Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-08, 22:49   #1
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,592
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Pentru Prima Oara

As vrea sa instalez pe un kadett, sub + statie. Multe pareri, ca imi trebuie si condensator, nebunii de genu. Am boxe ovale, de la sony si pioneer, de 200W. am inteles ca am nevoie de statie si pentru ele.


vreau sfaturi, ce sa pun pentru masina, nu vreau sa concurez cu unele sau cn stie ce, vreau muzica, decenta... (si maxim 200 euro)
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 07:23   #2
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Pentru Prima Oara

mai da ceva detalii ce hu (cd player) ai, ce vreai practic sa cumperi, si daca ai un hu ceva mai capabil poti sa le amplifici pe amplificatorul sau, ideal ar fii sa iti mai cumperi un amplif pt difuzoare.
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 15:51   #3
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Pentru Prima Oara

La 200w condensator nu iti trebuie stai linistit.

Ovale sa inteleg ca au 50w nu? E posibil sa ai hu cu iesire de 50w si sa scapi de investitia in amplificator.. uita-te si tu cat ai pe iesirile din hu.. daca e stock nu o sa ai 50w.. daca e ceva after market si mai serios atunci e posibil ...
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 16:05   #4
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,592
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Pentru Prima Oara

m`ai pierdut...le voi face o poza. mai exact ce si cum sa`ti zic nu stiu. Pe ele scrie 200W, 4ohmi... si cam atat... 2 sunt sony Xplod, iar celalalte 2 Pioneer... in seara asta o sa le fac o poza... casetofon este o pramataie cu cd, 4x45
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 16:48   #5
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Pentru Prima Oara

vezi ca nu are 45 de w, ca vad mereu aceasta greseala are aproximativ 4x20 daca ii are si pe aia... te incadrezi relativ usor in acest buget pt a cumpara un amplificator si un subwofer si evident cablurile aferente pt a alimenta ampflificatorul.
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 19:01   #6
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Pentru Prima Oara

eh... stai linistit ca aceea e puterea maxima. si la mine pe cutia de la woofer scrie 1200 .. bine ar fi sa fie asa, dar nominal el are 400 ... ale tale daca au 200 in max, atunci probabil ca normal au undeva pe la 40.. 45.. 50 .. deci daca spre norocul tau nu e cum a spus baban_san , teoretic nu ar trebui sa ai nevoie de un amplif.

cel mai bine, uita-te ce model sunt atat ovalele cat si hu-ul si cauta-le pe net, sau pune-le aici. si o sa vezi daca ai destula putere din hu sau iti mai trebuie si un amplif.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 17:10   #7
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,592
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Pentru Prima Oara

o sa iau un amplif, magnat rock 8000 si sub de 150w reali
rhadu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -