Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > EUROPENE

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-09, 13:47   #181
pupa
4Rally

Stage 4
 
pupa's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 185
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: lastun tuning

Domnule Cip, cred ca nu intelegi ideea. Nu fac parte din vreun fan club, nu iau partea nimanui. Doar treaba cu turbina care valoreaza nu-stiu-cate Lastunuri e in plus. In rest zici bine...
__________________



MG ZR TD 115

OLTCIT TURBO YBO
pupa is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 14:43   #182
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: lastun tuning

Tot respectul pentru costi,care la evenimentul din weekend de la Piatra Neamt a reusit cel mai bun timp pe tur de circuit , cu un Golf 4 1.9 tdi VARIANT cu jante pe 18", in fata unor masini mult mai puternice si soferi foarte priceputi, de ex: leon 300+cp fritz, e30 4x4 2.5, + plus multii altii din piatra care stiau traseul pe de rost!

felicitari man!! you got skillz
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 00:03   #183
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: lastun tuning

Alt topic gen: forum din romania unde proprietarul vrea doar laude , si prietenii lui ridica in slavi tot ce face el !
Atat timp cat ti'ai postat masina pe un forum public fiecare user care scrie are dreptu sa isi expuna propria lui opinie ... ca e una buna ca e una rea trebuie acceptata.Daca vroiai sa auzi doar laude nu trebuia sa iti faci topic aicea ... iti faceai un blog unde tot tu erai si admin ... .

Eu din ce am vazut aicea si pe cat de infumurat il vad pe proprietar si din ce scrie imi cam dau seama ce cunostinte are in materie de motoare turbo, EU UNUL MOMENTAN NU CRED CA TURBINA AIA FACE BOOST !


26WRC - si la braila a fost castigat 3 ani la rand "Raliul Prietenie" de un trabant si competitorii erai si aicea destui intre 45 si 200 cp ... si culmea soferul nu avea nici in clin nici in maneca cu mecanica dar in schimb le avea cu covrigu ...
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 23:00   #184
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: lastun tuning

Quote:
Originally Posted by TheEnZo View Post
Alt topic gen: forum din romania unde proprietarul vrea doar laude , si prietenii lui ridica in slavi tot ce face el !
Atat timp cat ti'ai postat masina pe un forum public fiecare user care scrie are dreptu sa isi expuna propria lui opinie ... ca e una buna ca e una rea trebuie acceptata.Daca vroiai sa auzi doar laude nu trebuia sa iti faci topic aicea ... iti faceai un blog unde tot tu erai si admin ... .

Eu din ce am vazut aicea si pe cat de infumurat il vad pe proprietar si din ce scrie imi cam dau seama ce cunostinte are in materie de motoare turbo, EU UNUL MOMENTAN NU CRED CA TURBINA AIA FACE BOOST !


26WRC - si la braila a fost castigat 3 ani la rand "Raliul Prietenie" de un trabant si competitorii erai si aicea destui intre 45 si 200 cp ... si culmea soferul nu avea nici in clin nici in maneca cu mecanica dar in schimb le avea cu covrigu ...
Ai si tu dreptate ...nu zic mai multe...ca nu sunt avocatul nimanui.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 00:38   #185
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: lastun tuning

Haideti sa nu stricam topicul baiatului, ca e menit strict pentru vorbe bune, nicidecum poluarea contradictorie pe care noi o creem. Multumesc celor cu capul pe umeri ca s-au sesizat si bafta in continuare cu lastunul unicat
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 10:09   #186
costy_micro

Stage 3
 
costy_micro's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 153
Talking Re: lastun tuning

baietzi cred ca nu v-atzi dat seama pana acuma...dar din motorul de lastun nu faci nimica.Imi pare rau ca voi va ashteptatzi ca acest motor sa aiba un boost. turbina este de 2.0l de e ca un ventilator... In plus motorul lui nu rezista la mai mult de 50cp, crapa internele.CIP imi pare rau ca nu mi-ai intzeles ideea, motorul e turbo doar de dragul de a avea turbo.Am vazut ca unii s-au luat eronat pe acest thread ca imi place sa primesc numai laude,imi place prietene. Sincer discutia de cp, de boost si de alte date nu isi au locul aici.Nu se pot scoate asemenea date dintr-un asemenea motor.Imi cer scuze pt cei care s-au enervat pe acest post.hai sa lasam orgoliile la o parte si sa fim prieteni


cip-scuze pt acel post

Last edited by costy_micro; 30-08-09 at 10:12.
costy_micro is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:44   #187
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: lastun tuning

foarte indraznet proiectul.iti urez bafta si pune un mic filmulet cu motorul mergand ca sunt multi curiosi printre care si eu
daman is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 00:24   #188
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: lastun tuning

felicitarii ! ! ! potzi sal numesti HULK ca ii verde si potent ! salut
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 22:40   #189
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: lastun tuning

Click image for larger version

Name:	Fotografie0031.jpg
Views:	407
Size:	583.6 KB
ID:	1150452


uite ce am gasit...
seamana cu al tau
valib is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 21:53   #190
bz10enc
2 Roti

Stage 5
 
bz10enc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 475
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
[Suzuki]
[2 Roti]
Default Re: lastun tuning

Costy ... am si eu o intrebare. Ce greutate are Lastunul tau trecuta in talon si din ce material este ? fibra sau tabla.
bz10enc is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 20:31   #191
Wlad
FOTO Member

Stage 5
 
Wlad's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 792
Member of:
[FOTO]
Default Re: lastun tuning

felicitari Costy pentru ceea ce ai facut din lastunul asta! ce se mai aude de masina?(mai traieste?ca te-am vazut la ultimul eveniment cu un urs)
utie o poza de la tuning time din vara!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF3131.JPG
Views:	742
Size:	1.18 MB
ID:	1174437  
__________________
Wlad is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 18:38   #192
bz10enc
2 Roti

Stage 5
 
bz10enc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 475
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
[Suzuki]
[2 Roti]
Default Re: lastun tuning

Are cineva numarul lui costy? Am neaparata nevoie de o cutie de viteze si ma gandesc ca poate gasesc pe la el ! (scuzati cacofonia)
bz10enc is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 21:00   #193
costy_micro

Stage 3
 
costy_micro's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 153
Talking Re: lastun tuning

salutare am vesti bune pt voi, lastunul e in viatza) ma gandeam sa ii pun alt motor de pe alta masina dar pana la urma il las original
costy_micro is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 21:41   #194
bz10enc
2 Roti

Stage 5
 
bz10enc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 475
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
[Suzuki]
[2 Roti]
Default Re: lastun tuning

costy deocamdata ma ocup de cutia lui... incerc sa o repar pe al lui.
scuze de deranj!
Si pana la urma ce are mititelul? Ce a patit?
bz10enc is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 17:36   #195
taz.frkz

Stage 5
 
taz.frkz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 692
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: lastun tuning

@costy_micro: o masina foarte frumoasa foarte tare povestea si tot ce ai facut pentru ea. Iti urez sa te bucuri de ea si sa ai cat mai multi km fara incidente

Caut un lastun de vanzare prin bucuresti ma ajuta cineva ???
__________________
lookin for photosessions
Photography


taz.frkz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -