Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-09, 02:12   #91
TM56LEU

Stage 2
 
TM56LEU's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 46
Member of:
[Opel]
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

eu stiu un electrician bun la dinamo (ahhh cat urasc cuvantu' asta) dar asa cred ca se numeste, ala vis-a-vi de brena. se numeste Vasi si e foarte cautat.
TM56LEU is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 21:24   #92
fireman33
Audi Driver

Stage 2
 
fireman33's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 48
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

salut stie cineva nr de de la baietii care se ocupa cu spoilere de la parta?????
fireman33 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 18:50   #93
sepulcru

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 6
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

Quote:
Originally Posted by SOON_2Fast_2Watch! View Post
am o alta intrebare pentru voi,si scuze ca sunt cam off-topic,cine imi poate raspunde daca stye cat ar fi un body kit complet realizat din fibra de sticla+montaj sau daca imi datzi o indicatzie unde sa mai intreb,un scor styu deja dar as mai vrea si altele ca sa fac o mica comparatie un studiu de piata daca se poate zice asa
dar o grila de spoiler de m3 II teck, unde gasesc?
merci frumos
sepulcru is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 18:51   #94
sepulcru

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 6
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

Quote:
Originally Posted by fireman33 View Post
salut stie cineva nr de de la baietii care se ocupa cu spoilere de la parta?????
crezi ca gasesc la ei grila de spoiler de M3 II teck?
sepulcru is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 13:06   #95
tm86srg

Stage 5
 
tm86srg's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 554
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

Nu mai lucreaza baiatu la Parta de vre-un an cred. Am fost acolo sa vb cu el si mi-a spus o tanti la care lucra el ca s-a mutat in timisoara in spate la Praktiker, in curte cu Fan curieru. Am avut nr lui dar nu-l mai am
__________________
Schimb jante 15 cu unele pe 14
tm86srg is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 18:49   #96
sepulcru

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 6
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

ok. merci man
sepulcru is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 17:04   #97
barbuovi

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

salut baieti am fost prin parta in 25 ian si am vorb cu baietii de la dezm in special reno -uri ei mi-au spus ca baiatul cu fibra a murit nu stiu ce sa cred dar nu au avut motiv sa ma minta.
barbuovi is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 20:18   #98
manu_nebunu25

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

sall,daca cumva sunteti si vreo cativa din lugoj,stiti de marian,de la Domacris,bah,panarama si tzepar mai mare nu exista....la un passat tdi,2002,avea spuma galbuie pe joja,garnitura,stie si mamae de la tara,mi-a facut vreo 10 spalaturi de motor,app,adusesem masina pt schimb de garnitura,el nu si nu,ca nu-i garnitura,schimba un senzor de putere de la turbo,ma asiguara ca e totul ok,pune test-ul pe masina,beton masina,merg la polul sud si na-m treaba,i-mi ia vreo 1.400 ron,merg pana la turda,la un tivaras,totul ok,plec dupa vreo 2 zile de la respectivu tovaras,fac vreo 20 km.si m-i se aprinde becul de avertizare de la ulei.Caut la joja si ce credeti,fratilor,bou nu a mai bagat ulei in motor,sa-mi vina umoru pe el,nu alta.Asa ca daca vreodata ajungeti pe la noi prin lugoj,,feritiva de tzepar,,
manu_nebunu25 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 08:52   #99
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

Quote:
Originally Posted by manu_nebunu25 View Post
sall,daca cumva sunteti si vreo cativa din lugoj,stiti de marian,de la Domacris,bah,panarama si tzepar mai mare nu exista....la un passat tdi,2002,avea spuma galbuie pe joja,garnitura,stie si mamae de la tara,mi-a facut vreo 10 spalaturi de motor,app,adusesem masina pt schimb de garnitura,el nu si nu,ca nu-i garnitura,schimba un senzor de putere de la turbo,ma asiguara ca e totul ok,pune test-ul pe masina,beton masina,merg la polul sud si na-m treaba,i-mi ia vreo 1.400 ron,merg pana la turda,la un tivaras,totul ok,plec dupa vreo 2 zile de la respectivu tovaras,fac vreo 20 km.si m-i se aprinde becul de avertizare de la ulei.Caut la joja si ce credeti,fratilor,bou nu a mai bagat ulei in motor,sa-mi vina umoru pe el,nu alta.Asa ca daca vreodata ajungeti pe la noi prin lugoj,,feritiva de tzepar,,
din ce zici tu e putin probabil sa nu bage ulei deloc in motor pt ca nu mergeai nici 10 km fara ulei ...+ca se aprindea instant becul de ulei . deci eu zic ca e alta buba ...si precis ai turbina cu uzura mare si consuma ulei si ramai fara sau il pierzi prin alte parti .
spume in motor nu se fece numai de la garnitura , sepaoe si de la schimbul de ulei modele si marci diferite sau de la calitatea proasta a uleiului .
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 21:54   #100
adu1990

Stage 4
 
adu1990's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 223
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

io va mai spun ceva dak cumva ajungeti la fratii aia 2 din parta cu dezmembrarile,da mai ales la ala vio ,vo batut dumnezeu.
hai ca ,cu doru mai te intelegi ,dar cand ai dat de vio de la parta ai belito.iti ia si pielea de pe tine
__________________
jeep cherokee 1995
jeep cherokee 1998
lan rover discovery I 1990
mercedes c klasse 1996
opel astra h 2009
aro m461 1961
bmw 318 i e 36 1994
adu1990 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 01:13   #101
dumi.r18

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

ello..un exemplu negativ autocolizion, dap au site fain da un preten d al meu si-a dus masina acolo la reparat dupa un mic accident si tre sa spun ca finisajul reparatiei lasa de dorit, nici macar emblema masini din fata nu au fost in stare sa o monteze.....
dumi.r18 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 09:54   #102
Sir.Xiro

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 864
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

buna; stie cineva un electrcian bun care lucreaza repede? am nevoie pentru montare unui modul pentru chei tip briceag pe un vw 3; sau daca careva se pricepe il rog sa ma contacteze si o rezolvam repede; mersi
Sir.Xiro is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 13:06   #103
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

RUTIER SERVICE = TZEPARI!!!!!

Evitati pe cat posibil acest service de 2 lei si pe patronul lui LUCIAN SECULI. Am masina la ei la asigurari si mi-au predat-o da dreaq. Au schimbat bieleta de directie si telescop fara sa faca geometria directiei si am luat-o imi tragea stanga in ultimul hal. Ce au vopsit nu da deloc cu restul masinii si au incercat sa fraudeze si societatea de asigurari. Au trecut in deviz vopsit bara fata si mi-au predat masina fara sa o faca. Pe langa asta bara fata e din plastic negru nevopsibil, iar o bara noua e un sfert din maonpera lor de vopsit.
Au mers mana in mana cu Iulian Sburlea inspector de daune la UNIQA. EVITATI-I pe amandoi!!!!
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 15:34   #104
castelano xxx

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 16
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

Quote:
Originally Posted by saimonsez View Post
Care mai stiti exemple negative sau pozitive va rog sa le postati ca sa stie lumea unde trebuie mers si unde trebuie ocolit !
Exemplu pozitiv : un atelier de spoilere,praguri,eleroane,prize etc. din fibra de sticla de la Parta. Au preturi mici si calitate bunicica. Mie mi-au facut un kit complet si la comanda cu spoilere,praguri,eleron,prize de aer,si alte elemente pentru o honda cu 450 Euro.
la exemplele negative ar mai putea fi adaugati cei de l CICLOP si baietzii kare au service langa sala de box cfr
castelano xxx is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 20:51   #105
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Ateliere de Tzepari unde sa nu va duceti masina!!!

de la Ciclop cel mai mare gunoi(si singurul din cate cunosc eu) este un mecanic Tudor, tipu cu dinti de iepure, pe la ~35ani, nu stiu in service cum se comporta, dar in particular m-a tinut 3 luni cu motorul desfacut, motorul de piese ce i l-am dat, a disparut de sub scara unei case unde l-a depozitat(impreuna cu masina, in strada in fata casei), si am ramas si cu bani la el, o parte am recuperat-o dupa 2-3luni de telefoane, mers acasa la el, filat, etc..
florin_cars is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -