Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Noutati si prezentari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-06, 11:04   #46
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

silly me ........am banuit eu dar nu eram sigur ... ...moment blond..
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 12:40   #47
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

bwahahahahha, un woofer care cred eu ca ar putea sa concureze umpic cu jackhammeru :P , cred ca diff ca asta are si baiatu seatu galben ibitza. astept pareri
Attached Files
File Type: wmv The_Power_of_real_subwoofer8090.wmv (2.51 MB, 295 views)
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 13:49   #48
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

mda eu zic k solo x face jackhammer ul....si tot solox d 18 " are si baiatu p seat ..
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 18-06-06, 22:25   #49
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

Eu nu as fi asa sigur... as zice ca Solo X pierde in fata lui....Si cu ceva detasare....
blak is offline   Reply With Quote
Old 03-07-06, 15:42   #50
Ghost_Racer

Stage 2
 
Ghost_Racer's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 64
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

Cat costa jack hammerul in romania(in euro sau usd) ca as fi vrut sa iau si eu unu,daca exista de dimensiuni ceva mai reduse.dak nu mai exista ceva asemanator ca putere si cu dimensiuni cat de cat mai reduse?
__________________
Ghost_Racer is offline   Reply With Quote
Old 10-08-06, 09:47   #51
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

6000 RMS am auzit ca is in Obsesion in cluj altii baga in masina atata
STREET is offline   Reply With Quote
Old 14-08-06, 06:26   #52
god2me

Stage 5
 
god2me's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 672
Member of:
[Moderators]
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

sunt de parere ca este o mare porcarie jack hammer asta... facut sa impresioneze mai mult prin marime decat prin performante... oricum pretul este nejustificat de mare
god2me is offline   Reply With Quote
Old 27-08-06, 10:44   #53
puercolino

Stage 4
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 277
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

iti rupe masina subwooferul asta !
puercolino is offline   Reply With Quote
Old 24-10-06, 21:03   #54
Aadryan

Stage 5
 
Aadryan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 374
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

Quote:
Originally Posted by Gica View Post
subwoofer avem......mai tre sa cautam masina care sa-si mentina tabla pe ea
Mah hai ca tabla poate si-o mentine pe ea dar ce facem cu geamurile?? Stiu ca cel care are JackHammer poarta niste casti cand da volumul mai tare deci practic cu urechile libere e imposibil de ascultat. Concluzia mea este ca acet Sub este mai mult pentru ''Fite''
Aadryan is offline   Reply With Quote
Old 25-10-06, 04:27   #55
bulu

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 370
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

Asa orice masina de SPL/DB drag mai acatarii nu-si are rostu ca nu asculta nimeni de la 145 in sus fara ceva casti ca sigur ramai fara auz.
bulu is offline   Reply With Quote
Old 25-10-06, 06:53   #56
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

uite aici link , este pus intr o cutie facuta dupa specificatile producatorului ,se da cu 6 kw in el si a scos 147 ...si asta dupa 10.000 $ investiti ...
Atat se scoate cu un 10" la 1-1.2 kw ...si asta fara sa se chinuie...ok ?

Gata lasati o moarta cu prostii dinastea ...

Si totusi , dak e asa de tare , de ce firma MTX nu a facut absolut nici un test , absolut nimic cu el de cand l au scos , nu fac decat sa l tina in lanturi pe la nu stiu ce reprezentate ...pffff...
Tot timpul la show uri este pus free air ...si ne arata noua , ca domne uite ce excursie are ...si cu se misca motorul ala ...da ok ...
Dak eram in locul lor si stiam ca este foarte bun si ca poate sa scoata numere bune , sau poate chiar sa faca treaba in materie de SQ , faceam frate teste , filmuletze...pm , intelegi ?sa le arat la oameni ca nu au dreptate , dar ei ...ce au facut ? l au pus in franghi pe acolo si gata...

P.S: raspundeti dak aveti argumente bune , sau alte informatii , dar va rog eu nu mai raspundeti cu faze de genul , "tot e tare frateee !! iti rupe masina !!!" , mi ar fii rusine de rusinea voastra...

Last edited by cls21b_EVO; 25-10-06 at 06:58.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 25-10-06, 15:28   #57
bulu

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 370
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

E bine cum zici tu ... facut sa impresioneze dar nu are legatura cati dB scoate ... fiind asa mare ar trebui sa sune f jos ... nu e totul doar de dB.
Am vazut masina care scotea 134dB si a mea scoate 138.Cu toate astea se auzea mult mai tare la cel cu 134 ... nu se acorda cu volumul masinii (prea mic vol masinii).Daca deschidea o usa sarea de 145 ...
Acum toti zic facut sa impresioneze ... ala e prost ... firma aia e buna dar nu stiu cati l-au ascultat ... asa sa ne dam cu parerea despre ceva care nu am vazut nu mi se pare corect
Acum cativa ani pentru mai toti prin Romania daca ziceai sony era super tare ... chiar si acum majoritatea se bat cu pumnu-n piept ca sony e cel mai tare ca-l cumpara din carefour cu 2 plojnitze de boxe made-n... si zic ca-s tari.Iar daca le zici de un JL sau RKF nici nu stiu ce-i ala.
Am cumparat eu de la unu o statie marantz acum cativa ani si mi-a dat-o mai ieftina ca o plojnita de sony ca zicea ca-i mai buna sony
Poate intradevar e cum zici tu dar MTX totusi e o FIRMA si pana nu-l auzi.
Poate dracu suna bine intr-un autobuz ceva ... un dif asa mare nu prea e de dB drag. Astea mici care merg pe frecvente mari sunt bune ... ca daia a scoas pioneer cu difuri de 12 la 79HZ record mondial .
Eu am dif pioneer 3004SPL si daca il fac de spl spl scot mai mult decat un hertz 5400 cu toate ca nu pot sa compar sunetul acelui woofer cu al meu
bulu is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 08:10   #58
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

Tu spui ca MTX e firma , bazandu te pe ce argumente?
Eu iti spun ca nu e , bazandu ma pe faptul ca am ascultat cate ceva de la ei , si ca multi oameni de pe aici , cunoscatori... nu bagatori de seama , spun la fel, pur si simplu altii sunt mult mai buni , astfel nu are rost sa cumperi ceva la ei ...nu au nimic intresant.Se pare ca singurul sub. ceva mai apreciat de la MTX este de la seria 9500...atat...
In fine hai sa incheiem ...
Concluzia pt. astia care nu au nici o treaba , dar care sunt impresionati de marimea acestui BOLOVAN ...fratilor vindeti va garsonierele si luati va un monstru ca asta , bagati Adi tare de tot pe el , sau folositi l ca masutza de cafea ...se meritaaaa !!

P.S : iti dai seama dak scoate Versace sau Armani un sub ? ca inebunesc romanii ...doamneee...sa mai scrie si mare pe el ARMANI cu fosforescent , ca doar in fiecare zii de calca trenul ...mama mama , o intreaga nebunie...nu oricum ...:-/

Last edited by cls21b_EVO; 26-10-06 at 08:13.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 15:34   #59
bulu

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 370
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

Eu zic doar ca nu l-am auzit si nici tu ca sa stim atata tot.Ca de vorbit vorbesc toti.Nu zic acum ca e tare ... poate intr-adevar e o petarda de dif ca oricum dupa cum am vazut multe masini pline de dvd si de fibra de sticla in care difurile arata ca la expozitie ... pline de neoane si etc se aud ca un c*r.
Oricum multe se vorbesc si putine se cunosc.Eu am sub pioneer 3004 SPL si multi zic ca nu raspunde cum trebuie ... ca are doar 89DB w/m si chestii de genu cu toate ca mie imi place cum coboara si cum se aude.Aici e de gusturi ... bine acum nu zic ca suna mai bine decat un 13W7 dar ...
Mai am o curiozitate pe difurile la pioneer subul prs de la ei care nu l-am auzit de exemplu si cred ca suna bine ca nu e degeaba de 2Xcat al meu ca pret si de 3Xmai putina puere RMS (deci ar trebui sa aiba ceva fidelitate )
bulu is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 09:13   #60
yuly

Stage 3
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 84
Default Re: Tornado Trade unic importator marca MTX in Romania

super scula audio...da nu inteleg unde il dai pe ala asa tare(6000watt???)eu am 6 boxe blaupunkt,2 amplifuri si 2 suburi jbl de 550 watt...si nici macar la astea nu pot sta in masina(si dau vol la 20 k sa auda jumate din cartier) dar la 6000 watt cu 6 amplifuri...e exagerat de mult
yuly is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -