Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

View Poll Results: Dauneaza sonorizarea puternica?
DA 15 57.69%
NU 6 23.08%
NU STIU 1 3.85%
NU MA INTERESEAZA 4 15.38%
Voters: 26. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-03, 14:56   #46
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Senon

pe konelecrtonic.ro au oferta de vanzare la difuzoare senon...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 18-10-03, 01:43   #47
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

cea mai tare sonorizare..N-am vazut-o la noi..pe strada..doar la sab acu vreo 2 ani parca..nu mai stiu exact..
Era intr-un chrysler voyager..de la Infinity parca...nu mai stiu f bine...eram mic,si nu prea ma interesa atunci, da era ceva de genu ca nu mai avea decat cele 2 scaune fata...iar toata bena era plina de difuz..
ceva de genu unei boxe uriase...cu 4 subwoofere..de vreo 35cm, 2 de 20.
Chestia marfa care mi-a atras atentia a fost ca, cutia lor era facuta din plexyglass, f gros..si se vedea super cand functiona..era si luminata cu neonea..and shit..
Pe langa sunet mai avea 2 LCD in tetiere , 2 in carcasa de plexyglass , si unu mare din tavan..
cam asta ar fi...iar a 2-a k sa zic era un neamt cu un 320i,galben, echipat tot pioneer,scoasa bancheta spate..ditai subwooferu si vreo 20 difuzoare pe 2-3 cai..+ 5 statii in portbagaj si 200m cablu..5 condensatoare..si 2 baterii in plus de cea originala...asta l-am vazut in Ungaria..
oricum ...cine are bani si n-are ce face cu ei...treaba lor]
Pe mine m-ar satisface un sistem audio Nakamichi..ce dk nu-i nmii de vati..da-i calitate de top..si oricum si asta sau un Harman Kardon are vreo 200w sinus...asa k...let the music play
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 18-10-03, 19:37   #48
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

shi eu am vazt intr-un nr mai vechi de la auto test o sonorizare infinity pe un pick up chevy... aceashi treaba ca in chrisler.... toata bena numa woofere shi difuri
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 00:21   #49
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

ma deci despre sonorizarea care ai vazuto tu de la infinity. asa ceva este show car, facut de infinity. deci nu prea sunt mult nebuni care fac in masina lor privata din bani lor.
si despre 320i,galben care ai zis ... scuze dar asta ii bataie de joc si nu mai ii muzica !!
ce draq 2 baterii in plus ????? 5 kondeuri ???
las draq ca nici pa masina de concurs la muzica nu ai 2 baterii in plus cu ditai mai woofer.
( ok recunosc, campionatu mondial a avut 56 de baterii ... dar astea sunt alte dimensiuni si nu Pioneer !! ) eu sincer cu 1 baterie ( ceva mai special pt asa ceva ) ma descurc bine si ma descurcam si bine cu fosta instalatie care totusi rupe masina si tragea theoretic la vreo 400 - 600 Amperi.
Daca vreti sa vedeti ceva instalati mortale uitativa pe vwclub.ro in foto gallery.
sunt poze de la expozitia car hifi din germania und sunt foarte multe show car de iti pica ochii !
cele mai tari sunt masinile de la Alpine si Rockford Fosgate.
si cea mai tare instalatie ( nu la sunet, la arta instalatii ma refer ) este masina de la Alpine din USA.
am vazuto din pacate doar din reviste dar un OZN ii mic copil pe linga masina asta.
dar mina de lucru ar costa 175.000 US$ !! fara scule, fara material.
e greu de descris dar arata mortal masina.
dracula is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 00:49   #50
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"dracula\"
ma deci despre sonorizarea care ai vazuto tu de la infinity. asa ceva este show car, facut de infinity. deci nu prea sunt mult nebuni care fac in masina lor privata din bani lor.
si despre 320i,galben care ai zis ... scuze dar asta ii bataie de joc si nu mai ii muzica !!
ce draq 2 baterii in plus ????? 5 kondeuri ???
las draq ca nici pa masina de concurs la muzica nu ai 2 baterii in plus cu ditai mai woofer.
( ok recunosc, campionatu mondial a avut 56 de baterii ... dar astea sunt alte dimensiuni si nu Pioneer !! ) eu sincer cu 1 baterie ( ceva mai special pt asa ceva ) ma descurc bine si ma descurcam si bine cu fosta instalatie care totusi rupe masina si tragea theoretic la vreo 400 - 600 Amperi.
Daca vreti sa vedeti ceva instalati mortale uitativa pe vwclub.ro in foto gallery.
sunt poze de la expozitia car hifi din germania und sunt foarte multe show car de iti pica ochii !
cele mai tari sunt masinile de la Alpine si Rockford Fosgate.
si cea mai tare instalatie ( nu la sunet, la arta instalatii ma refer ) este masina de la Alpine din USA.
am vazuto din pacate doar din reviste dar un OZN ii mic copil pe linga masina asta.
dar mina de lucru ar costa 175.000 US$ !! fara scule, fara material.
e greu de descris dar arata mortal masina.
hehe, sunt 2 show-cars Alpine USA, un Honda Civic 2003 si un Acura RSX..........se pare ca Civic-ul e mai nou si ala e cel mai tare, dar nici RSX nu e mai prejos.....am avut ocazia sa vad masina la un show in Montreal anul trecut si normal ca mi-au picat ochii.......dementa totala......dar n-a e masina de reclama pt Alpine......

Deaba a fost show-ul asta anul asta , am fost vineri....a fost bestial..........o sa [pun niste poze pe site.........
Era un 4X4 Toyota(Highlander) cu Cerwin Vega stroker.......bine, ca avea 5 omul si 5 amplificatoare......si le-a data drumul......nu le-a dat prea tare ca probabil s-ar fii dezintegrat masina.......
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 08:39   #51
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

exact, despre civic vorbeam ... ii mortala masina
deci ai vazut ce inseamna stroker am si eu unu de vinzare.
Deabea astept sa vina april sa ma duc si eu la expositie de car hifi in germania, sa vedem ce mai ii nou.
Daca poti trimitemi si mie pozele ca sa le pun si la mine pe net.
drac3 (at) carhifi dot ro
dracula is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 09:28   #52
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"dracula\"
exact, despre civic vorbeam ... ii mortala masina
deci ai vazut ce inseamna stroker am si eu unu de vinzare.
Deabea astept sa vina april sa ma duc si eu la expositie de car hifi in germania, sa vedem ce mai ii nou.
Daca poti trimitemi si mie pozele ca sa le pun si la mine pe net.
drac3 (at) carhifi dot ro
da, mai vazusem Sub-uri din astea dar nu stiam ca astea sunt cerwin vega....da, erau tari, normal....erau 5 si nu de 10\" , de 15\"......bine, e cam mult pt urechile mele....dar na, e facut pt show....
de indata ce apar pozele(eu n-am facut multe personal), o sa pun linkuri cu ele........asta a fost show de masini modificate in general, nu numai de HI-FI
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 11:24   #53
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

pai eu am unu de 18\" deci cam scoate ceva din el.
si asta ajunge sa dezmembrezi masina
dracula is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 14:06   #54
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default PT DRACULA

bey..deci nu=i chiar bataie de joc 2 baterii.....
cam aceeasii instalatie o are Maxima din FnF, numai ca are 3 jbl(1600park) si 5 condesatoare..si tot vreo 5 amp..
da ce vrei..e JBL..si masina costa cam 75mii$
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 14:56   #55
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

da 2 baterii ar mai merge. dar dupa cum am citit eu sunt 2 in plus. deci in total 3 !!
si faza ii, cum le incarci pe toate ? si la bmw ii bateria in spate, deci oricum ai drum scurt si iti da curent mai bine la statii decit daca ai cablu de 5m.
dar nu cunosc instalatia nu prea vrea sa zic prea multe. mie mi se cam pare exagerat.
dracula is offline   Reply With Quote
Old 20-10-03, 17:48   #56
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

in AutoMax am vazt un show car alpine... Hyundai Coupe
shi arata super marpha int + ext... la ext mi-a placut cum era desenat pe caroserie un fel de X-Ray ca shi cum s-ar vedea prin ea in mashina... da nu am intzles nimic din ce scria in articol pt ca era in spaniola...
Attached Images
 
tekno is offline   Reply With Quote
Old 21-10-03, 14:39   #57
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

da..ciudat...si atata cablu????
oricum..nu stim..nu ne bagam..
si eu am vazut intr-o revista ,acu vreo 4 ani,o masina pioneer,care castigase nu stiu ce titlu mondial la sonorizari si fol apr 200m cablu....ce mi se pare ciudat..era un bmw tot galben..serie.3coupe
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 21-10-03, 17:51   #58
Paul--

Stage 1
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
Default

mai baieti,asta este pt cei din bucuresti,daca stiti lume cu bani si pasionati de carhifi si pregatiti sa dea bani pt ceva 'tare',am sa vin pana la voi la bucuresti intr-o data in care voi o stabiliti sa va arat ce am eu pe masina si daca cineva va fi interesat le voi vinde.Daca e cineva interesat va rog scrieti un mail paul@vwclub.ro
printre sculele ce le voi avea pe masina va fi si un Cerwin Vega Stroker 18D2 si un hifonics Colossus...la 1600 watt RMS si scot undeva la 150 DB!!!
Paul-- is offline   Reply With Quote
Old 21-10-03, 22:37   #59
TYE

Stage 4
 
TYE's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 297
Default

>>>> PAUL

io sunt interesat ... vezi ca ti-am trimis si un mail
TYE is offline   Reply With Quote
Old 21-10-03, 22:55   #60
Paul--

Stage 1
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
Default

Ti-am si raspuns....sper ca ai urmarit discutiile de pe forum .Astept un raspuns de la tine.
Quote:
Originally Posted by \"TYE\"
>>>> PAUL

io sunt interesat ... vezi ca ti-am trimis si un mail
Paul-- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -