Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Difuzoare ( Coaxiale & Componente )

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-05, 13:28   #16
intercooler

Stage 2
 
intercooler's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 48
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"80LEU\"
prietene [...] am optat pt capul de serie de la kenwood si anume HQ alea tari de 75 rms argintii.se aut tare bine si rezista pt statie sunt can 4500000.
Salut!
Spune-mi, te rog, de unde ai luat acele Kenwood hq de care spui?
Eu unul nu prea mai gasesc Kenwood, si as vrea sa continui tot cu marca asta.
Spune-mi daca stii un magazin, ceva. Eu sint din Bucuresti - daca stii tu sau altcineva magazin din Bucuresti, ok. Daca u, spune-mi un magazin din Pitesti, pe care il stii tu, si/sau site / numar de tel, ca sa pot sa vb cu ei, ca nu e departe la Pitesti, dar sa vin si sa nu aiba ce vreau, nu ii place.

Multumesc in avans!

PS - oricine, daca stie unde se mai vinde Kenwood, in Bucuresti, este binevenit cu informatia. (in Drumul Sarii am fost si nu mai aduc Kenwood).
intercooler is offline   Reply With Quote
Old 04-04-05, 14:21   #17
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

ultima oara cand am fost eu in vitan, aveau si kenwood.

referitor la topic: sunt total de acord cu 80LEU. Alpine am avut pe masina si in afara de ceva inalte, care erau ok, nu m-au impresionat deloc ... si stiti bine ca in berlina se aud binisor difurile de pe spate. MacAudio alea argintii sunt super OK la raport pret calitate .... as spune ca din punctul asta de vedere sunt CLAR cea mai buna alegere !!!

Daca vrei sa dai cu statia in ele, ai grija, ORI sa fie boxele f tari, ORI sa fie statia slaba, sau sa ii dai un nivel mai mic ... eu, personal, nu prea sunt de acord cu solutia asta statie->boxe (complicatie mare pt nimic concret ). Mult mai bine component speakers !!!! de firma si statie + sub (recomandat cutie si NU cilindru) .... asa ai sunete cristal si bubuiala sa-ti ajunga.
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 04-04-05, 17:26   #18
intercooler

Stage 2
 
intercooler's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 48
Default

multumesc, am sa incerc si in Vitan, sa vad de HQ alea
nu prea am incredere in magazinul acela, din cauza zonei... sincer (stiu ca se poate sa gresesc).

Eu am pe fata Kenwood 3 cai , parca 1779, modelul de anul trecut, u cele cu masca cu trei spite. Ele s-ar auzi bine, dar nu au loc prea bun. Am sa incerc sa le asez oblic, orientate spre in sus, sa vad ce iese...

sau tweetere, as mai incerca, dar, iarasi, nu se mai gasesc...Kenwood

dar vreau ceva si pe spate.

Daca mai aveti vesti si de alte locuri unde se gasesc Kenwood, please.
intercooler is offline   Reply With Quote
Old 04-04-05, 19:28   #19
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

Boxele kenwood (in general) suna superb. Ddaca vrei sa scrie pe ele Made in USA sau Made in Japan - n-ai nici o sansa...la noi, aproape TOT este China sau in cel mai bun caz \"Made in EU\".

Am avut ocazia sa aud niste difuzoare JBL (2 perechi identice, montate pe aceeasi masina) - unele fabricate in china, iar celelalte aduse din state, de la mama lor ... nici un fel de diferenta la aspect, calitatea finisarii sau vreo diferenta de material! Dar sunetul ... diferenta de la cer la pamant.
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 04-04-05, 19:56   #20
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default

asta e o politica idioata a firmei nu ar trebuisa le comercializeze daca nu sunt l fel macar sa satisfaca clientzi
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 09-04-05, 08:42   #21
intercooler

Stage 2
 
intercooler's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 48
Default

Ok, multumesc pentru pareri. Am sa mai incerc sa gasesc Kenwood dfifuzoare si tweetere.

Ca prim pas, am sa incerc insa sa reorientez difuzoarele din usile fata, asa cum ati fost toti de acord ca e mai bine - spre in sus si oblic.

Intreberea este - unde se gasesc / fac suporturile de acest fel ? Caci in magazine nu am vazut decit suporturi inelare...

Multumesc
intercooler is offline   Reply With Quote
Old 31-08-05, 17:35   #22
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default

Am masina si boxele din semnatura (pe fata am component, stas-adik cele Skoda). Vreau sa imi pun pe spate o pereche de boxe 6*9\" de 4 Ohm, >=91db (cdplayerul are 93). Ma gandeam fie sa le conectez la amp (4*70W RMS continu) fie la cdplayer. Solutiile la indemana (adica le au cei care fac montajul) ar fi Kenwood KFC-C6889ie la 70W RMS rated input, JBL GTO 936 100W RMS rated input si Infinity 9603. Dupa ce am citit in posturile de mai sus as renunta la ultima varianta. Kenwoodurile ar suna bine (subul e Kenwood) insa imi e teama sa nu le arda ampul. Cdplayerul are 4*45W. Voi ce ati recomanda la maxim 3,6M lei vechi? Evident, puteti sugera si alte modele. Fabia este cea cu caroserie mai mica (deci nu Sedan si nici Combi). Basul nu este extrem de important, am deja sub. Mediile si inaltele ar trebui sa fie cat mai bune...si pe 2-3 cai minim.

Mai bine decat JBL 936 ar merita Hertz DCX690 ?(sunt la acelasi pret)....Hertz ar duna bine pe HU meu?

Nu ma intereseaza sa distrug masina. Deci putere in gama 100-150W RMS continuu maxim. MA intereseaza calitatea in primul rand.


PS>Kenwood se mai vand si pe Barbu Vacarescu. Acolo mi-am montat eu statia si subul. Mergand in directia Billa->Aviatiei, o luati pe prima strada la dreapta si nici nu apucati sa intrati bine pe strada ca se poate vedea edja cladirea. Una alba, inalta, pe colt...baietii sunt la parter. Vindeau Kenwood KFC 6989 cu 3,6M.
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -