07-12-06, 06:30
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
|
Pontiac Trans AM
De 2 zile am intrat si eu in randul posesorilor de americane....o data cu achizitionarea unui pontiac trans am .
Masina nu este intr-o stare fff buna insa pana in primavara vom rezolva problema.
Momentan doar cateva poze....sry de ora tarzie la care am ajuns acasa si de faptul ca e cam murdara...
__________________
vand audi a6, 2.5tdi, 2001, full fara piele acte valabile belgia
vand audi a4, 1.9tdi, 2002, full(mici probleme la navigatie), cutie dsg, volan dreapta
vand renault twingo fara acte
preturile sunt negociabile
contact 0742859363, ymess vladutzzz_sv
|
|
|
07-12-06, 08:05
|
#2
|
Stage 3
Join Date: Jun 2006
Posts: 118
|
Re: Pontiac Trans AM
fa si tu niste poze pe zi,sa vedem cum arata,cit ai dat pe ea?
|
|
|
08-12-06, 09:19
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
|
Re: Pontiac Trans AM
Sa o stapinesti sanatos !!!! si vezi sa ai cit mai multe pompe de benzina in jur !!!!!!!!!!!!!!!
Mai zii si tu niste date in plus , pret , an fabr. etc . 
Dupa cum vad eu cred ca ii cu motor de 5000 cmc !!!!!
__________________
<<<<Membru West Side RACERS
|
|
|
10-12-06, 05:14
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
|
Re: Pontiac Trans AM
Quote:
Originally Posted by BH-15-RIC
Sa o stapinesti sanatos !!!! si vezi sa ai cit mai multe pompe de benzina in jur !!!!!!!!!!!!!!!
Mai zii si tu niste date in plus , pret , an fabr. etc . 
Dupa cum vad eu cred ca ii cu motor de 5000 cmc !!!!! 
|
Chestia cu pompele o stii din proprie experienta ? 
Sincer sa fiu....nu prea ma uit dupa pompe ci dupa depozite de combustibil.
Date despre masina : este modelul coupe, nu targa cum sunt marea majoritatea a Trans Am'urilor, an fabricatie 1990.
Motor 5700, cutie automata.
Masina momentan nu arata prea bine insa pana in primavara o vom schimba putin.
BH 15 RIC ce zici punem de-un club Pontiac ?
|
|
|
10-12-06, 11:24
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
|
Re: Pontiac Trans AM
Normal ca stiu din experienta !!!!! Iar cu clubul PONTIAC ar fi OK. dar sintem cred prea putini cu asa masini !!!!!
Eu am inceput deja cu modificarile si sper ca pina in primavara sa fie gata !!!!
Mai pune si tu niste poze cu ea facute pe lumina !!!!!
|
|
|
18-12-06, 16:49
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Pontiac Trans AM
asa ca fapt divers l-ai cumparat din bucuresti de la un tip ce l-o cumaprat din cluj? prin mai?
|
|
|
18-12-06, 18:12
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [DACIA] [MERCEDES]
|
Re: Pontiac Trans AM
misto masina , bafta la reparatzii si sa o stapanesti sanatos si fara incidente , e chiar misto masina , catzi cp are ???
|
|
|
18-12-06, 19:29
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
|
Re: Pontiac Trans AM
@Dacia Wrc: Nu, masina este luata de la cineva din Iasi
@DolusD: Motorul de 5,700 stock are 246 cai, masina intre timp a suferit mici modificari, dar dupa aceea au fost inlocuite niste piese care nu prea isii aveau locul acolo....deci acu chiar nu am idee cati are
|
|
|
18-12-06, 22:36
|
#9
|
|
Observator 4tuning
  Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [REDACTOR 4TUNING] [4Tuning International] [VW] [Nissan] [Mitsubishi] [Toyota] [MERCEDES]
|
Re: Pontiac Trans AM
indraznet proiect!
cu imaginatie & creativitate poti a o faci de invidiat!
atentie la cutie
|
|
|
18-12-06, 23:11
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Pontiac Trans AM
am intrebat ca avea si un preten in cluj asa ceva si l-o vandut la un tip din bucuresti cu 700 euro cu ceva defect la motor ca s-o saturat sa-si bata capu cu el, l-o dat cu cat numa sa-l dea
de aia am intrebat ca semanau ff bine
l-o vandut in mai
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
|
|
|
22-12-06, 12:55
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of: [AUDI] [MERCEDES] [2 Roti]
|
Re: Pontiac Trans AM
multi bani o sa trebuiasca bagati in masina!!!!!
|
|
|
15-01-07, 19:20
|
#12
|
 Stage 4
Join Date: Jan 2007
Posts: 236
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club]
|
Re: Pontiac Trans AM
mai pune shi u pz ziua sa o admiram
|
|
|
15-01-07, 20:51
|
#13
|
  Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of: [4Tuning International]
|
Re: Pontiac Trans AM
Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc
am intrebat ca avea si un preten in cluj asa ceva si l-o vandut la un tip din bucuresti cu 700 euro cu ceva defect la motor ca s-o saturat sa-si bata capu cu el, l-o dat cu cat numa sa-l dea
de aia am intrebat ca semanau ff bine
l-o vandut in mai
|
Are un 924 alb prietenul asta a tau? Sau a avut?
|
|
|
19-01-07, 14:40
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of: [2 Roti]
|
Re: Pontiac Trans AM
masina e super tare, o sa ai ceva de munca la ea. Bafta si sa revii cu informatii despre starea masinii, si desigur cu poze!
|
|
|
19-01-07, 22:29
|
#15
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Pontiac Trans AM
superba masina ...
felicitari ... sa o alergi sanatos
|
|
|
|
|