Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Mures

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-10, 15:27   #1081
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chat....

facem si noi un manifest la benzinarii cum fac baietii din alte orase? ne organizam sa facem ceva impreuna?
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 22:49   #1082
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

manifest ar fii sa nu mai cumparati benzina/motorina cu aproape 5 lei....si asa nu cred ca se va face ceva...poate cativa se aleg cu o amenda ca au blocat drumu public
Cumparativa masini pe motorina..si sustineti hotia si voi !
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 23:30   #1083
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by Spilner View Post
manifest ar fii sa nu mai cumparati benzina/motorina cu aproape 5 lei....si asa nu cred ca se va face ceva...poate cativa se aleg cu o amenda ca au blocat drumu public
Cumparativa masini pe motorina..si sustineti hotia si voi !
ce sa fac cu masina pe motorina? am si deaia ... crezi ca fiecare posesor de masina poate face rost de motorina din anumite surse? comentarii deastea aiurea poate face oricine, cum ,ca sa nu mai cumpar carburanti. ma duci tu cu roaba sau cum?
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 22:04   #1084
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by vladutzu View Post
ce sa fac cu masina pe motorina? am si deaia ... crezi ca fiecare posesor de masina poate face rost de motorina din anumite surse? comentarii deastea aiurea poate face oricine, cum ,ca sa nu mai cumpar carburanti. ma duci tu cu roaba sau cum?
daca ai citit bine..am scris mai sus BENZINA/MOTORINA....si daca iara ai citit bine...am scris ca sustineti so voi hotia ca si ei.....
Adica is pro pt. minunea asta ce vreti sa faceti....da pana ce nu mergeti sa il bagati in masina pe borbelyi ala....nu o sa faceti nimica....
Sincer gandeste logic...(nu te contrazic, nu ma iau de tine, ca nu e frumos din partea mea) da sau facut si revoluti...si ce sa intamplat...?!
Chiar crezi ca Parlamentari se sperie de niste tineri cu BMW-uri si alte carute care blocheaza benzinariile ?
As putea sa ma plimb prin fata parlamentului o viata intreaga cu o pancarda ca jos taxa si ieftiniti combustibilul..ca nu o sa rezolv nimica...
Asteapta sa vina iara alegerile si faceti atunci scandal...
PS. Mi mi se rupe de taxa ca e mare si ca e scump combustibilu....daca vrei economie cumparati un moped si faci economie...
Cine are o sa isi permita sa plateasca si taxa aia, si sa isi cumpere si combustibil scump...cine nu asta e....(sau putut inmatricula masini la noi in Romania si fara sa platesti taxa...) Romanu e bun la toate..si iara face o manevra si nu plateste taxa.
Traim in Romania ! cu Base in frunte !

Asa e cum spui tu defapt...daca vrei te car si cu roaba...numa nu te lua de mine ca is satul de prosti ! (sper ca nu te simti)

Ar trebui sa faca protest toata Europa...ca peste tot e asa...nu numa la noi se scumpeste...

Last edited by Spilner; 27-12-10 at 22:23.
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 22:44   #1085
Calutzu

Stage 4
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 218
Default Re: Chat....

Vand BICICLETA
An fabricatie - Nu conteaza,telescop fata + spate,reductor cu 3 trepte ,9 viteze,consum 0%

Si asa nu o sa te mai doara capul de 5lei/litru
__________________
2l Vtec
Calutzu is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 22:47   #1086
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by Calutzu View Post
Vand BICICLETA
An fabricatie - Nu conteaza,telescop fata + spate,reductor cu 3 trepte ,9 viteze,consum 0%

Si asa nu o sa te mai doara capul de 5lei/litru
haha asta a fost buna... )
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 00:30   #1087
CLM_Audi
Audi Driver

Stage 5
 
CLM_Audi's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 302
Member of:
[AUDI]
Default Re: Chat....

Spilner, problema nu este doar de moped, dar pretul asta il resimti apoi in tot ceea ce consumi.
Ajungi sa il bagi mai greu in masina pe Borbely sau pe oricine... in schimb daca treaba asta ia amploare la nivel national, poate se va simti, poate nu - macar cei care au participat au constiinta impacata ca au incercat ceva. Iar cand vin alegerile... sa fim seriosi: avem de ales intre hoti, hoti si iar hoti, doar ca poarta diverse culori politice.

Last edited by CLM_Audi; 28-12-10 at 00:37.
CLM_Audi is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 11:03   #1088
stresss

Stage 2
 
stresss's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 49
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by Spilner View Post
Ar trebui sa faca protest toata Europa...ca peste tot e asa...nu numa la noi se scumpeste...
da, in cipru e 1 euro/litru salaru minim e 400-500 euro...da..chiar e la fel....nu potzi compara pretul benzinei cat timp e mai ieftin sau costat tot atat ca la noi...ei iau bani mai multzi, nu simt asha
stresss is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 12:05   #1089
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by Spilner View Post
daca ai citit bine..am scris mai sus BENZINA/MOTORINA....si daca iara ai citit bine...am scris ca sustineti so voi hotia ca si ei.....
Adica is pro pt. minunea asta ce vreti sa faceti....da pana ce nu mergeti sa il bagati in masina pe borbelyi ala....nu o sa faceti nimica....
Sincer gandeste logic...(nu te contrazic, nu ma iau de tine, ca nu e frumos din partea mea) da sau facut si revoluti...si ce sa intamplat...?!
Chiar crezi ca Parlamentari se sperie de niste tineri cu BMW-uri si alte carute care blocheaza benzinariile ?
As putea sa ma plimb prin fata parlamentului o viata intreaga cu o pancarda ca jos taxa si ieftiniti combustibilul..ca nu o sa rezolv nimica...
Asteapta sa vina iara alegerile si faceti atunci scandal...
PS. Mi mi se rupe de taxa ca e mare si ca e scump combustibilu....daca vrei economie cumparati un moped si faci economie...
Cine are o sa isi permita sa plateasca si taxa aia, si sa isi cumpere si combustibil scump...cine nu asta e....(sau putut inmatricula masini la noi in Romania si fara sa platesti taxa...) Romanu e bun la toate..si iara face o manevra si nu plateste taxa.
Traim in Romania ! cu Base in frunte !

Asa e cum spui tu defapt...daca vrei te car si cu roaba...numa nu te lua de mine ca is satul de prosti ! (sper ca nu te simti)

Ar trebui sa faca protest toata Europa...ca peste tot e asa...nu numa la noi se scumpeste...

faza cu taxa am inmatriculat si yo masina fara taxa... nu-i problema de asta, da sa mai deschidem ochii unpik la oameni. knd mergeam cu taicameo la rafinarie cu cisterna dupa combustibil, ei ieseau la pretu de 1.70 sau maxim 2 lei nu mai stiu... da bostanii astia ce is la guvern baga accize peste pretu dublu.. nu ma incalzeste cu nimik ca asa-i in toata Europa, ca aia au salarii de 10 ori mai mari ca a noastre. plus ca titeiu il scoatem de la noi din pamant nu-l importam de nusht unde... asa ca la noi n-ar trebui sa se scumpeasca de fiecare data knd anunta la TV ca is conditii grele in Marea Nordului de scos petrol si ca creste barilu. asta i vrajeala ...
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 12:30   #1090
Ovi - HJT
Dacia Driver

Stage 4
 
Ovi - HJT's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 188
Member of:
[DACIA]
Default Re: Chat....

http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1...l-benzinei.htm

Stiu ca articolu ii din 2005, dar am fi naivi sa credem ca s-ar schimba ceva, sa nu mai zic de accize
Ovi - HJT is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 18:08   #1091
varga ioan

Stage 3
 
varga ioan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 116
Default Re: Chat....

Ar trebui sa faca protest toata Europa...ca peste tot e asa...nu numa la noi se scumpeste...[/QUOTE]
tu nu umbli pe afara asai? in austria si germania este in jur de 4.5 lei litru si ei au salari plus calitatea combustibilului este alta ( scade si consumul ) dec i cum ramane cu afirmatiile negandite facute de prosti (sper ca nu te simti)
varga ioan is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 20:03   #1092
White_Dragon
Dacia Driver

Stage 5
 
White_Dragon's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 949
Member of:
[DACIA]
[Oltcit]
Default Re: Chat....

In Spania la Repsol unde alimentez cel mai des motorina e 1.24E iar benzina e 1.26E.
White_Dragon is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 23:39   #1093
Ovi - HJT
Dacia Driver

Stage 4
 
Ovi - HJT's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 188
Member of:
[DACIA]
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by varga ioan View Post
Ar trebui sa faca protest toata Europa...ca peste tot e asa...nu numa la noi se scumpeste...
tu nu umbli pe afara asai? in austria si germania este in jur de 4.5 lei litru si ei au salari plus calitatea combustibilului este alta ( scade si consumul ) dec i cum ramane cu afirmatiile negandite facute de prosti (sper ca nu te simti)
Nici nu a afirmat nimeni ca numai la noi se scumpeste. Nu vad de ce ar protesta europenii cat timp au veniturile care le au, comparativ cu noi. Dar sa fie la noi pretul la fel ca in UE e absurditate, balansand veniturile. Preturile sunt in euro si salariile in ron!!!!
Ovi - HJT is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 01:37   #1094
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Chat....

Quote:
Originally Posted by varga ioan View Post
Ar trebui sa faca protest toata Europa...ca peste tot e asa...nu numa la noi se scumpeste...
tu nu umbli pe afara asai? in austria si germania este in jur de 4.5 lei litru si ei au salari plus calitatea combustibilului este alta ( scade si consumul ) dec i cum ramane cu afirmatiile negandite facute de prosti (sper ca nu te simti)[/QUOTE]

deloc (is genu de om care sta in Romania numa, nu ma misc din tara mea de 2 lei)...infine eu astept rezultatu` sa vad ce se va intampla...imi place sa privesc din spate lucrurile )

daca voi faceti ceva (adica romania) as fii in stare sa ma inchin in fata voastra)
Spilner is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 11:01   #1095
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Chat....

E peste 1,30€/1,40€ in AT, DE, FR, CH...

4,5 lei grei inseamna exact 1,05€... Nu mai vorbi aiurea.
Evoluzione is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -