Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Difuzoare ( Coaxiale & Componente )

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-05, 09:15   #16
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default

pai in bord... nu ai la fel??? nu ai avut de la inceput doua in bord si doua pe spate/luneta???? iar la boxe eu ma gandeam sa pun ala din dreapta asha pe colt iar cel din stanga in cutia pe unde sta shi casetofonu da asa pe zid daca intelegi ideea...
__________________
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 09:24   #17
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

intra pe yahoo messenger sa vb acolo!
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 11:28   #18
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

merg puse-n usi si de 16..dar nu pe modelul asta care-avem noi..ci pe executivu euro 2...ala cu buzunaru aplicat jos..care nu incomodeaza si cu panou electric intre usi
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 11:50   #19
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default

OFF TOPIC ...lexus am auzit ca ai misto facut masina cand pot sa o vad si eu?
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 11:58   #20
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

ai auzit prost)dk te-ai luat dupa dragosul..a facut misto..k-stem tovarsi
dk te intereseaza am o pereche de JBL GTO 836 de 20cm pe spate..si-n bord o per de 426 de 10cm...si-un HU alpine 9826..atat..desi as mai baga bani multi in sistem..dar inca nu vreau pentru ca nu-mi vine mai mai bag in masina asta..si oricum sunt multumit de cum se aude deocamdata..
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 12-05-05, 19:51   #21
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

ma baieti lasati-le dracu de tweetere la cielo ca nu exista asa ceva ai in bord 2 difuri de banda larga care oricum sun neste muraturi iar pe spate 2 de 16cm. In usile din fata poti sa bagi si de 20cm daca esti dispus sa modifici fata de usa. Pe usile standard merg de 16cm fara mari modificari in dreapta usii sus. eventual cauti niste difuri mai plate ca sa nu fi fortat sa pui distantori mari. cblurile de semnal se trag usor prin mansonul cu instalatia care duce la inchidere si la motorul geamul electric. inainte de a face asta izoleaza bine peretii de tabla ai usii. pe spate merg de 13cm dar parerea mea e ca nu ai nevoie. mai bine bagi ceva bun in spate pe placa. sa nu faci prostia sa decupezi in spate pt ovale 6x9 pt ca merg perfect pe gaurile de 16cm cu niste adaptoare facute din pal.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 12-05-05, 21:52   #22
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dj81bas\"
ma baieti lasati-le dracu de tweetere la cielo ca nu exista asa ceva ai in bord 2 difuri de banda larga care oricum sun neste muraturi iar pe spate 2 de 16cm. In usile din fata poti sa bagi si de 20cm daca esti dispus sa modifici fata de usa. Pe usile standard merg de 16cm fara mari modificari in dreapta usii sus. eventual cauti niste difuri mai plate ca sa nu fi fortat sa pui distantori mari. cblurile de semnal se trag usor prin mansonul cu instalatia care duce la inchidere si la motorul geamul electric. inainte de a face asta izoleaza bine peretii de tabla ai usii. pe spate merg de 13cm dar parerea mea e ca nu ai nevoie. mai bine bagi ceva bun in spate pe placa. sa nu faci prostia sa decupezi in spate pt ovale 6x9 pt ca merg perfect pe gaurile de 16cm cu niste adaptoare facute din pal.
hai sa-ti zic ceva pe spate..boxele-s de 17.5 sau chiar 18...nu mai stiu exact cat au...k a trecut timp de cand leam scos..gaura are tot 15-16.5
in usile fata merg puse boxe dar nu mai mari de 17 ..cu distantiere destul de groase...si asta la modelul care se face acum si cel dinainte..cu buzunarul aplicat pe usa...nu panou dintr-o bucata....pentru ca in cazul asta intra doar de 13cm...si asta in stanga /dreapta sus langa..sau aproape sub bord, iar placa spate...e practic caroseria masinii...si sa tai...n-are nici un sens pentu ca materialul de deasupra este destul de gros si rezistent


oricum pt moment subiectul este inchis....k s-au lamurit
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 15-05-05, 11:46   #23
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

LEXUS: am sa fac niste poze sa-ti arat difurile alea de 20cm care zici tu ca nu intra pe usile din fata iar pe spate daca sunt de 17,5 sau 18cm din fabrica eu le mananc. Sunt mai exact de 16,5 daca nu crezi pune rigla pe ele. Cat despre 6x9(ovale) poti sa le bagi si fara adaptor dar trebuie obligatoriu sa ajustezi gaura si materialul ala de care vorbesti din sapte de la cielo vine din fabrica decupat mai mult dacat iti acopera tie grilele de la ovale pt ca suportii difurilor de fabrica sunt mai mari decat grilele ovalelor. Nu spun ca nu merg puse ovale fara adaptor doar ca fara acesta trebuie sa si tai din tabla si arata si suna mai rau.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 16-05-05, 17:05   #24
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

daca tu-mi arati mie puse difuzoare de 17-18 pe fata..la modelul care-l am eu, fara sa decupezi buzunaru...si sa nu te incomodeze...jos palaria
da cine-a zis de ovale k nu incap
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 00:31   #25
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

LEXUS: eu am specificat \"In usile din fata poti sa bagi si de 20cm daca esti dispus sa modifici fata de usa.\" si ce cielo ai tu de nu se poate modifica?
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 10:02   #26
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

cred ca-i greseala mea...k n-am fost atent..dragos nu vrea sa modifice usa..asta e trba, las k n-are rost sa cream o disputa acum
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 11:51   #27
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

e...as accepta mici modificari...da sa fie usor de facut...si sa arate si bine! hints?
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 20:26   #28
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

io deja nu mai postez aici ti-am aratat cum se poate face.....ti-am dat poze.....
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 21:22   #29
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

scuzati deranjul domnu' lexus...vroiam si parerea altora...k cu tine vb la scoala
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 11:39   #30
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

dragosul:cd difuzoare ai pe masina acum? subwoofer?
dj81bas is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -