Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Amplificatoare mono si multicanal

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-15, 10:42   #1
regal.life

Stock
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 2
Default Amplificator Pyle

Salut, de curand am achizitionat de la cineva un amplificator Pyle QA4400II.
Din cate am cautat pe net are 125W rms/canal x 4 canale.
Aveti idee cam cat ar trebui sa aiba in punte la un canal? As fi zis 250W dar am vazut la multe amplificatoare ca au mai mult decat "dublul" puterii celor doua canale.. sper sa intelegeti ce vreau sa zic.
Si in alta ordine de idei, aveti idee cam cat as putea pune maxim pe un canal? Baiatul asta avea un Crunch GT-R400 pe el..(400W RMS) totusi mi se pare cam mult pentru ea.
regal.life is offline   Reply With Quote
Old 14-04-15, 20:22   #2
regal.life

Stock
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 2
Default Re: Amplificator Pyle

Nimeni? .. lăsând chestiile de sus la o parte.. am întâmpinat o problemă cam mare aș putea spune eu.
Am vrut să mut stația dintr-o parte în alta a mașinii, am legat tot.. și nu prea făcea contact bine masa. Până la urmă am rezolvat și masa dar a scos tata siguranța nu știu de ce.. amplificatorul era oprit(am buton făcut pentru el) și când a pus siguranța înapoi a făcut o scânteie mică și a început să iasă fum din ea.. a ieșit cam 5 minute așa fum din ea, am crezut că s-a dus. Stația pare să funcționeze în parametri normali dar nu știu ce să zic.. aveți idee cam ce s-ar fi putut întâmpla la introducerea siguranței? ar trebui să mă sperie? chestia e că nici nu am încredere în electroniștii ăștia..
regal.life is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -