-4) si sa vezi...ca nu is copii tembeli toti de acolo
Uite un examplu cat is de primitori....am fost a 2 oara...si am primit si o patura ca mi-e si la inca cineva ne era frig pe banca...
acolo am vazut si masini de nota 10...dar si de 3-4...deci...jos cu palaria pt ei...
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 21:14   #1043
PuFuL3T3
4Tuning International Member

 
PuFuL3T3's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 214
Member of:
[VW]
[4Tuning International]
Default Re: Chat....

Aici vali are dreptate in ceea ce a zis....

Si eu am ajuns intr-o vineri seara la platou dintr-o intamplare, ca nu aveam ce face, unde ma duce... nici nu stiam ca sunt intalniri la platou... am mai auzit dar nu am vazut... in fine am trecut pe acolo nu am coborat dar pe cine cunosteam/ ma cunostea ma salutat/ l-am salutat si gata... nu am ura pe nimeni... toata stima si respectu celor care se inteleg si reusesc sa se intalneasca asa... eu sunt multumit ca sunt primit cat de cat la intalnirea de la Interex... mai schimb si eu o vorba cu cineva...
Dar asa ar fi frumos... macar la o luna sau o data la 2-3 luni sa facem o intalnire mai mare in care sa venim si noi "incepatorii" si si cei mai in varsta... un schimb de povesti nu strica nimanui...
Nu critic pe nimeni, cum am ziso si mai sus... tot respectu pentru voi!
__________________
MS_91_DMX
PuFuL3T3 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 11:40   #1044
MS 87 PIJ
Skoda Driver

Stage 5
 
MS 87 PIJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 742
Member of:
[SKODA]
Default Re: Chat....

Spilnere eu zic ca o prins bine patura
MS 87 PIJ is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 11:56   #1045
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by MS 87 PIJ View Post
Spilnere eu zic ca o prins bine patura
Foarte bine nu bine.. Multumim inca o data posesorului de patura )
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 15:55   #1046
Carlos28

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 15
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Chat....

deci cum zicea si vali mai sus........nu interzice nimeni la nimeni sa vina sau nu la platou dar de ''viteji'' si ''zmei'' chiar nu e nevoie.........sa stea dupaia garda sa ne purice de acte pe fiecare cum plecam de acolo........get it?????? RESPECT
Carlos28 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 17:45   #1047
PuFuL3T3
4Tuning International Member

 
PuFuL3T3's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 214
Member of:
[VW]
[4Tuning International]
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by Carlos28 View Post
deci cum zicea si vali mai sus........nu interzice nimeni la nimeni sa vina sau nu la platou dar de ''viteji'' si ''zmei'' chiar nu e nevoie.........sa stea dupaia garda sa ne purice de acte pe fiecare cum plecam de acolo........get it?????? RESPECT
Ai simplificat ce a zis vali... bun asa...
vineri poate vin si eu... sa te mai vad ma vere ca nu te-am vazut de un car de ani )

(sunt vartu' din tudor)
PuFuL3T3 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 19:22   #1048
FUYO

Stage 5
 
FUYO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 440
Member of:
[BMW]
Default Re: Chat....

Asa zic si eu, oameni OK, fara haters sus pe platou Imi amintesc acum 2 ani, cu masina prospat adusa, entuziasmat, m-am urcat si eu la prima intalnire 4tuning din "cariera" Si in ciuda unui "battle" cu Schumi p forum cateva zile inainte, n-am avut nici atunci, nici la urmatoarele intalniri sentimentul de "ce cauta asta aici". Din pacate n-am mai fost d mult timp...lucrari d proportie la masina, vara in strainatate, dupa care ma concentram mai mult la rodajul intalnirii BMW. Dar inainte sa dau ursul (sper cat mai curand) sigur o sa fac un "tur d onoare" in locul sacru unde am avut primul contact cu comunitatea pasionatilor de masini din MS. vai ce siropos o iesit)
FUYO is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 14:23   #1049
CheLu_Gti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 412
Member of:
[VW]
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by FUYO View Post
Asa zic si eu, oameni OK, fara haters sus pe platou Imi amintesc acum 2 ani, cu masina prospat adusa, entuziasmat, m-am urcat si eu la prima intalnire 4tuning din "cariera" Si in ciuda unui "battle" cu Schumi p forum cateva zile inainte, n-am avut nici atunci, nici la urmatoarele intalniri sentimentul de "ce cauta asta aici". Din pacate n-am mai fost d mult timp...lucrari d proportie la masina, vara in strainatate, dupa care ma concentram mai mult la rodajul intalnirii BMW. Dar inainte sa dau ursul (sper cat mai curand) sigur o sa fac un "tur d onoare" in locul sacru unde am avut primul contact cu comunitatea pasionatilor de masini din MS. vai ce siropos o iesit)
io zic sa te lasi de masini si sa te apuci de.......poezii )))
CheLu_Gti is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 08:46   #1050
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Chat....

epic
Korne is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -