Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Difuzoare ( Coaxiale & Componente )

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-05, 11:28   #1
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default boxe in usi la cielo

a facut cineva asa ceva? adica sa puna boxe in toate usile la cielo? daca da....de ce dimensiuni? oare au loc 4 boxe de 16?
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 11:40   #2
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

vorbeste cu Shadow, parca el isi pusese doar pe fata..si pe spate xplod k ale tale)))
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 12:00   #3
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default

bine grait ai tu dragose ca si eu vreau sa fac exact acelasi lucru si vreau sa stiu ce tre sa fac si cu tweeterele alea ce se face !!!
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 12:07   #4
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

si dc te intereseaza, xplod sunt chiar bune....pana xplod-eaza ,adica aprox 2 ani in cazul meu...eh asta e...data viitoare nu mai aleg sony...cel putin nu la boxe.
cum adica ce se face cu tweeterele, BabyBlue_EVO? to ori ai tweetere la cielo in standard? ca io nu stiam de asa ceva...si macar la cielo zic k ma pricep. fii si tu mai explicit in intebari. BAFTA!
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 15:23   #5
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default

pai eu sti cum are cielo....am doua in bord si doua pe spate
alea din bord aproape ca s-au dus ce sa mai eu nu am sistem audio mai deloc ma bazez pe 2 boxe spate Daewoo si un casetofon Tank si e extrem de enervant cand incerci sa asculti muzica si deodata se aude RADIO FMMMM
__________________
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 16:31   #6
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

inseamna ca ai o problema pt ca radiou' de pe cielo prinde chiar foarte bine posturile..inainte auzeam brici, acuma cu alpine...cam face figuri
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 16:38   #7
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

de acord cu lexus,radio de pe cielo se aude super frumos...cel putin in comparatie cu ala din cd-playerul de pe solentze (d'ala am io acum).totusi...ne-am cam indepartat de la topic...nu?
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 22:11   #8
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Poti sa pui ..de 16cm difuzoare..dar cu distantiere....
blak is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 22:13   #9
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

si distantierele alea sunt facute...sau se gasesc p piata? cam ce dimensiuni au? ce material? 10x
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 23:40   #10
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

gasesti pe piata din plastic parca...sau poti sa-ti faci tu..din lemn..
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 08:27   #11
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

poti sa imi faci tu lexus din lemn?e drept,habar nu am cine esti...dar tre sa fii chiar priceput! poate ne intalnim sa imi dai niste detalii...tare as vrea sa te cunosc!probabil ca ai o super linie audio! bafta!
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 08:55   #12
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default

in fata cica trebuie sa fie de vreo 10 cm daca ai geamuri electrice sau ceva de genu asta oricum depinde si de model pentru ca eu de exemplu am \"buzunarul\" pe toata portiunea de jos a usii si ca sa imi pun boxa trebuie sa o tai sau sa fac ceva si chiar nu stiu ce sa fac da macar am aflat ceva cu aia 10 cm si geamuri ....anyone else?
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 09:01   #13
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

asta nu imi convine...cum doar de 10? mai mari nu intra in adancime? sau in diametru?dc problema e adancimea,banuiesc ca se rezolva cu distantiere...dc e diametru...e mai grav! asa am si eu ... cu buzunarul mare si geamuri electrice! a...si inca ceva...e greu de tras firele pt semnal audio in usi? cam cum se procedeaza?
dragosul is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 09:07   #14
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default

asta ma cam depaseste este in diametru e aiurea rau oricum sper sa mai se simta careva cu cielo tuning sa ne ajute si pe noi sa ne lamurim ce sa facem ... oricum eu ma gandeam ca daca nu se poate in usi sa pun langa picioare daca intzelegi ce vreau sa zic....parca ar da si mai bine...apropos tu ce faci cu tweeturile??? le-ai scos le scotzi ce vei face?
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 10-05-05, 09:10   #15
dragosul

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default

pai de unde sa le scot ? tu unde ai tweetere la cielo? la picioare ma gandesc ca sunt si mai greu de montat....plus ca la sofer nu prea e loc!
dragosul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -