![]() |
SISTEME AUDIO DEDICATE !!!!
SALUTARE ,
am nevoie de ajutor,am un opel vectra B din 2001.Vreau sa-mi pun un mp3 player eventual si cu iesire de subwoofer. Problema este ca acum am un cdplayer DELCO CDR500 si vreau sa-l inlocuiesc cu ceva compatibil cu BID[bord info display] de opel si mai ales cu comenzile de pe volan. Am tot cautat pe net, am gasit ceva pe site-urile germane, dar nu prea am incredere pt ca nu inteleg prea multe de la nemtalaii astia.si nu vreau sa comand ceva care sa nu mi se potriveasca in totalitatea pe opel. CEREREA mea este daca aveti , stiti vreo lista cu aparattele compatibile cu opel vectra, aparate pe care le-as putea gasi in tara, sau comanda la preturi korekte, nu la 1000 de euro ca la dibass de ex MULTUMESC mult pt un eventual ajutor |
Pai te duci la un service ( poate la opel ) sa iti dea masca jos din fata !!! dupa care iti cumperi casu !!! Am vazut undeva nishte chestii pentru cas din plastic care se pun in masca si acopera golul si il fac normal !!! Am sa caut si te anunt daca mai gasesc
|
Cu siguranta vei gasi ceea ce cauti.Firma DIETZ este producatoare de interfete de comunicare pentru adaptarea display-ului din bord si a telecomenzii de la volan.Ei sunt limitati in privinta marcilor cu care aceste interfete sunt compatibile.Am sa ma interesez exact ce marca de CD-player se poate pune cu o astfel de interfata pe Opel Vectra B...Bafta
|
Heparu_Boy: HU de pe vectra B are dimensiuni standard. nu ii trebuie adaptor. se referea la comenzile de pe volan si display-ul de bord al masinii.
savian: comenzile de pe volan poti sa le adaptezi dar cu display-ul nu cred ca poti sa o rezolvi. oricum mi se pare o tampenie pt ca iti afiseaza exact ce iti afiseaza si pe display-ul HU. asa ca nu vad rostul. Oricum display-ul iti ramane functional pe celelalte dotari ale masinii. |
savian: Delco Bose e cumva HU masinii?
|
Re: SISTEME AUDIO DEDICATE !!!!
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:48. |
- Copyright 2026 4Tuning