Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-05, 12:19   #1
savian

Stock
 
Join Date: May 2005
Posts: 1
Default SISTEME AUDIO DEDICATE !!!!

SALUTARE ,
am nevoie de ajutor,am un opel vectra B din 2001.Vreau sa-mi pun un mp3 player eventual si cu iesire de subwoofer. Problema este ca acum am un cdplayer DELCO CDR500 si vreau sa-l inlocuiesc cu ceva compatibil cu BID[bord info display] de opel si mai ales cu comenzile de pe volan. Am tot cautat pe net, am gasit ceva pe site-urile germane, dar nu prea am incredere pt ca nu inteleg prea multe de la nemtalaii astia.si nu vreau sa comand ceva care sa nu mi se potriveasca in totalitatea pe opel.

CEREREA mea este daca aveti , stiti vreo lista cu aparattele compatibile cu opel vectra, aparate pe care le-as putea gasi in tara, sau comanda la preturi korekte, nu la 1000 de euro ca la dibass de ex

MULTUMESC mult pt un eventual ajutor
savian is offline   Reply With Quote
Old 27-05-05, 16:54   #2
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Pai te duci la un service ( poate la opel ) sa iti dea masca jos din fata !!! dupa care iti cumperi casu !!! Am vazut undeva nishte chestii pentru cas din plastic care se pun in masca si acopera golul si il fac normal !!! Am sa caut si te anunt daca mai gasesc
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-05, 07:16   #3
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Cu siguranta vei gasi ceea ce cauti.Firma DIETZ este producatoare de interfete de comunicare pentru adaptarea display-ului din bord si a telecomenzii de la volan.Ei sunt limitati in privinta marcilor cu care aceste interfete sunt compatibile.Am sa ma interesez exact ce marca de CD-player se poate pune cu o astfel de interfata pe Opel Vectra B...Bafta
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 17:26   #4
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

Heparu_Boy: HU de pe vectra B are dimensiuni standard. nu ii trebuie adaptor. se referea la comenzile de pe volan si display-ul de bord al masinii.
savian: comenzile de pe volan poti sa le adaptezi dar cu display-ul nu cred ca poti sa o rezolvi. oricum mi se pare o tampenie pt ca iti afiseaza exact ce iti afiseaza si pe display-ul HU. asa ca nu vad rostul. Oricum display-ul iti ramane functional pe celelalte dotari ale masinii.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 17:28   #5
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

savian: Delco Bose e cumva HU masinii?
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 16:09   #6
B85YCS

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 47
Default Re: SISTEME AUDIO DEDICATE !!!!

Quote:
Originally Posted by dj81bas View Post
Heparu_Boy: HU de pe vectra B are dimensiuni standard. nu ii trebuie adaptor. se referea la comenzile de pe volan si display-ul de bord al masinii.
savian: comenzile de pe volan poti sa le adaptezi dar cu display-ul nu cred ca poti sa o rezolvi. oricum mi se pare o tampenie pt ca iti afiseaza exact ce iti afiseaza si pe display-ul HU. asa ca nu vad rostul. Oricum display-ul iti ramane functional pe celelalte dotari ale masinii.
Unde anume pot sa ma interesez ? site ceva ? magazin , loc etc. Mersi
B85YCS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -