Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-09, 10:24   #1
blling

Stage 5
 
blling's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 657
Default intrebare

Va salut, am un vw bora cu sistemul audio schimbat si de ceva timp mi se aude sunetul motorului in boxe,masina are un mp3 sony gt 500, 6 boxe sony exploade ,statie gelhart,condensator si tub de bass JBL.timp de un an si jumate a mers perfect,care poate fi problema?
blling is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 10:44   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: intrebare

Ai mutat cumva de curand pozitia cablurilor. E posibil ca unul din cablurile de alimentare ale amplificatorului sa fie foarte aproape de cablurile RCA care presupun ca nu sunt ecranate..
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 10:47   #3
blling

Stage 5
 
blling's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 657
Default Re: intrebare

nu am umblat la ele.
blling is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 21:38   #4
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: intrebare

simplu
1- schimba masa...dao jos si muta-o in alta parte aaa si curatza pana la fier de vopsea caroseria in acel loc
2-ia un fir o parte pune-o pe o masa a caroseriei si cealalta parte pune-o direct pe rca-ul de la amplif sa vezi daca nu ti-a crapat masa in amplif
3-ia un ipod scate semnalul ce vine de la sony baga un jack cu 2 rca in amplif si da semnal audio in amplif din ipod sa vezi asa vei avea zgomot,daca asa canta si nu fluiera ai 2 variante-masa rca din sony s-a bulkit sau rca-urile sau bulit
treaba de 15 minute max ce ti-am zis
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE

Last edited by SoundIdentity; 19-03-09 at 21:42.
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 21:53   #5
blling

Stage 5
 
blling's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 657
Default Re: intrebare

o sa fac tot ce mi ai spus maine.Iti multumesc
blling is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -